Katalog produktů

GSM alarm a jak na něj

Se zlevňujícími se tarify tuzemských operátorů se stávají stále dostupnější takzvané GSM alarmy. Jedná se o velmi oblíbené pomocníky při ochraně drobnějšího majetku. Dokáží totiž za velmi rozumnou cenu efektivně ohlídat menší objekt, byt i garáž. Některé typy i různé chatky, lodě a karavany.

Co je vlastně GSM alarm zač

GSM alarm je takové zjednodušené zabezpečovací zařízení. Výrobci se u GSM alarmů snaží zjednodušit složité funkce profesionálních zabezpečovacích systémů na takovou úroveň, aby nevyžadovaly odborné technické znalosti. Proto jsou GSM alarmy většinou prodávané jako již nastavené sety s minimálními nároky na instalaci a nastavení.

Co na GSM alarmu všechny tak přitahuje

Souhrnně by se dalo říci poměr cena výkon. GSM alarmy jsou levné zařízení, které vám na mobilní telefon upozorní o narušení objektu. Pro provoz je třeba pouze SIM karta. Nastavení je minimální a nabízené funkce dostačují vzhledem k majetku, který mají hlídat. Většina GSM alarmů je vyráběna jako bezdrátové zařízení, proto odpadá instalace kabelů a jejich zapojování. Stačí rozmístit detektory, zapnout a zadat vaše telefonní číslo. Ovládání spočívá pouze ve stisku tlačítka na dálkovém ovladači. Žádné jiné složitosti, montážní firmy, zaškolování a údržba.

POSLECHNĚTE SI SVÉHO ZLODĚJE, GSM ALARMY MAJÍ ODPOSLOUCHÁVÁNÍ OBJEKTU.

Je složité GSM alarm namontovat a provozovat

GSM alarmu je vyráběn tak, aby byla montáž co nejjednodušší. Většinou jednotlivé komponenty komunikují bezdrátově. Proto se při instalaci vyhnete rozvodům a zapojováním kabelů. Pokud se nějaké kabely zapojují, bývá to řešeno jednoduchým konektorem. Některé minialarmy jsou dokonce schopny fungovat jako jedno kompaktní zařízení, do kterého se pouze vloží SIM karta a umístí se na vhodné místo. Ty jsou vhodné zejména pro malé objekty nebo jako mobilní řešení třeba na dovolené.

Jaké má GSM alarm nevýhody oproti zabezpečovacímu zařízení

GSM alarm nebude nikdy plnohodnotná náhrada za profesionální zabezpečovací zařízení. Ani k tomu vlastně není předurčen. Jeho poslání je hlídat nižší hodnotu majetku, kterou většinou kradou zloději s minimální nebo žádnou znalostí bezpečnostní techniky. Proto GSM alarm nemusí disponovat složitými funkcemi kontroly sabotáže a obcházení bezpečnostního systému. Z toho vyplívá, že GSM alarm se nepoužije k zabezpečení velmi drahých provozů, ale k zabezpečení chaty, garáže nebo malého bytu je přímo ideální. Stejně jako nepoužijete k hlídání garáže rozsáhlý profesionální zabezpečovací systém, pokud tedy v garáži neparkujete velmi luxusní vůz.

Na co si dát pozor při pořizování GSM alarmů

Každý zabezpečovací systém musí být hlavně spolehlivý. To platí i u GSM alarmů. Proto je vhodné při pořizování hlídat hlavně kvalitu. Nekvalitní alarm totiž můžete poznat až po vykradení. Proto není vhodné pořizovat alarmy, které se dodávají na trh jednorázově ve velkoobrátkových prodejnách. Zde se upřednostňuje cena a rychlý prodej. Následný servis, rozšiřování a dokupování již nikdo neřeší, natož technickou podporu.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT