Katalog produktů

Ostatní GSM alarmy

Ostatní a specializované GSM alarmy

Do nabídky jsme zařadili i specializované GSM alarmy, které nabízejí většinou některou z funkcí, kterou nenabízí běžný GSM alarm. Může to být například provoz na baterie nebo alarm s vestavěnou GSM kamerou, případně jiná funkce.

Tyto alarmy můžou nabízet právě tu funkci, kterou hledáte přímo pro váš objekt.

Jak fungují

Specializované alarmy mohou fungovat na různých datových sítích. Některé alarmy běží přímo na GSM síti, některé vyžadují WiFi síť. Jsou však alarmy, které lze provozovat i na sítích IoT. Každá z těchto sítí nabízí určité výhody oproti ostatním.

  • GSM síť – tyto sítě mají velké pokrytí a umožňují přenos jak malých tak i velkých datových zpráv, včetně přenosu hlasu. Umožňují tak odposlouchávání objektu nebo přenos informace o poplachu. Nevýhodou je nemožnost provozu na baterie po delší dobu.

  • Wi-Fi síť – tyto sítě umožňují přenos jak hlasu tak obrazu případně i vzdálené ovládání připojeného zařízení. Nevýhodou je, že musíte zajistit vlastní pokrytí nebo připojení Wi-Fi sítě. Ta není standardně dostupná na všech objektech. Další podmínkou je nutnost provozu externího napájení.

  • IoT síť - tyto sítě jsou provozovány pro přenos malého množství dat. Například informace o poplachu, změně stavu systému jako je třeba teplota. Mají poměrně slušné pokrytí. Největší výhodou je možný provoz na baterie a to i dlouhodobě. Další výhodou jsou mnohem menší náklady na provoz a přenos informací.

Strana 1 z 1    Celkem 6 záznamů

ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT