Katalog produktů

Komunikátory a GSM

GSM komunikátory a přenos poplachů

Každý moderní zabezpečovací systém nabízí možnost přenosu poplachu a informací o svém stavu. Buďto na pult centrální ochrany (PCO), nebo dnes již běžně i na mobilní telefon majitele domu. Tento přenos je prováděn vestavěným komunikátorem, většinou po telefonní síti, nebo po počítačové síti přes internet.

Jednodušší, většinou externí komunikátory přenášejí pouze informaci o poplachu a nedovolují ovládat připojený zabezpečovací systém. Interní komunikátory bývají komplexnější, dokáží komunikovat se zabezpečovacím systémem a informovat majitele o jednotlivých stavech zabezpečovacího systému. Většinou také dovolují zpětné ovládání zabezpečovacího systému přes mobilní internet.

Typ přenosu přes komunikátor

V dnešní době se nejběžněji používá komunikátor přes GSM síť. Funguje podobně jako mobilní telefon. Po vložení SIM karty se připojí ke GSM síti a informace posílá formou SMS nebo telefonním hovorem. GSM komunikátory jsou velmi spolehlivé a je problém je sabotovat, na rozdíl od přenosu přes internet. Většina internetových připojení do objektu totiž není odolná proti výpadku napájení 220V, což bývá častý postup zlodějů před vniknutím do bytu.

Podrobnější členění kategorie

Strana 1 z 1    Celkem 7 záznamů

ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT