Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Přivolání pomoci při zdravotních potížích

Rating:     
Napsáno: 31 října 2015     Autor: Petr Honzík
Přivolání pomoci při zdravotních potížích

S prodlužujícím se věkem dožití se začíná projevovat nutnost rychlejšího přivolání pomoci při zdravotních potížích. Je to stejně důležité jako kvalitní léčba. Bez dostatečně rychlé reakce může být jakákoliv léčba marná. Proto není vhodné tuto stránku zanedbat ani v případě domácnosti s více členy. V případě zdravotních potíží totiž hrají roli i minuty.

Žije sám doma a může potřebovat pomoci

Pokud senior žije ve vlastní domácnosti sám, bez jakékoliv pomoci, je vhodné zajistit možnost přivolat si pomoc přes mobilní síť. Nelze spoléhat na nepřetržitou přítomnost sousedů. Ani mobilní telefon nemusí být řešením. V případě nouze a zdravotních potíží bývá velmi obtížné vytočit telefonní číslo nebo jej vybrat ze seznamu.

Systém pro přivolání pomoci zajistí vytočení telefonního čísla jedním stisknutím. V případě, že je číslo nedostupné nebo ho nikdo nezvedá, zanechá SMS zprávu a pokračuje dalším číslem. Zajistí tak kontakt s pomocí mnohem efektivněji než obyčejný telefon.

Žije ve společné domácnosti a může potřebovat pomoci

Pokud žije senior ve společné domácnosti a lze se spolehnout na přítomnost aspoň jedné osoby, lze využít systému pro lokální přivolání pomoci. V takovém případě je vyvolán akustický poplach při stisku tísňového tlačítka, které nosí senior u sebe. Tím upozorní na svůj stav okolí. Dosah takového systému bývá mezi 20 až 80 metry dle konstrukce objektu.

Při lokáním systému přivolání pomoci není nutné hradit telefonní tarif. Pořízení systému je také levnější než u GSM systémů přivolání pomoci.

Pomoc na veřejném prostranství

Pokud dojde u seniora ke zdravotním potížím například na ulici, ne vždy se to projeví tak, aby si okolí problému všimlo. Často si lidé při slabosti sednou aby si odpočinuli a pokud se jim více přitíží, nejsou si schopni zavolat pomoc nebo jakkoliv upozornit okolí. Z tohoto důvodu je vhodné mít u sebe například osobní alarm. Ten dokáže vytržením poutka akusticky upozornit na stav nebo i odradit neodbytného či obtěžujícího prodejce.

Zapomínání a moderní spotřebiče

Při používání plynových spotřebičů, jako jsou vařiče nebo karmy, vzniká riziko úniku plynu do okolních místností. U plynových topných spotřebičů je navíc problém vzniku jedovatého oxidu uhelnatého v případě poruchy. Toto není vhodné podceňovat zejména u starších osob, které na vzniklé nebezpečí nedokáží tak dobře a rychle reagovat.

Zvýšené nebezpečí požáru

Zejména v kuchyni a v místnostech s přímotopy je zvýšené riziko vzniku požáru. Zapomenuté jídlo na vařiči se připálí a rozpálený hrnec může zažehnout požár.

V případě přímotopů je riziko schováno za nevhodným zakrytím topení hořlavým předmětem. Například při sušení mokrého oblečení zejména starší lidé zapomenou na nebezpečí a topení přikryjí.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.