Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Technické tipy

Technická podpora, návody rady a tipy

Zabezpečení objektu, sledování kamerovým systémem nebo automatizace domu jsou komplexní technické obory, kde ne každý musí být odborník a i přesto si chce svou domácnost trochu vylepšit nebo si namontovat některý z moderních hlídacích a řídicích systémů. Proto jsme připravily rubriky s technickými radami a návody, jak provést instalaci a zprovoznění různých systémů.

Inspirace novými nápady

Lze se zde inspirovat novými nápady na vylepšení domácí automatizace nebo hlídání majetku. Nesnažíme se produkty bezpečnostní a automatizační techniky pouze prodávat, ale také nabídnout jejich využití a návod, jak je integrovat s ostatními produkty a bezpečnostními systémy. Popsat postup jejich zprovoznění.

Náš tip

Automatické spínání světel pohybem osob

Jedním z nejčastějších způsobů jak ušetřit za elektřinu, kterou zbytečně prosvítíte je nezapomínat zhasínat za sebou světlo. Každý to jistě zná. Zapomenuté rozsvícené světlo po celý den nebo napomínání dětí, aby na chodbě zbytečně nesvítily.


Nouzové bezdrátové uzavření hlavního uzávěru

Hlavní uzávěr vody nebo plynu bývá velmi často vzdálen od místa, ze kterého bychom ho potřebovali ovládat. Zejména v rodinných domech bývá tato vzdálenost větší a propojení těchto dvou míst je komplikované. Často se neobejde bez sekání a vrtání.


Bezdrátové ovládání elektrického ventilu

Velmi oblíbenou rozšířenou funkcí zabezpečovacích systémů a alarmů je ovládání přívodu plynu a vody do hlídaného objektu. Lze tak značně zvýšit bezpečnost objektu při nepřítomnosti osob a zamezit vysokým škodám při úniku vody nebo při požáru. Zabezpečovací systém vždy při odchodu z domu se automaticky vypne hlavní uzávěr plynu i vody pro případ náhodného úniku. Při příchodu jej zase automaticky zapne.


Ovládání elektronického zámku vstupních dveří

Návod jak instalovat a ovládat elektronický dveřní zámek pomocí kódového zámku, RFID terminálu nebo elektronického dorozumívacího systému.


Hlídač zavřených dveří – elektrické brano

Hlídač zavřených dveří, který akusticky upozorní na zapomenuté otevřené dveře po nastaveném čase. Jednoduché zapojení za použití běžných komponent zabezpečovacích systémů.


Jak funguje pohybový detektor

Na jakém principu funguje pohybový detektor a jak jej instalovat a udržovat aby fungoval bez falešných poplachů. Na co si dát pozor při výběru umístění pohybového detektoru. Jaké typy pohybových detektorů existují.


Jak funguje detektor na okna a dveře

Na jakém principu funguje detektor na okna a dveře a jak jej instalovat a udržovat aby dobře a dlouho fungoval. Na co si dát pozor při výběru umístění detektoru.


Jak funguje plynový požární hlásič

Plynový požární hlásič s vestavěným detektorem plynu a interní poplachovou sirénou je výborným pomocníkem pro varování před únikem plynu. Avšak základem správné a rychlé detekce je správný výběr plynového hlásiče a také správná montáž včetně umístění. Bez dodržení těchto základních faktorů nemá smysl plynový požární hlásič pořizovat.


Jak funguje kouřový požární hlásič

Kouřový požární hlásič je jedním z nejpoužívanějších detektorů požáru v komerčních i bytových objektech. Jeho oblíbenost je dána zejména jednoduchým a robustním principem detekce kouře. Tím je zajištěna vysoká spolehlivost vyhlášení poplachu při požáru a minimální míra falešných poplachů. Ty jsou většinou způsobeny zanedbáním údržby požárního hlásiče.


Jaké baterie si pořídit pro napájení spotřebičů

Spousta malých nebo přenosných zařízení je dnes napájena hlavně z baterií. Bohužel ne vždy v nich baterie vydrží tak dlouho, jak by si uživatel představoval. Často vydrží i mnohem méně než uvádí výrobce v parametrech výrobku. Čím je to tedy dané a jak správně vybrat baterii do konkrétního přístroje?


On-line průvodce výběrem požárního hlásiče

Interaktivní a přehledný průvodce výběrem nejvhodnějšího požárního hlásiče. Nabízí jednoduchou formu výběru na základě několika dotazů. Provede vás postupně výběrem tak, aby výsledný požární hlásič co nejlépe odpovídal vašim potřebám.


Elektronika a mráz, lze ji provozovat?
Jak funguje elektronika při nízkých teplotách a pod bodem mrazu? Většina výrobků má uvedenou provozní teplotu nad bodem mrazu a často nad 10°C. Proč tomu tak je? Lze instalovat takovou elektroniku do prostor, kde klesá teplota k nule nebo tam dokonce i mrzne?

Ovládání garážových vrat a vstupů do objektu systémem Jablotron 100

Jedno univerzální ovládání pro vaše garážová vrata s možností ovládání přes mobilní telefon nebo přímo z auta pouhým bliknutím dálkových světel. I to je možné s moderním zabezpečovacím systémem Jablotron 100.


Zvonek s pořízením fotografie a online informací na mobil - systém Jablotron 100

Vědět on-line kdo zvoní na domovní zvonek a mít v mobilu okamžitě jeho fotku může být velmi praktická věc. A ne jen to, hlídat zdali někdo neprošel brankou a neobhlíží si dům, může být dokonce velmi užitečné. I to dokáže zabezpečovací systém Jablotron 100 pro vás zařídit.


Měření spotřebovaných energií

Ceny energií tvoří značnou část rozpočtu každé domácnosti. Tím také nabízejí velmi lákavou položku, na které by se mohlo ušetřit. Jak ale na něčem šetřit, když to pořádně neměříme. Jedna celková faktura na konci zúčtovacího období rozhodně nenapoví, co je hlavním domácím žroutem energie. Systém Jablotron 100 vám s tím pomůže.


Ovládání domácí automatizace a signalizace

Objekt, jak pro bydlení tak užitný, bývá plný různých technických vybavení, které je nutno manuálně ovládat a regulovat. Přitom řada z nich by mohla být ovládána automaticky nebo na základě dalších podmětů a jiných zařízení. Tomuto provázání se říká chytrá domácnost nebo domácí automatizace. Systém Jablotron 100 dokáže toto provázání a řízení převzít.


Jak připojit termostat k centrálnímu kotli

Samotná regulace centrálního kotle, který vytápí celý dům, bývá nejjednodušší formou regulace topení. Lze tak za minimální náklady ušetřit na výdajích za topení. Nelze tak dosáhnout nejlepší úspory a teplotního komfortu, ale i přesto lze ušetřit na topení a pořídit systém za zajímavou cenu.


Jak připojit k termostatu elektronický regulační ventil

Pokud je objekt vytápěn oběhovým topným systémem a je požadavek na regulaci jednotlivých místností, lze to realizovat pouze přes regulační ventily na jednotlivých topných tělesech. Ty lze samostatně regulovat termostaty a dosáhnout tak nezávisle požadované teploty v každé místnosti.


Jak propojit termostat s elektrickým přímotopem

Elektronické přímotopy a topné obrazy jsou jedním z nejdražších způsobů vytápění objektů. Ale také jedním z nejjednodušeji regulovatelných topných systémů s rychlým náběhem a dobrou odezvou na regulaci. Proto se je vyplatí regulovat a snížit si tak náklady na topení.


Srovnání bezdrátových dálkových ovládání pro vestavbu
Srovnávací tabulka parametrů bezdrátových ovladačů určených pro vestavbu do zařízení. Jednoduchá způsob jak instalovat dálkové ovládání k externímu zařízení. Lze používat pro domácí automatizaci, ovládání bran a čerpadel.

Srovnání klasických a LED žárovek
Jedná se o produkt denního použití, který téměř nevnímáme a i přes to má mnoho rozdílů a kladů a záporů. Správné využití a výběr můžou ušetřit nemalé peníze. Ne vždy se může hodit nejúspornější žárovka a ne vždy zase klasická žárovka. Pomořte se do tajů různých žárovek a vyberte si tu nejvhodnější pro své svícení.

Seznam virtuálních mobilních operátorů a příslušnost ke GSM sítím

Seznam takzvaných virtuálních mobilních operátorů platný k 1.1.2018 obsahuje všechny veřejně dostupné virtuální mobilní operátory na Českém trhu. Uvedená je příslušnost k jednotlivým GSM sítím provozovaným v ČR.


Kdy je legální používat kamerový systém a kdy to legální není podle GDPR

Nové nařízení evropské unie zvané GDPR upravuje legálnost použití kamerového systému v Českém právním systému. Přináší tak některé změny, které je třeba implementovat a případně upravit jak instalaci, tak samotný provoz kamerového systému.


Jak se orientovat v docházkových systémech

Na trhu existuje mnoho docházkových systémů. Pro správný výběr některého z nich je vhodné znát základní parametry. Ty umožňují jednoduché rozhodnutí pro ten správný docházkový systém.