Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

 • Produkty
 • Popis kategorie
 • Rady a tipy
 • Srovnávání
GSM SCP Helper

GSM systém přivolání pomoci při zdravotních potížích SCP Helper

GSM systém přivolání pomoci při zdravotních potížích SCP Helper je základním systémem pro zajištění včasné pomoci v případě náhlých zdravotních problémů, pádu na zem nebo při vzniku nebezpečných situací jako jsou požár, zapomenutý vařič a podobně. Tento systém přivolání pomoci je vybaven GSM modulem předávajícím informace na mobilní telefon.

Přes systém přivolání pomoci lze uskutečnit hlasitý hovor a komunikovat tak s osobou volající o pomoc. Dále dokáže monitorovat denní aktivitu, přivolat pomoc při stisku bezdrátového tísňového tlačítka. Je jednoduchý na obsluhu i nastavení.

Základní funkce systému přivolání pomoci

 • Přivolání pomoci při stisku tísňového tlačítka.
 • Přivolání pomoci při pádu osoby na zem.
 • Přivolání pomoci při vzniku požáru nebo úniku plynu.
 • Přivolání pomoci při úniku vody.
 • Kontroluje teplotu v místnosti.
 • Monitoruje denní režim a informuje o odchylce od něj.
 • Umožňuje hlasitý hovor s uživatelem systému.
 • Veškeré informace předává na mobilní telefon formou SMS.

Jak vybrat nejvhodnější systém přivolání pomoci

Systém přivolání pomoci SCP Helper je dodáván v základní sadě Basic s jedním bezdrátovým tlačítkem pro přivolání pomoci a v několika rozšířených sadách. Další prvky jako je pádový senzor, tísňové tlačítko na ruku nebo různé detektory požáru a plynu lze volně přidat k systému. Veškeré prvky jsou bezdrátové a nevyžadují složitou instalaci.

Jak pomáhají systémy přivolání pomoci?

Systémy přivolání pomoci při zdravotních problémech a pro zdravotní péči jsou určeny pro seniory a lidi se zdravotním hendikepem. Těmto lidem umožňují žít nezávislý život i v pokročilém věku nebo v případě zdravotního omezení. Zajišťují jim totiž tolik potřebnou a včasnou pomoc, aniž by museli být stále v něčí přítomnosti nebo pod dohledem. Uživatel systému včasné pomoci se tak může cítit mnohem bezpečněji a to má velký vliv na psychiku osobnosti, zejména ve stáři. Zdravotní hledisko je totiž u starších a nemocných osob jedním z nejdůležitějších faktorů psychiky a tím i kvality života. Stačí jedna špatná zkušenost například s pádem a následným několika hodinovým ležením a čekáním na pomoc a postižená osoba již nikdy nebude cítit tak bezpečně jako před pádem a nebude prožívat stejně kvalitní a pohodový život.

Moderní systémy přivolání pomoci dokáží monitorovat velký okruh rizik číhající v domácnosti zejména samostatně žijících starších osob. V případě zjištění nějakého nebezpečí nebo při žádosti o pomoc systém okamžitě informuje registrovaná telefonní čísla a to ve formě popisu události. Následně lze seniora kontaktovat hlasovým voláním a zjistit bližší informace, případně přivolat zdravotní pomoc.

Jaké rizika monitorují systémy přivolání pomoci?

Typ rizik, která jsou monitorována systémem přivolání pomoci, jsou dána centrální jednotkou a zejména typem připojených detektorů. Ty zajistí hlídání a přenos informace na centrální jednotku systému pro zajištění pomoci. Ta již informuje okolí a zajistí pomoc Lze hlídat tyto události:

 • Přivolání pomoci při stisku tísňového tlačítka.
 • Přivolání pomoci při pádu osoby na zem.
 • Přivolání pomoci při vzniku požáru nebo úniku plynu nebo vody.
 • Monitoring krevního tlaku a pulzu
 • Hlídání mezních hodnot zdravotního stavu
 • Zajišťuje dávkování léčiv v nastavené časy.
 • Monitoruje denní režim a informuje o odchylce od něj.

Ovládání systému a komunikace s monitorovanou osobou

Vzhledem k tomu, že monitorovaná osoba bývá vyššího věku a ve většině případů ovládá moderní technologie jen velmi omezeně, jsou systémy pro přivolání pomoci navrženy tak, aby vyžadovali minimální obsluhu. Ve většině případů je nutno systém přivolání pomoci pouze nastavit na počátku užívání. Poté již funguje zcela autonomně a uživatel pouze nosí tísňové tlačítko pro případ nouze. Ostatní prvky fungují bez obsluhy.

