Katalog produktů

Trezory a schránky

Sejfy a bezpečnostní schránky

Sejfy, trezory a bezpečnostní schránky slouží k fyzické ochraně cenných předmětů a před jejich odcizením. Použití jednotlivých typů trezorů a sejfů nebo bezpečnostních schránek závisí na požadované ochraně, velikosti a cennosti chráněného předmětu a aktuálních možnostech případného zloděje. Pokud potřebujeme pouze zamezit rychlému přístupu k cennosti, vystačí bezpečnostní schránka. Zloděj nemá dost času na její otvírání. Pokud ale chráníme cennost, u které se předpokládá, že zloděj bude mít dostatek času, případně i nástroje, je třeba volit sejf nebo trezor.

Typ a použití schránek

  • Bezpečnostní schránka: minimální ochrana. Předpokládá se, že zloděj nebude mít čas a nástroje na odcizení.
  • Bezpečnostní sejf: střední ochrana. Předpokládá se, že zloděj má čas a základní nástroje k překonávání fyzické bariéry. Vhodné pro běžné uchování cennějších věcí.
  • Bezpečnostní trezor: vysoká ochrana a odolnost proti otevření. Dokáže odolávat násilí i nástrojům. Vhodné pro cenné předměty a vyšší finanční částky.

Na co si dát pozor

Vlastnit trezor nebo bezpečnostní schránku ještě neznamená, že je majetek v bezpečí. Základním prvkem je správné upevnění trezorů před jejich vlastním odnesením. Nejčastějším způsobem jak zloději trezor překonají, je jeho odcizení. Nejvhodnější je proto trezor nebo sejf dobře zazdít do míst, kde jej zloděj nebude očekávat nebo hledat.

Zvýšení bezpečnosti trezorů

Dalším způsobem, jak zvýšit ochranu trezoru, je v kombinaci se zabezpečovacím systémem. Samotný trezor dokáže pouze pasivně odolávat fyzickému násilí. Nedokáže se ale aktivně bránit a tak, pokud má zloděj dostatek klidu a nástrojů, je jeho překonání pouze otázkou času. Zabezpečovací systém ale tento čas značně zkrátí, jelikož informuje ostrahu nebo majitele o napadení trezoru.

Strana 1 z 1    Celkem 1 záznamů

ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT