Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Chytré bydlení

Chytré bydlení a automatizace objektu

Moderní trendy v automatizaci objektů a zvyšování komfortu bydlení zasahují i do rezidenčního bydlení. Částečně za to můžou zvyšující se náklady na energie a snaha majitelů objektů ušetřit správnou regulací. Druhým aspektem je snižující se cena jednotlivých komponent a systémů chytrého bydlení, což zvyšuje komfort bydlení.

Chytrý dům již nemusí stát obrovské peníze bez jakékoliv možnosti návratnosti. Moderním řízením topení, hlídáním majetku před zloději a vhodným ovládáním světel lze dosáhnout značných úspor, vyššího komfortu bydlení a bezpečnosti uživatelů objektu.

Systém chytrého domu neznamená instalaci složitého a rozsáhlého elektronického systému. Chytrý dům znamená vyšší komfort, bezpečnost a větší úspory na nákladech. Toho lze dosáhnout i jednotlivými produkty a malými systémy bez složité a rozsáhlé instalace. Stačí se jen inspirovat.

Co může systém chytrého domu obsahovat a co přináší

  • Zabezpečovací systém: ochrana před vykradením.
  • On-line kamerový systém: přehled o dění v domě.
  • Požární systémy: ochrana před požárem a plynem.
  • Regulační systém: úspory na topných nákladech.
  • Automatizace osvětlení: úspora a komfort.
  • Měření spotřeby energií: efektivní využívání spotřebičů.
  • Dálkové ovládání spotřebičů: vyšší komfort bydlení.

Náš tip

Automatické spínání světel pohybem osob

Jedním z nejčastějších způsobů jak ušetřit za elektřinu, kterou zbytečně prosvítíte je nezapomínat zhasínat za sebou světlo. Každý to jistě zná. Zapomenuté rozsvícené světlo po celý den nebo napomínání dětí, aby na chodbě zbytečně nesvítily.


Dálkově ovládané vytápění chat a chalup

Příjemné praktické a jednoduché, to je ovládání topení na chatách a chalupách. Pomocí GSM termostatu lze nastavovat a zjišťovat přes telefon teplotu topného systému. Navíc zajistíte ochranu objektu před zamrznutím.


Co je to chytrý dům a jak může být užitečný


Dálkové ovládání spotřebičů a jeho možnosti


Jak funguje chytrý dům a jeho inteligentní ovládání


Řízení topení po internetu


Přemístění vypínače osvětlení bez sekání do zdí

Rozmístění vypínačů nebývá často ideální. Nároky na jejich rozmístění se mohou během let měnit. Často jejich umístění omezuje uživatele bytu při jeho zařizování. Samotné přemístění vypínače je poměrně náročné a je nutno zasahovat do rozvodů a sekat ve zdech. I tomu se však dá vyhnout a využít moderních technologií. Přizpůsobte si tak vypínače sobě.


Automatické rozsvícení světla v místnosti

Zapomínáte v komoře stále rozsvíceno. Nebaví vás při každém průchodu chodbou hledat vypínač a pak zase zhasínat. Co s tím? Přece nebudete předělávat rozvody a instalovat kabely pro pohybové detektory. I to jde dnes jednoduše vyřešit bez jakéhokoliv sekání a složité instalace.


Dálkové ovládání více spotřebičů bez instalace kabelů

Dálkové ovladače od jednotlivých spotřebičů se vám začínají hromadit na stole? Lampu zapínáte jiným ovladačem než ventilátor a dalším zase topení. Věčně hledáte který je k čemu. Nemluvě o stálé výměně baterií. Začněte používat jeden chytrý ovladač pro všechno. A neomezujte se pouze na ovladač, světlo lze spínat i při pohybu nebo vypínačem na zdi.


Sepnutí osvětlení po setmění

Potřebujete sepnout osvětlení nebo jiný spotřebič po setmění? Ne vždy je to jednoduché. Zejména v případech, kdy je snímač osvětlení ovlivňován pouličním osvětlením může být spínání problematické. Ne vždy je však nutné přivést kabely do míst, kde je stálá tma a tam instalovat senzor osvětlení.


Jak mít přehled o průchodu osob

Základem bezpečnosti je mít přehled a to i o přicházejících a odcházejících osobách. O každém kdo otevře vaši branku na zahradu nebo zadní vchod a podobně. Takové upozornění může zabránit nepříjemným překvapením a příležitostným krádežím. Jak zajistit takové upozornění je práce pro domácí automatizaci.


Bezdrátový zvonek se zvoněním na více místech

U větších rodinných domů je často žádoucí aby byl zvonek slyšet na více místech. Zvonek uvnitř domu nebude slyšet na zahradě a obráceně. Je tak nutno mít více příjímacích jednotek. Jak toto zařídit?. Většina zvonků se prodává v páru tlačítko a přijímač. Pro toto má řešení domácí automatizace.


Ovládání spotřebičů bez nutnosti odborné instalace

Zvýšit si komfort domácnosti a umožnit ovládání jednotlivých spotřebičů jedním ovladačem nemusí být tak složité jak se zdá. Již není nutné zasahovat do rozvodů a měnit instalace. Lze využít plug-in moduly, které se zapojují mezi napájení a spotřebič a tím obcházejí odbornou instalaci a zásah do rozvodů.


Ovládání garážových vrat a vstupů do objektu systémem Jablotron 100

Jedno univerzální ovládání pro vaše garážová vrata s možností ovládání přes mobilní telefon nebo přímo z auta pouhým bliknutím dálkových světel. I to je možné s moderním zabezpečovacím systémem Jablotron 100.


Zvonek s pořízením fotografie a online informací na mobil - systém Jablotron 100

Vědět on-line kdo zvoní na domovní zvonek a mít v mobilu okamžitě jeho fotku může být velmi praktická věc. A ne jen to, hlídat zdali někdo neprošel brankou a neobhlíží si dům, může být dokonce velmi užitečné. I to dokáže zabezpečovací systém Jablotron 100 pro vás zařídit.


Měření spotřebovaných energií

Ceny energií tvoří značnou část rozpočtu každé domácnosti. Tím také nabízejí velmi lákavou položku, na které by se mohlo ušetřit. Jak ale na něčem šetřit, když to pořádně neměříme. Jedna celková faktura na konci zúčtovacího období rozhodně nenapoví, co je hlavním domácím žroutem energie. Systém Jablotron 100 vám s tím pomůže.


Co jsou to IoT smart alarmy a chytré senzory
Nová technologie IoT senzorů přináší nové možnosti do bezpečnostní techniky a bezdrátového snímání veličin. Rozšiřuje tak možnosti GSM alarmů. Výhodou IoT technologie jsou mnohem nižší náklady na provoz a delší výdrž baterie. Většina IoT senzorů a alarmů je schopna běžet pouze z baterie a nevyžaduje žádné připojení ke zdroji napájení. Tato výhoda rozšiřuje jejich užití a zjednodušuje instalaci.

Jak rychle s automatizovat rozsvícení světla
Se zvyšující cenou elektrické energie se každý snaží maximálně ušetřit. Jednou cestou může být automatické rozsvěcení a zhasínání v místech, kde často zůstává rozsvícené světlo. Nejčastěji najde tento způsob rozsvěcení světel využití na chodbách a v průchodech. Toto může zajistit detektor pohybu, jež umožňuje automatické rozsvícení a zhasnutí v případě detekce pohybu v okolí světla. Tato metoda je však poměrně náročná, jelikož vyžaduje zásah do elektroinstalace samotného osvětlení což může být dražší než získáme za ušetřenou energii na světle.