Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Právní důsledky

Právní důsledky použití obranných pomůcek

Obranné pomůcky jsou velmi praktická věc, která značně zvyšuje účinnost vaší obrany v případě napadení. Jejich použití se však řídí určitými pravidly. Tyto pravidla určují, v jaké míře lze obranné pomůcky použít proti konkrétnímu typu a míře útoku. Překročením takovéto hranice se bránící osoba dostává za hranu zákona a může být stíhána za trestný čin nepřiměřené obrany.

Obrana musí být vždy přiměřená útoku. Nelze například útok vedený bez zbraně odvracet střelnou zbraní v takové míře, že dojde ke zranění útočníka. Z tohoto důvodu je nejvhodnější vést obranu účinně, ale bez zbraně. Nedostanete se tak za hranu zákona, ale odvrátíte samotný útok. Takto se lze bránit například sprejem nebo akustickým osobním alarmem. Tyto pomůcky nejsou českými právními předpisy brány za zbraň.

Podrobnější vysvětlení a postupy obrany naleznete v těchto článcích.

Náš tip

Co dělat při krádeži osobních věcí

Jak postupovat při krádeži osobních věcí a které kroky provést nejdříve, abyste zamezili dalším případným škodám při zneužití odcizených věcí. Zablokování platební karty, zablokování telefonu SIM karty.


Pořizování audionahrávek jako důkazu

Zabezpečovací systémy jsou technickou oblastí, která je pro většinu populace nezáživnou a nezajímavou. Proto se také kolem ní může vytvářet řada různým mýtů a neurčitých zkušeností, jež vycházejí z různých zážitků a úrovní znalosti problémů a obsluhy. Proto jsme připravili vysvětlení pro nejčastěji používané mýty a jejich odůvodnění, případně i cestu, kterou přišly na svět. Technologie se stále rozvíjí a spousty pravd se s mýty obrátila.