Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

  • Produkty
  • Popis kategorie
  • Rady a tipy
  • Srovnávání
Bezpečnostní kamery

Analogové a AHD bezpečnostní kamery

Analogové AHD bezpečnostní kamery nabízejí kompromis mezi drahým IP kamerovým systémem a běžným analogovým kamerovým systémem. Rozlišení AHD bezpečnostních kamer dosahuje až 1080 řádků, jež se bez problémů vyrovná i kvalitní IP kamerám.

Jednoduchá instalace a propojování koaxiálními kabely bez složitého zapojování a znalostí počítačových sítí a jejich nastavování. AHD bezpečnostní kamery nabízí nejlepší způsob jak si vlastní silou instalovat a zprovoznit kamerový systém

Výhody AHD bezpečnostních kamer

  • Základní rozlišení kamer 720p (1280x720) je 1Mpix
  • Vysoké rozlišení kamer 1080p (1920x1080) je 2Mpix
  • Jednoduchá montáž bez složitého nastavování
  • Zajímavá cena kamer s vysokým rozlišením

Rozmístění bezpečnostních kamer

Bezpečnostní kamery kamerového systému se většinou rozmisťují okolo objektu tak, aby pokrývaly veškeré přístupové cesty kudy by mohl případný narušitel přijít. Nejčastěji se používá několik přehledových kamer a jedna detailní kamera, která sleduje vchod do objektu. Toto doporučení se týká zejména rodinných domů.

Pokud je třeba sledovat komerční prostor nebo větší prostor s pohybem více lidí je nutné rozdělit kamery na dvě skupiny. První skupina monitoruje obecně majetek proti jeho poškozování nebo odcizování a zabírá většinou větší část prostoru. Druhá skupina kamer funguje pro identifikaci a zabírá přístupové cesty do objektu. Tyto kamery by měly zabírat zejména detail přicházejících osob v nejlepším případě jejich obličeje nebo předměty které nesou pro případné další rozpoznávání.

Co je legální a co není

Pokud si pořizujete kamerový systém na vlastní pozemek bez přístupu veřejnosti a nemonitorujete s ním veřejné prostranství je kamerový systém čistě vaší věcí. Pokud však monitorujete místo s přístupem veřejnosti, jako jsou společné chodby bytových domů nebo komerční prostory je nutno splnit několik podmínek. Zejména je nutno informovat vstupující osoby o monitorování a poskytovat bližší informace o zpracování pořízeného video materiálu. V případě, že potřebujete monitorovat přímo veřejná prostranství je nutno velmi zvážit za jakým účelem a poradit se s právním zástupcem zdali je to vůbec možné a zdali váš oprávněný důvod je dostatečně silný k použití monitorování. Více najdete v našich článcích týkající se GDPR a kamerových systémů.

Vysvětlení pojmů

Pro jednodušší pochopení technických pojmu kamerových systémů jsme pro vás připravili jejich vysvětlení. Pochopení jednotlivých pojmu vám s jednodušší výběr kamerového systému.

  • AHD kamera - Analogové kamery s vysokým rozlišením umožňující kvalitní záznam na původních koaxiálních kabelech. Jedná se o plnohodnotnou variantu k digitálním IP kamerovým systémům. Technologie nabízí jednoduchou instalaci a nastavení.
  • Analogová kamera - Dnes již zastaralá technologie umožňující přenos obrazu v analogovém režimu. Většina moderních analogových záznamových zařízení umí s těmito kamerami pracovat. Jejich rozlišení je však příliš malé pro dnešní požadavky.
  • Detekce pohybu v obrazu - Kamerové systémy jsou schopny detekovat pohyb v obraze. Nenahrávají tak stále ale pouze pokud se před kamerou něco děje. Snižuje to množství nahraných záznamu a značně zjednodušuje vyhledávání případných záznamů.
  • Napájení kamer - Kamery se většinou napájí 12V z adaptéru do zásuvky nebo z externího zdroje. Případně lze použít speciální rozvodové kabely, které umožňují rozvod jak obrazu tak napájení.
  • Rozlišení kamery - Rozlišení kamery určuje kvalitu obrazu, který kamera dodává. U analogových systémů se udává v počtu řádků obrazu kamery. U digitálních IP systémů se udává v megapixelech, což je počet 1 000 000 bodů v obraze.
  • Ohnisková vzdálenost - Udává úhel záběru kamery. Čím nižší je ohnisková vzdálenost, tím větší úhel záběru má kamera. Nejběžněji mívají kamery ohniskovou vzdálenost 3,6mm, což odpovídá přibližně úhlu záběru okolo 70° (v závislosti na typu kamery).
  • Box kamera - Jedná se o klasickou kameru doutníkového tvaru jak ji znáte z běžných kamerových systémů. Je to nejpoužívanější formát kamery.
  • Dome kamera - Jedná se o kameru kopulovitého tvaru umožňující většinou montáž na strop. Tyto kamery jsou odolnější proti poškození a méně nápadné.
  • PTZ kamera - Jedná se o otočné kamery pro sledování. Využívají se zejména pro monitorování na bezpečnostních pultech nebo na pultech policie. V soukromých objektech nemají příliš významu.

Drátové versus bezdrátové kamerové systémy

Při pořizování kamerového bezpečnostního systému do již hotových prostor se většina z nás snaží vyhledávat bezdrátový kamerový systém. Bezdrátové alarmy a zabezpečovací systémy nebo bezdrátové ovládání je dnes běžnou praxí, tak proč ne i kamerový systém? Ano, lze pořídit bezdrátový kamerový systém ale je zde ALE. Bohužel na přenos obrazu potřebujeme mnohem větší nároky na přenosovou rychlost než u bezdrátového ovládání. Nepřenáší se zde jen jednorázově krátký kód, jako je tomu u zabezpečovacích systémů.