Přivolání pomoci při zdravotních potížích

S prodlužujícím se věkem dožití se začíná projevovat nutnost rychlejšího přivolání pomoci při zdravotních potížích. Je to stejně důležité jako kvalitní léčba. Bez dostatečně rychlé reakce může být jakákoliv léčba marná. Proto není vhodné tuto stránku zanedbat ani v případě domácnosti s více členy. V případě zdravotních potíží totiž hrají roli i minuty.


Napadení nebo obtěžování podomním prodejem

Bezpečnost seniorů se neomezuje pouze na zdravotní komplikace. Problematika je mnohem širší a spadá do ní i napadení nebo obtěžování podomními prodejci. Ne zřídka dokonce falešným prodejcem snažícím se obohatit na úkor slabší osoby.


Senioři vs. podvodníci - důvěřuj ale prověřuj

Senioři a starší lidé jsou skupinou, na kterou se velmi často zaměřují různí vychytralí podvodníci a zloději. Je pro ně jednodušší v přímém kontaktu přesvědčit seniora o vpuštění do bytu nebo vydání hotovosti, než násilím vykrádat byty. Stačí jim k tomu výřečnost, to správné vystupování a odvaha. Proti takový vychytralcům vydávajícím se za různé kamarády, topenáře nebo podomní prodejce je těžké použít zabezpečovací systém nebo systém pro přivolání pomoci. Zde nefunguje elektronika ale psychologie a důvěřivost.


Nejvhodnější rozmístění tísňových tlačítek po objektu

Základem úspěšného přivolání pomoci v nouzi je mít v daný okamžik k dispozici tísňové tlačítko. Není v silách žádného člověka nosit tísňové tlačítko s sebou na každém kroku. Někteří uživatelé tísňových tlačítek jej dokonce odmítají nebo často zapomínají. Proto je vhodné mít tísňových tlačítek více.


Jaké nebezpečí číhá na seniory v domácnosti

Domov a vlastní domácnost je sice synonymum pro bezpečné útočiště a pohodu. To ale neplatí vždy. Z domova se může stát past a pro seniory to platí tím spíše. Se zvyšujícím se věkem si lidé obecně hůře poradí v krizových situacích. Mohou reagovat pomaleji nebo neodhadnout výši hrozícího rizika.


Proč nestačí mobilní telefon k přivolání pomoci
Možnost přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi je jedním z nejdůležitějších faktorů pro rychlý zásah a pomoc. Jak pomoc přivolat a jak to zajistit dostatečně rychle, aby byla pomoc účinná, bývá nejsložitějším problémem. Může se zdát, že nejrychlejší a nejjednodušší je prosté vytočení telefonního čísla a zavolání o pomoc.

První Předchozí Další Poslední
 
Řadit podle: Řadit sestupně Řadit vzestupně
Podle abecedy
Podle ceny
Podle parametrů
 • Výrobci produktů
 • Detekční podnět
 • Hlídací funkce
 • Kompatibilita
 • Napájení
 • Poplachový výstup
 • Prostředí
 • Připojení produktu
 • Složitost montáže

Výrobce produktů

Vyberte požadované výrobce produktů, od kterých chcete zobrazit jejich produkty. Produkty jednotlivých výrobců lze kombinovat pouze s přihládnutím k jejich kompatibilitě (viz popis konkrétního produktu). Bližší popis jednotlivých výrobců naleznete na stránce Seznam výrobců.

Intelliguard

Detekční podnět

Detekční podnět je událost zpouštějící reakci detektoru, například poplach, vysílání na centrálu nebo sepnutí výstupu. Detekční podnět závisí na typu detektoru a jeho přesném určení.

Hlídací funkce


Kompatibilita

Produkt může být kompatibilní s některým jiným systémem. Některé produkty petřebují k funkci nadřízený systém. Autonomní produkt nepotřebuje k funkci žádný řídící systém, funguje po zapnutí. Bližší popis kompatibility jednotlivých produktů naleznete na stránce Kompatibilita produktů.Napájení

Každý elektronický produkt má svůj způsob napájení v závislosti na svém provedení a účelu. Produkty mohou být napájeni vestavěnou baterií nebo z externího zdroje jako je napájecí adaptér nebo centrální jednotka.Poplachový výstup

Základní funkcí zabezpečovacího systému je zajistit informaci o poplachu. Dějě se to pomocí poplachového výstupu, který může mít různé formy. Nejčastěji se využívá kombinace akustického poplachu sirénou a přenosu informace o poplachu na mobilní telefon.Prostředí

Produkt je určen k montáži do daného prostředí. V připadě montáže v jiném než udaném prostředí může produkt vykazovat odchylky od daných parametrů. Může také dojít ke zničení produktu. U venkovního prostředí se vždy informujte v detailech produktu.


Připojení produktu

Způsob připojení produktu k zabezpečovacímu systému.

