Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Dovolená a bezpečnost majetku

Dovolená a bezpečnost majetku

Blíží se čas dovolených a řada z nás vyráží mimo domov do zahraničí či za tuzemskou dovolenou. Bohužel zloději, lapkové a kapsáři si dovolenou neberou, naopak jejich aktivita prudce narůstá a s tím i úspěšnost. Nenechte si proto zkazit dovolenou nepříjemnou zkušeností a připravte se na případného zloděje lépe než on na vás. Jistě se to vyplatí.

Starost o bezpečnost majetku a osob začíná již před odjezdem na dovolenou. Pokud opouštíte domácnost, je vhodné, se o této skutečnosti zbytečně nerozšiřovat v okolí vašeho bydliště ani v práci. Pověřte osobu, kterou dobře znáte a je spolehlivá, občasnou kontrolou vašeho domova. Pokud máte zabezpečovací systém s komunikátorem, je vhodné, přidat tuto osobu do systému telefonního volání. Pokud váš domov není nijak zabezpečen, je vhodné, o nějaké formě zabezpečovacího systému uvažovat. Váš domov bez aspoň základních prvků zabezpečení je otevřen všem zlodějům. Překonat běžný či přídavný zámek dnes není žádnou překážkou.

Zabezpečením vašeho domova by ochrana majetku skončit neměla. Během cesty a času stráveném na dovolené existuje spousta dalších nástrah. Počínaje kapsáři, kteří naznají hranic až po zvýšenou možnost napadení při procházkách zvláště ve večerních a nočních hodinách v cizích zemích. Základním předpokladem je předcházet rizikům krádeží a napadení. To však nelze vždy a všude. Proto je vhodné, být na případnou situaci připraven a včas a rychle reagovat. Rychlá a razantní reakce na útočníka jej silně znejistí. Většina obětí útoků se nedokáže sama ubránit a útočník si toho je vědom. Pokud ale zjistí, že vaše bezbrannost není taková, jakou předpokládal, svůj další útok si rychle rozmyslí.

Náš tip

Zabezpečení domácnosti před odjezdem na dovolenou

Starost o bezpečnost majetku začíná již před odjezdem na dovolenou. Nechat majetek bez jakéhokoliv zabezpečení se rovná téměř otevřeným dveřím vašeho domu. Návrat z dovolené se tak může stát nepříjemným zážitkem, kdy se vracíme do vykradeného bytu či domu. Běžné dveře s běžným zámkem dnes nepředstavují větší překážku pro žádného zloděje. Po překonání někdy i zámku bezpečnostních dveří již neklade zloději nic překážku a může nerušeně prohledávat celý byt.


Osobní ochrana v zahraničí

Stejně jako v našich končinách i v cizině existuje relativně velké riziko napadení, okradení nebo obtěžování. Ve většině jižních států Evropy je toto riziko podstatně větší než v České republice. Je vhodné být na tuto situaci připraven a rychle reagovat. Pro odvrácení útoku či obtěžování lze použít například pepřový obranný sprej, elektronický paralyzér, teleskopický obušek nebo osobní bodyguard.


Bazénový alarm a bezpečnost vodních ploch
Vlastní bazén je jednou z nejoblíbenějších atrakcí, kterou můžete pořídit svým dětem. Bazén však skrývá i obrovské nebezpečí zejména pro menší děti. Stačí malá nepozornost a z oblíbené atrakce se stane noční můra, která může poznamenat rodiče i dítě na celý život.

Zabezpečení věcí při kempování nebo na dovolené
Vlastní bazén je jednou z nejoblíbenějších atrakcí, kterou můžete pořídit svým dětem. Bazén však skrývá i obrovské nebezpečí zejména pro menší děti. Stačí malá nepozornost a z oblíbené atrakce se stane noční můra, která může poznamenat rodiče i dítě na celý život.

Srovnání motoalarmů a cykloalarmů
Srovnávací tabulka parametrů moto/cyklo zámků. Efektivní a přitom jednoduché jsou mechanické zámky s elektronickým alarmem. Zastávají totiž funkci jak klasického zámku tak se sami chrání před pokusem o jejich překonání. Zabudované čidlo otřesu zaznamenává jakékoli pokusy o narušení a následně spouští hlasitou sirénu.