Katalog produktů

Elektrické zámky

Elektrické přístupové zámky a blokace dveří

Elektrické zámky se nejčastěji používají jako součást dveřního systému, kde nám umožňují elektronicky ovládat otevírání a uzamykání a odemykání dveří. Díky tomu zajistíme zvýšení bezpečnosti vstupních dveří domu nebo komerčního objektu.

K elektrickému zámku je třeba pořídit ovládací systém přístupu nebo v minimálním případě autonomní přístupovou klávesnici. Bez tohoto prvku nelze zámek ovládat.

Typy elektrických zámků

  • Obyčejný: Zámek blokuje střelku. Po přivedení napětí se mechanická západka uvolní a je možné dveře otevřít. Po odpojení napětí je zámek opět blokován. Na venkovní straně dveří musí být klika nahrazena koulí.

  • S kolíkem: Zámek blokuje střelku. Po přivedení i krátkého napěťového pulzu se zámek odblokuje a zůstává odblokován až do okamžiku otevření dveří. Otevřením dveří dochází k opětovnému zablokování zámku. Na venkovní straně dveří musí být klika nahrazena koulí.

  • S aretací: Zámek blokuje střelku. Po dobu přivedení napětí se zámek odblokuje a bez napětí se opět zamkne. Mechanická aretace se používá pro odblokování zámku v době, kdy potřebujete volně procházet skrze dveře. Na venkovní straně dveří musí být klika nahrazena koulí.

  • Uzamykací zámek: Zámek přímo uzamyká dveře. Přivedení i krátkého napěťového pulzu se zámek automaticky odemkne a zůstává odemčen až do okamžiku opětovného uzavření dveří. Lze využívat kliku na obou stranách dveří.

Strana 1 z 1    Celkem 10 záznamů

ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT