Katalog produktů
- Produkty
- Popis kategorie
- Rady a tipy
- Srovnávání

Analogové a AHD bezpečnostní kamery
Analogové AHD bezpečnostní kamery nabízejí kompromis mezi drahým IP kamerovým systémem a běžným analogovým kamerovým systémem. Rozlišení AHD bezpečnostních kamer dosahuje až 1080 řádků, jež se bez problémů vyrovná i kvalitní IP kamerám.
Jednoduchá instalace a propojování koaxiálními kabely bez složitého zapojování a znalostí počítačových sítí a jejich nastavování. AHD bezpečnostní kamery nabízí nejlepší způsob jak si vlastní silou instalovat a zprovoznit kamerový systém
Výhody AHD bezpečnostních kamer
- Základní rozlišení kamer 720p (1280x720) je 1Mpix
- Vysoké rozlišení kamer 1080p (1920x1080) je 2Mpix
- Jednoduchá montáž bez složitého nastavování
- Zajímavá cena kamer s vysokým rozlišením
Rozmístění bezpečnostních kamer
Bezpečnostní kamery kamerového systému se většinou rozmisťují okolo objektu tak, aby pokrývaly veškeré přístupové cesty kudy by mohl případný narušitel přijít. Nejčastěji se používá několik přehledových kamer a jedna detailní kamera, která sleduje vchod do objektu. Toto doporučení se týká zejména rodinných domů.
Pokud je třeba sledovat komerční prostor nebo větší prostor s pohybem více lidí je nutné rozdělit kamery na dvě skupiny. První skupina monitoruje obecně majetek proti jeho poškozování nebo odcizování a zabírá většinou větší část prostoru. Druhá skupina kamer funguje pro identifikaci a zabírá přístupové cesty do objektu. Tyto kamery by měly zabírat zejména detail přicházejících osob v nejlepším případě jejich obličeje nebo předměty které nesou pro případné další rozpoznávání.
Co je legální a co není
Pokud si pořizujete kamerový systém na vlastní pozemek bez přístupu veřejnosti a nemonitorujete s ním veřejné prostranství je kamerový systém čistě vaší věcí. Pokud však monitorujete místo s přístupem veřejnosti, jako jsou společné chodby bytových domů nebo komerční prostory je nutno splnit několik podmínek. Zejména je nutno informovat vstupující osoby o monitorování a poskytovat bližší informace o zpracování pořízeného video materiálu. V případě, že potřebujete monitorovat přímo veřejná prostranství je nutno velmi zvážit za jakým účelem a poradit se s právním zástupcem zdali je to vůbec možné a zdali váš oprávněný důvod je dostatečně silný k použití monitorování. Více najdete v našich článcích týkající se GDPR a kamerových systémů.
Vysvětlení pojmů
Pro jednodušší pochopení technických pojmu kamerových systémů jsme pro vás připravili jejich vysvětlení. Pochopení jednotlivých pojmu vám s jednodušší výběr kamerového systému.
- AHD kamera - Analogové kamery s vysokým rozlišením umožňující kvalitní záznam na původních koaxiálních kabelech. Jedná se o plnohodnotnou variantu k digitálním IP kamerovým systémům. Technologie nabízí jednoduchou instalaci a nastavení.
- Analogová kamera - Dnes již zastaralá technologie umožňující přenos obrazu v analogovém režimu. Většina moderních analogových záznamových zařízení umí s těmito kamerami pracovat. Jejich rozlišení je však příliš malé pro dnešní požadavky.
- Detekce pohybu v obrazu - Kamerové systémy jsou schopny detekovat pohyb v obraze. Nenahrávají tak stále ale pouze pokud se před kamerou něco děje. Snižuje to množství nahraných záznamu a značně zjednodušuje vyhledávání případných záznamů.
- Napájení kamer - Kamery se většinou napájí 12V z adaptéru do zásuvky nebo z externího zdroje. Případně lze použít speciální rozvodové kabely, které umožňují rozvod jak obrazu tak napájení.
- Rozlišení kamery - Rozlišení kamery určuje kvalitu obrazu, který kamera dodává. U analogových systémů se udává v počtu řádků obrazu kamery. U digitálních IP systémů se udává v megapixelech, což je počet 1 000 000 bodů v obraze.
- Ohnisková vzdálenost - Udává úhel záběru kamery. Čím nižší je ohnisková vzdálenost, tím větší úhel záběru má kamera. Nejběžněji mívají kamery ohniskovou vzdálenost 3,6mm, což odpovídá přibližně úhlu záběru okolo 70° (v závislosti na typu kamery).
- Box kamera - Jedná se o klasickou kameru doutníkového tvaru jak ji znáte z běžných kamerových systémů. Je to nejpoužívanější formát kamery.
- Dome kamera - Jedná se o kameru kopulovitého tvaru umožňující většinou montáž na strop. Tyto kamery jsou odolnější proti poškození a méně nápadné.
- PTZ kamera - Jedná se o otočné kamery pro sledování. Využívají se zejména pro monitorování na bezpečnostních pultech nebo na pultech policie. V soukromých objektech nemají příliš významu.