Složitost montáže

Stupeň složitosti montáže produktu. Zavedli jsme pět stupňů náročnosti a odbornosti jejich montáže. Tyto stupně vyjadřují jak velkou zkušenost k montáži výrobku potřebujete a jaké nářadí budete potřebovat pro zprovoznění výrobku. Bližší popis složitosti montáže jednotlivých produktů naleznete na stránce Složitost montáže.

Konfigurovatelný GSM systém pro přivolání pomoci SCP Helper Pro

Zákaznicky konfigurovatelný systém pro ochranu a přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi. Odesílá informace na mobilní telefon. Obsah dle...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 4 %   2 590 Kč
2 476 Kč
bez DPH 2 046,30 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: cfg160

GSM systém pro přivolání pomoci SCP Helper Basic

Systém pro základní ochranu a přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi. Odesílá informace na mobilní telefon. Zajistí možnost přivolání...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
1 828 Kč
bez DPH 1 510,70 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set160

GSM systém pro přivolání pomoci SCP Helper Standard

Systém pro ochranu a přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi. Odesílá informace na mobilní telefon. Dvě tísňová tlačítka a...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 6 %   2 648 Kč
2 498 Kč
bez DPH 2 064,50 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set161

 

GSM systém pro přivolání pomoci SCP Helper Maxi

Systém pro ochranu a přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi. Odesílá informace na mobilní telefon. Dvě tísňová tlačítka, monitor...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 5 %   3 038 Kč
2 877 Kč
bez DPH 2 377,70 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set162

Tísňové tlačítko na krk SCP Neck 2 s pojistkou pro systém přivolání pomoci

Tísňové tlačítko s pojistkou pro přivolání pomoci určené k systémům přivolání pomoci SCP. Při stisku nebo vytažení šňůrky vyšle signál centrále...
Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově
- 30 %   350 Kč
245 Kč
bez DPH 202,50 Kč
Skladem
Skladový kód: w2903

Tísňové tlačítko SCP Panic pro systémy přivolání pomoci

Tísňové tlačítko pro přivolání pomoci určené k systémům přivolání pomoci SCP. Při stisku vyšle signál centrále k zavolání pomoci.
360 stupňové zobrazení produktu Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
- 20 %   400 Kč
320 Kč
bez DPH 264,50 Kč
Není skladem ...dodávka neznámá
Skladový kód: w1320

 

Detektor požáru SCP Smoke pro systémy přivolání pomoci

Bezdrátový detektor požáru pro systémy přivolání pomoci SCP. Detektor slouží k ochraně objektu a osob před požáry.
360 stupňové zobrazení produktu Detekuje vznik požáru a kouře Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově
- 10 %   440 Kč
396 Kč
bez DPH 327,30 Kč
Skladem > 50 ks
Skladový kód: w1326

Tísňové tlačítko na krk SCP Neck pro systém přivolání pomoci

Tísňové tlačítko pro přivolání pomoci určené k systémům přivolání pomoci SCP. Při stisku vyšle signál centrále k zavolání pomoci.
360 stupňové zobrazení produktu Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově
- 10 %   330 Kč
297 Kč
bez DPH 245,50 Kč
Skladem
Skladový kód: w1327

Dohledový detektor magnetický SCP Mam pro systém přivolání pomoci

Bezdrátový dohledový detektor magnetický pro hlídání běžného denního režimu opatrované osoby.
360 stupňové zobrazení produktu Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
- 10 %   370 Kč
333 Kč
bez DPH 275,20 Kč
Skladem > 50 ks
Skladový kód: w1338

 

Dohledový detektor pohybový SCP PIR pro systém přivolání pomoci

Bezdrátový dohledový detektor pohybový pro hlídání běžného denního režimu opatrované osoby.
360 stupňové zobrazení produktu Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
- 10 %   490 Kč
441 Kč
bez DPH 364,50 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: w1339

Detektor úniku plynu SCP Gas pro systém přivolání pomoci

Bezdrátový detektor úniku plynu pro systémy přivolání pomoci. Slouží pro ochranu před zapomenutým zapnutým plynovým vařičem.
360 stupňové zobrazení produktu Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produk napájen z zásuvky 230V nebo adaptéru Detekuje únik hořlavých plynů
- 30 %   500 Kč
350 Kč
bez DPH 289,30 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: w1340

Tísňové tlačítko na ruku SCP Clock pro systém přivolání pomoci

Tísňové tlačítko pro přivolání pomoci určené k systémům přivolání pomoci SCP. Při stisku vyšle signál centrále k zavolání pomoci.
360 stupňové zobrazení produktu Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
- 30 %   280 Kč
196 Kč
bez DPH 162 Kč
Skladem > 50 ks
Skladový kód: w1344

 
 
První Předchozí Další Poslední