Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Jak vybrat správně...

Jak správně vybrat bezpečnostní systém

Oblast zabezpečovacích a kamerových systémů není až tak jednoduchá. Výběr správného zabezpečovacího systému může být zdlouhavý a náročný. Proto jsme pro vás připravili několik podrobných postupů jak si správně zabezpečovací nebo kamerový systém vybrat.

Správný výběr jednotlivých bezpečnostních komponent vám ušetří spoustu peněz a problémů při instalaci a používání zabezpečovacího systému. Ne vždy je totiž nutné zabezpečovat každou místnost v domě. A ne každý bezpečnostní systém je kompatibilní se všemi nabízenými komponenty.

Jak tedy postupovat ve třech krocích

Zabezpečovací systém

  1. Projděte si článek Jak správně vybrat zabezpečovací systém. Poradí vám co kam dát a co zabezpečit a co ne.
  2. Projděte si článek Předprogramované zabezpečovací systémy a vyberte si, jaký typ zabezpečovacího systému vám bude nejvíce vyhovovat.
  3. Vybraný zabezpečovací systém nabízíme v předpřipravených setech, nebo i s možností zvolit si vlastní konfiguraci.

Kamerový systém

  1. Projděte si článek Jak správně vybrat kamerový systém. Poradí vám co a jak monitorovat a co ne.
  2. Projděte si článek Bezpečnostní kamerové systémy a jejich parametry pro správnou volbu parametrů vašeho kamerového systému.
  3. Vybraný kamerový systém většinou nabízíme jak v předpřipravených setech, tak i s možností zvolit si vlastní konfiguraci.

Náš tip

Alarm pro hlídání oken a dveří Bentech OKNO +
Jednoduchý a velmi účinný minialarm pro ochranu oken a dveří proti otevření nebo vniknutí nepovolané osoby. Dodáván včetně baterií. Jednoduchá a rychlá montáž.

Alarm pro hlídání objektu Wall-Alarm s dálkovým ovladačem
Jednoduchý ale velmi účinný minialarm pro ochranu objektu proti vniknutí nepovolané osoby. Ovládání dálkovým ovladačem. Detekuje pohyb.

Alarm na vstupní dveře a sklepní kóje Codeman
Minialarm s magnetickým detektorem otevření dveří pro ochranu bytu, kóje, kůlny nebo garáže. Ovládání kódem. Nastavitelný mód alarm se zpoždění nebo bez nebo gong pro informaci o otevření dveří.

Bezdrátový hlásič návštěv s gongem Bentech D06
Bezdrátový gong pro upozornění příchozí návštěvy. Detekuje pohyb a přehraje gong na přijímací jednotce. Možnost volby z 16 různých zvuků. Nastavení hlasitosti. Přijímač je na dvě 1,5V AA baterie (není součástí balení).

Robustní visací zámek s elektronickým alarmem AlarmLock Lux AL-3

Kvalitní a robustní visací zámek s vestavěným elektronickým alarmem. Při neoprávněné manipulaci spustí hlasitý alarm. Efektivní způsob jak odradit drobné zloděje od vloupání do sklepů a kůlen. Bezpečně ohlídá zahradní techniku, nábytek i vystavené exponáty.


GSM pohybový detektor a odposlouchávač Motion-Ear Black
Pohybové čidlo s GSM modulem sloužící k monitorování místnosti nebo jako jednoduchý GSM alarm. Při pohybu vytáčí číslo a spustí odposlech zvuků v místnosti. Jednoduché nastavení a rychlá instalace.

GSM Alarm s pohybovým detektorem IG Home Basic pro hlídání menších objektů

Bezdrátový GSM alarm s pohybovým detektorem PIR a sirénou. Vhodný pro menší objekty. Komunikuje přes mobilní síť. Plně bateriový provoz bez nutnosti připojení 230V.


Simulátor televize DUMSTV10BK pro ochranu před zloději
Jedinečný simulátor běžící televize zajistí zdání osoby sledující televizi ve vašem bytě. Nemusíte se tak již bát opustit byt a odjet na dovolenou. Žádný zloděj si jej nedovolí vykrást.

IP rekordér NVM-421 POE 1.2 pro 4 IP kamery
Bezpečnostní digitální záznamové video pro sledování objektu. Bezpečnostní digitální záznamové video pro 4 kamery. Možno připojei IP kamery až do rozlišení 8MPx. Podporuje PoE napájení kamer, připojené kamery nevyžadují napájecí zdroje.

Kamerový systém Bentech NVR6125-4CH
WiFi kamerový systém se 4 předem napárovanými kamerami a velmi jednoduchým zapojením a intuitivním ovládáním. Ideální pro monitorování a případné nahrávání vašeho domova, obchodu či pracoviště. Poměrově cena/výkon nejlepší na místním trhu.

Bateriový minialarm a hlásič návštěv gong Bentech HT43
Mini alarm kapesních rozměrů s vestavěnou devadesátidecibelovou sirénou. Možnost přepnutí na gong nebo alarm. Všestranné použití.

Minialarmy a základní zabezpečení před zloději

Pokud uvažujete o základním zabezpečení a nechcete investovat příliš velkou sumu peněz můžete využít minialarmy. Minialarmy jsou zjednodušené zabezpečovací systémy využívající většinou moment překvapení. Pokud zloděj nečeká žádný odpor a je si jist hladký průběhem krádeže lze ho minialarmem nemile překvapit. Většina takto zaskočených zlodějů uteče, jelikož si není jistá prozrazením a upozorněním na krádež. Pokud však zloděj minialarm čeká a počítá s ním je jeho použití téměř bezvýznamné. Zde pomůže již jen zabezpečovací systém který jen tak vyřadit nejde.


Jak správně vybrat zabezpečovací systém

Oblast zabezpečovacích systémů je poměrně komplikovaná a v některých případech je nutná konzultace s odborníkem. K dosažení kvalitního návrhu zabezpečovacího systému je nutné posoudit několik aspektů. Nejprve se musí určit místnosti, které chceme zabezpečit. Ve většině případů se nezabezpečuje celý objekt, ale pouze část. Zabezpečení celého objektu by bylo finančně nákladné a v některých případech i zbytečné. Většinou se zabezpečují pouze místnosti, ve kterých jsou uloženy cenné předměty a drahá elektronika. Případně přístupové cesty k těmto místnostem.


Zabezpečovací systém v bytě v přízemí

Zabezpečení bytu v přízemí je poněkud komplikovanější. Z důvodu polohy zde vzniká možnost vniknutí do bytu i nízce položenými okny. Je tudíž nutné zabezpečit i tyto cesty. V jednotlivých pokojích jsou umístěny detektory pohybu. Ty jsou schopny spolehlivě uhlídat všechna okna. Hlavní vchod je zajištěn magnetickým kontaktem. Všechny komponenty zabezpečovacího systému jsou rozmístěny tak, aby hlídaly co největší část bytu a zároveň jejich propojení nebylo zbytečně komplikované.


Zabezpečovací systém v bytě ve vyšším patře

Zde se jedná o byt ve vyšším patře panelového nebo cihlového domu. Okna v takovém bytě jsou výše jak 3 metry nad úrovní terénu nebo případného přístřešku. V tomto případě je nelze považovat za přístupovou cestu. Jediná přístupová cesta v tomto případě je možnost vniknutí do bytu vstupními dveřmi. Ty jsou zabezpečeny magnetickým kontaktem a podpořeny detektorem pohybu. Jakýkoliv narušitel, který bude chtít vniknout do ostatních místností, bude muset projít zabezpečenou předsíní.


Zabezpečovací systém v kancelářských prostorách

Při zabezpečování kancelářských prostor je nutné nejprve přihlédnout k poloze prostor. Pokud jsou okna jednotlivých kanceláří níže jak 3m nad přístupným terénem, je nutné, považovat je za přístupové cesty. V takovém případě je nejvhodnější použít detektorů pohybu pro každou místnost. Pokud by však kancelář byla ve vyšším patře, lze považovat za přístupovou cestu pouze hlavní vchody do bloku kanceláří. V takovém případě je dostačující zajistit hlavní vchod magnetickým detektorem a jeho podpoření jedním detektorem pohybu mířícím na hlavní vchod.


Zabezpečovací systém v rodinném domě

Tento půdorys zobrazuje klasické rozvržení rodinného domu. Zabezpečovací systém pro rodinný dům bývá složitější, jelikož zde vzniká možnost vniknutí mnoha způsoby. Proto je vhodné dobře rozmyslet které místnosti obsahují cenné věci a zdali je opravdu nutné všechny zajišťovat zabezpečovacím systémem. Nejspolehlivějším a bezpečným způsobem, jak zabezpečit místnost s okny a několika vstupy, je detektor pohybu. Ten pokrývá téměř celou místnost (zorný úhel je přes 150 stupňů). V tomto případě jsme zabezpečili pokoje a obývací pokoj detektory pohybu. Hlavní vchod, jež bývá často místem vniknutí, je jištěn magnetickým kontaktem.


Levný versus drahý zabezpečovací systém

V posledních pár letech se začalo na trhu objevovat spousty různých zabezpečovacích systémů, některé již od velmi „zajímavých“ cen. Má tedy smysl utrácet velké peníze za drahý zabezpečovací systém nebo bude stačit některý ten levný čínský ze supermarketu?


Bezpečnost domova, ale čím začít?

Pokud jste se rozhodli zvýšit bezpečnost vašeho domova a nejste si jisti, čím začít, je tento článek určen přesně vám. Poradí vám, čím začít, a co si pořídit, abyste dosáhli co možná nejvyšší bezpečnosti za vaši investovanou částku.

Pokud tedy nemáte nyní žádný alarm, zabezpečovací zařízení ani požární hlásič a vrcholem zabezpečení vašeho domu je zámek na vašich dveřích, je opravdu čas se zamyslet, zdali se nevyplatí postupně investovat do bezpečnostní techniky a zvýšit tak bezpečnost vás i vašich blízkých.


Drátové versus bezdrátové kamerové systémy

Při pořizování kamerového bezpečnostního systému do již hotových prostor se většina z nás snaží vyhledávat bezdrátový kamerový systém. Bezdrátové alarmy a zabezpečovací systémy nebo bezdrátové ovládání je dnes běžnou praxí, tak proč ne i kamerový systém? Ano, lze pořídit bezdrátový kamerový systém ale je zde ALE. Bohužel na přenos obrazu potřebujeme mnohem větší nároky na přenosovou rychlost než u bezdrátového ovládání. Nepřenáší se zde jen jednorázově krátký kód, jako je tomu u zabezpečovacích systémů.


Nechci složitý a drahý kamerový systém

V případě, že si nechcete pořizovat složitý a drahý kamerový systém s několika kamerami a spíše potřebujete pořizovat bezpečnostní záznamy o dění v hlídaném okolí, bude vám stačit autonomní kamerový systém. Autonomní kamerové systémy jsou schopné nahrávat video sekvence na vloženou SD kartu.

Většinou se jedná o jedno zařízení obsahující kameru i záznamové zařízení s SD kartou. Některé autonomní kamerové systémy mají záznamovou jednotku oddělenou, aby mohla být schována mimo dosah narušitele.


Orientace v objektivech bezpečnostních kamer

Výběr bezpečnostní kamery je nejdůležitějším prvkem při sestavování bezpečnostního kamerového systému. Kvalitu video záznamu ztracenou při snímání scény již nelze nijak získat a nekvalitní video záznam nemívá vysokou hodnotu. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili tabulku, za které lze získat základní představu o parametrech objektivů bezpečnostních kamer.


Bezpečnostní kamerové systémy a jejich parametry

Bezpečnostní kamerové systémy a systémy záznamu se stávají běžnou součástí našeho života. Avšak jejich výběr není až zas tak jednoduchou věcí. Zejména správným výběrem přesně na požadovaný účel dosáhnete kvalitního výsledku, který bude použitelný pro další identifikaci a případně i pro policii ČR.

Před pořízením kamerového systému si pečlivě projděte jednotlivé popisy a seznamte se s parametry jednotlivých kamerových systémů. Levný kamerový systém může být lákavý ale finální výsledek bývá povětšinou nepoužitelný.


Jak nainstalovat bezpečnostní kamerový systém

Montáž bezpečnostního kamerového systému lze zvládnout i bez profesionálních nástrojů bezpečnostních firem. Důležité je zakoupení správných a předpřipravených částí kamerového systému. Pokud budete postupovat podle následujícího popisu, vyhnete se případným obtížím při sestavování a zprovoznění kamerového systému. Popis je tvořen na míru komponent prodávaných naší firmou, u cizích komponent nezaručujeme korektní funkci a bezproblémové sestavení.


Jak správně vybrat bezpečnostní kamerový systém

Pokud uvažujete o pořízení kamerového systému pro sledování vašeho majetku, měli byste věnovat pozornost těmto řádkům. Projdeme si zde základní kroky, jak správně vybrat kamerový systém, tak aby byl účinný a nebylo ho snadné jen tak překonat nebo obejít.

Většinou si kamerový systém pořizujeme jako doplněk k zabezpečovacímu systému k tomu, abychom mohli zajistit maximální množství důkazů o trestné činnosti prováděné na našem majetku. Z tohoto důvodu bude kamerový systém vybaven záznamovou jednotkou. To sebou ale přináší jistá omezení ze strany ochránců soukromí.


Zabezpečovací systémy

Kategorie zabezpečovací systémy obsahuje produkty bezpečnostní techniky určené pro hlídání objektů a majetku. Jednotlivé nabízené zabezpečovací systémy obsahují nutné prvky k instalaci a použití. Nejedná se tedy o komponenty, ale o celé zabezpečovací systémy a alarmy určené k přímému použití.


Zabezpečovací komponenty

Každý větší zabezpečovací systém se skládá z bezpečnostních komponent a prvků. Například: detektory různých podnětů, ovládací klávesnice, bezpečnostní sirény a centrální jednotky, které celý systém řídí. Pokud si budete sestavovat zabezpečovací systém z jednotlivých bezpečnostních komponent, je nutné znát jejich kompatibilitu. Při pořizování zabezpečovacího systému touto cestou je nutné vědět, které prvky zakoupit pro úspěšné zprovoznění celého systému.