Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

  • Produkty
  • Popis kategorie
  • Rady a tipy
  • Srovnávání
Sety video interkomů

Komplety domácích videotelefonů a video vrátných

Domácí videotelefony jsou jedním z prvků zvyšující bezpečnost obytných a kancelářských objektů. Zajišťují perfektní přehled o osobě před vchodem bez fyzického kontaktu. Lze tak omezit styk s nežádoucí osobou dříve, než dojde k jejímu vpuštění do objektu. Předchází se nepříjemným kontaktům a setkáním. Videotelefony umožňují zjistit, kdo je před vchodem, aniž by o tom příchozí věděl. Případně neskrytě monitorovat dění před vchodem.

Ve větších objektech a kancelářských budovách umožňuje videovrátný ušetřit čas, který se zbytečně plýtvá chozením ke vchodu a kontrolou příchozích do objektu.

Videotelefon a míra zabezpečení

Samotné videotelefony a jejich přítomnost u vchodu do objektu svědčí o vyšším technickém vybavení objektu. Tím znejišťují případné zloděje a slouží částečně jako prevence před vykradením. Fungují zejména proti obyčejným zlodějům, jež se pokoušejí dostat za dveře a ukrást odložené předměty.

Moderní videotelefony umožňují připojit více přehledových kamer a venkovních jednotek. Lze tak obsluhovat více vchodů u domu, případně mít více náhledů na okolí domu přes přídavné kamery přímo na vnitřním monitoru videotelefonu.

Komponenty videotelefonů

Videotelefon se standardně skládá z několika částí, jež jsou propojeny dvou či více žilovým kabelem. Ve většině případů se videotelefony používají pouze drátové. Bezdrátové videotelefony mívají problém s dosahem uvnitř objektu. Jsou vhodné pouze pro místa, kde signál prochází jednou zdí.

Venkovní jednotka: montuje se u vstupu dveří. Obsahuje kameru a jeden nebo více zvonků. V některých případech i klávesnici nebo čtečku karet pro přístup do domu.

Vnitřní monitor: Zobrazuje a umožňuje komunikovat s osobou u vchodu. Zajišťuje napájení pro venkovní jednotku a dovoluje ovládat elektrický zámek, pokud je instalován.

Elektrický zámek: zajišťuje kontrolovaný přístup do domu. Lze jej ovládat jak z vnitřní jednotky, tak i z venkovní, pokud je vybavena některým z přístupových modulů.

Bezpečnostní kamera: videotelefony jsou schopny připojit i přehledové kamery pro získání lepšího pohledu na okolí domu. Lze tak mít přehled o dění, pokud máte podezření na nezvanou návštěvu.

GSM přesměrování: umožňuje přesměrovat hovor z videotelefonu na mobilní telefon. Jedná se o výtečnou funkci, s níž nezmeškáte žádnou návštěvu.

Zapojení videotelefonu

Zapojení systému spočívá ve správném propojení displeje a interkomu, k tomu se nejčastěji používá instalační čtyřžilový kabel. O napájení celého systému se stará napájecí zdroj na 12V, který se připojuje k displeji. Elektrický zámek se připojí k interkomu pomoci dvoužilového kabelu.

Zapojení videotelefonu