Orientace v objektivech bezpečnostních kamer

Výběr bezpečnostní kamery je nejdůležitějším prvkem při sestavování bezpečnostního kamerového systému. Kvalitu video záznamu ztracenou při snímání scény již nelze nijak získat a nekvalitní video záznam nemívá vysokou hodnotu. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili tabulku, za které lze získat základní představu o parametrech objektivů bezpečnostních kamer.


Bezpečnostní kamerové systémy a jejich parametry

Bezpečnostní kamerové systémy a systémy záznamu se stávají běžnou součástí našeho života. Avšak jejich výběr není až zas tak jednoduchou věcí. Zejména správným výběrem přesně na požadovaný účel dosáhnete kvalitního výsledku, který bude použitelný pro další identifikaci a případně i pro policii ČR.

Před pořízením kamerového systému si pečlivě projděte jednotlivé popisy a seznamte se s parametry jednotlivých kamerových systémů. Levný kamerový systém může být lákavý ale finální výsledek bývá povětšinou nepoužitelný.


Jak nainstalovat bezpečnostní kamerový systém

Montáž bezpečnostního kamerového systému lze zvládnout i bez profesionálních nástrojů bezpečnostních firem. Důležité je zakoupení správných a předpřipravených částí kamerového systému. Pokud budete postupovat podle následujícího popisu, vyhnete se případným obtížím při sestavování a zprovoznění kamerového systému. Popis je tvořen na míru komponent prodávaných naší firmou, u cizích komponent nezaručujeme korektní funkci a bezproblémové sestavení.


Jak správně vybrat bezpečnostní kamerový systém

Pokud uvažujete o pořízení kamerového systému pro sledování vašeho majetku, měli byste věnovat pozornost těmto řádkům. Projdeme si zde základní kroky, jak správně vybrat kamerový systém, tak aby byl účinný a nebylo ho snadné jen tak překonat nebo obejít.

Většinou si kamerový systém pořizujeme jako doplněk k zabezpečovacímu systému k tomu, abychom mohli zajistit maximální množství důkazů o trestné činnosti prováděné na našem majetku. Z tohoto důvodu bude kamerový systém vybaven záznamovou jednotkou. To sebou ale přináší jistá omezení ze strany ochránců soukromí.


Srovnání různých typů kamerových systémů
Pro přehlednější orientaci v široké nabídce různých typů kamer a kamerových systémů jsme pro vás připravili přehledovou tabulku základních možností použití. Podle těchto vlastností jednoduše porovnáte výhody a nevýhody jednotlivých variant a vyberete nejvhodnější možnost právě pro vás.

Srovnání velikosti videozáznamu v závislosti na rozlišení
Pro lepší představu jak velký HDD budete potřebovat pro Váš kamerový systém jsme připravili přehlednou tabulku. Z tabulky tak lze snadno vyčíst přibližnou velikost záznamu při daném rozlišení.

Správné označení kamerového systému
Pokud kamerový systém pořizuje obrazový záznam, vztahují se na něj zákonné podmínky o označení. Tyto podmínky je nutné dodržet, aby jste vůbec mohli kamerový systém provozovat a zejména, aby jste mohli využít případné záznamy pro trestní řízení.


Slovník pojmů kamerových systémů
Kamerové systémy jsou složitou technickou kategorii, která obsahuje spousty neznámých slov a parametrů. Při výběru vám nemusí být vše úplně jasné, proto jsme pro vás připravili vysvětlení jednotlivých pojmů v kamerových systémech. Před pořízením kamerového systému je třeba si být jist všemi parametry, které potřebujete, aby jste získali kvalitní kamerový systém řešící váš problém.


Desatero přikázání legálního kamerového systému podle GDPR
Při projektování domu je vhodné zvážit, jaký vybereme způsob komunikace mezi domem a brankou. Vybraný způsob totiž vede ke zvolení vhodného propojovacího kabelu. Zde je několik způsobů jak k tomu přistoupit:

10 kroků k legalizaci kamerového systému
Při projektování domu je vhodné zvážit, jaký vybereme způsob komunikace mezi domem a brankou. Vybraný způsob totiž vede ke zvolení vhodného propojovacího kabelu. Zde je několik způsobů jak k tomu přistoupit:

Kamerová ochrana objektů bez dostupné WiFi sítě
Při projektování domu je vhodné zvážit, jaký vybereme způsob komunikace mezi domem a brankou. Vybraný způsob totiž vede ke zvolení vhodného propojovacího kabelu. Zde je několik způsobů jak k tomu přistoupit:

Jak ohlídat staveniště
Při projektování domu je vhodné zvážit, jaký vybereme způsob komunikace mezi domem a brankou. Vybraný způsob totiž vede ke zvolení vhodného propojovacího kabelu. Zde je několik způsobů jak k tomu přistoupit:

Přenosné bezpečnostní kamery
Velmi častým problémem je hlídání odlehlých míst nebo stavenišť, kde není běžně dostupný internet ani nelze instalovat složitý kamerový systém. Navíc umístění bezpečnostního systému je často pouze dočasné. Doposud se zatímto účelem používaly fotopasti, které pořizují záznamy na SD kartu nebo je předávají přes GSM síť formou MMS na mobilní telefony v pochybné kvalitě. Zde je nebezpečí krádeže fotopasti a tím i důkazů.



Bezpečnostní kamera úplně bez kabelů
Instalaci bezpečnostního kamerového systému vždy provází i instalace kabelových rozvodů. Dokonce i v případě bezdrátových bezpečnostních kamer je nutné, přivést minimálně napájení ke každé kameře. Z tohoto důvodu bývají některé místa k monitorování nepřístupná a nelze na ně nainstalovat kamerový systém.