Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Kamerová ochrana objektů bez dostupné WiFi sítě

Napsáno: 28 února 2019     Autor: Petr Honzík
Kamerová ochrana objektů bez dostupné WiFi sítě Ochrana v majetku v místech, jako jsou staveniště, kde není dostupný internet bývá velmi problematická a složitě řešitelná. Moderní GSM sítě však nabízí možnost, jak začít monitorovat takováto prostranství s minimálními náklady. Lze využít tzv. 4G kamer, které dokáží přinášet aktuální obraz na cloudové úložiště a zde jej bezpečně zaznamenávat.


Jaké jsou výhody

Doposud se používalo k zabezpečení staveniště většinou fotopastí nebo podobných zařízení, jež pořizují fotografie a zaznamenávají je na paměťovou SD kartu nebo je posílají formou MMS na mobilní telefon v pochybné kvalitě. Toto řešení však má jednu velkou nevýhodu. Pokud zloděj odcizí fotopast, odcizí i důkazy o jeho trestné činnosti. Z tohoto důvodu je nutné záznamy uchovávat bezpečně. 4G bezpečnostní kamera nám nabízí možnost uchovávat záznamy na na cloudovém úložišti. Navíc nám umožňuje online náhled na stav situace. Pokud například přijde hlášení o poplachu ze staveniště, lze se okamžitě podívat, co se zde děje a zdali vyslat zásahovou jednotku nebo policii.

Jak to funguje

4G bezpečnostní kamera je podobná kamera jako všechny běžné IP bezpečnostní kamery. Její výhodou je možnost okamžitého připojení do GSM sítě a přes LTE předávání obrazu na server. Zde se obraz ukládá a lze na něj kdykoliv nahlédnout přes počítač nebo telefon. 4G kamera nevyžaduje žádnou složitou montáž a po jejím připojení k napájení okamžitě začne předávat aktuální obraz na cloudové úložiště. Ušetří se tak za NVR rekordér, jež bývá značnou položkou v kamerových systémech. Lze ji navíc jednoduše přenášet z jednoho staveniště na druhé, aniž by vyžadovala odborné demontování a novou montáž.

Jaké to má náklady

Pro fungování 4G bezpečnostních kamer je třeba pořídit SIM kartu, která umožňuje přenos dat bez FPU limitu. Aktuální cena v roce 2021 je okolo 400 Kč. Další náklad je na provoz cloudového úložiště. Současné ceny za provoz cloudu na serveru pro bezpečnostní kamery se pohybují okolo 100 Kč za měsíc. Lze tak provozovat bezpečnostní kameru za měsíční náklad 500 Kč bez nutnosti odborné montáže a s online náhledem na nastalou situaci.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.