Katalog produktů

Dovolená a bezpečnost majetku

Dovolená a bezpečnost majetku

Blíží se čas dovolených a řada z nás vyráží mimo domov do zahraničí či za tuzemskou dovolenou. Bohužel zloději, lapkové a kapsáři si dovolenou neberou, naopak jejich aktivita prudce narůstá a s tím i úspěšnost. Nenechte si proto zkazit dovolenou nepříjemnou zkušeností a připravte se na případného zloděje lépe než on na vás. Jistě se to vyplatí.

Starost o bezpečnost majetku a osob začíná již před odjezdem na dovolenou. Pokud opouštíte domácnost, je vhodné, se o této skutečnosti zbytečně nerozšiřovat v okolí vašeho bydliště ani v práci. Pověřte osobu, kterou dobře znáte a je spolehlivá, občasnou kontrolou vašeho domova. Pokud máte zabezpečovací systém s komunikátorem, je vhodné, přidat tuto osobu do systému telefonního volání. Pokud váš domov není nijak zabezpečen, je vhodné, o nějaké formě zabezpečovacího systému uvažovat. Váš domov bez aspoň základních prvků zabezpečení je otevřen všem zlodějům. Překonat běžný či přídavný zámek dnes není žádnou překážkou.

Zabezpečením vašeho domova by ochrana majetku skončit neměla. Během cesty a času stráveném na dovolené existuje spousta dalších nástrah. Počínaje kapsáři, kteří naznají hranic až po zvýšenou možnost napadení při procházkách zvláště ve večerních a nočních hodinách v cizích zemích. Základním předpokladem je předcházet rizikům krádeží a napadení. To však nelze vždy a všude. Proto je vhodné, být na případnou situaci připraven a včas a rychle reagovat. Rychlá a razantní reakce na útočníka jej silně znejistí. Většina obětí útoků se nedokáže sama ubránit a útočník si toho je vědom. Pokud ale zjistí, že vaše bezbrannost není taková, jakou předpokládal, svůj další útok si rychle rozmyslí.

Strana 1 z 1    Celkem 5 záznamů

ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT