Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Zabezpečení věcí při kempování nebo na dovolené

Rating:     
Napsáno: 29 července 2015     Autor: Petr Honzík
Zabezpečení věcí při kempování nebo na dovolené

Čas dovolených a výletů by měl být hlavně bezstarostný čas. Ale i přesto že, vám dovolená začíná, zlodějům a nenechavcům začínají spíše žně. Během času dovolený rapidně vzrůstá drobná kriminalita a malé krádeže osobních věcí, sportovního vybavení a odložených batohů a tašek. Je to ideální čas, kdy se majitel bezstarostně baví a mezi tím mu nová starost přibývá.

Nenechte si zkazit dovolenou a raději zkazte bohaté období zlodějům. Základní poučky o stálém hlídání svých věcí, které někde odložíte, jsou již obehrané, a kdo by chtěl při zábavě stále okem hlídat vše co kolem sebe má.

Hlídání věcí není od věci, ale není nutné spoléhat jen na něj. Dnes lze na zloděje vyzrát i jiným způsobem než jen nedat mu příležitost. Lze ho jednoduše nachytat přímo při činu a vytvořit mu horkou chvilku. Největší strašák pro zloděje je obecenstvo při jeho krádeži. Je to pro něj obrovská ostuda a nebezpečí dalších komplikací. Proto při jakékoliv známce prozrazení okamžitě opustí místo činu a snaží se uklidit někam jinam.

Hlídání stanů a karavanů

Stany a karavany jsou lahůdkou pro zloděje. Jsou poměrně jednoduché na vniknutí a skrývají řadu zajímavých věcí k odcizení. Zámek na zipu nebo dveřích není překážkou a lze ho velmi rychle překonat. Zde jako všude jinde nejlépe funguje nástraha, do které se zloděj chytí.

Nastražit může minialarm s detekcí pohybu, který schováte do poličky nebo do rohu stanu. Jakmile zloděj vnikne dovnitř, spustí se hlasitý alarm a je konec s lupem. Místo toho začíná rychlé opouštění místa činu.

Dveře lze také hlídat například vibračním alarmem s dálkovým ovládáním. Jakmile se někdo pokusí o jejich otevření, spustí se alarm. Vy svůj alarm vždy deaktivujete před vstupem dálkovým ovladačem.

Hlídání sportovního vybavení

Sportovní vybavení často leží opodál svého majitele a přímo se nabízí k odcizení. Kdo si všimne člověka odjíždějícího na vašem kole nebo odnášejícího vaše lyže. Většinou nikdo, pokud nevzbuzuje podezření. A to je právě ten správný trik, jak to zloději překazit. Připevněte na kolo cyklistický minialarm nebo visací zámek s alarmem. Jakmile s ním někdo bude manipulovat, okamžitě začne houkat. Kdo by pak chtěl ujíždět na houkajícím kole, aby si ho celé okolí pěkně pamatovalo.

Hlídání batohů a tašek

Tento případ zná asi každý, hledání dobrovolníka, který zůstane s věcmi na břehu, zatím co se ostatní jdou koupat. Řešením bude elektronicky hlídat zavazadlo. Princip je obdobný jako u hlídání sportovního vybavení. Při krádeži musí odcizená věc dostatečně hlasitě houkat.

Vložte do tašky vibrační minialarm a aktivujte ho. Jakmile někdo začne manipulovat s taškou, okamžitě bude houkat. Další možností je připevnění osobního alarmu k tašce a samotného poutka alarmu k nějakému pevnému bodu. Například ke slunečníku nebo druhé tašce. Pohybem se poutko vytrhne a na tašce zůstane houkající alarm. A nevěřte tomu, že s ním zloděj poběží pryč nebo se ho bude pokoušet nějak zničit. Jeho překvapení je natolik velké, že instinktivně věc odhazuje a mizí.

Dobrá rada nakonec

Vzhledem k tomu, že většina minialarmů funguje hlavně na principu překvapení a pasti, je vhodné je umisťovat tak, aby nebyli nápadné. Nikomu je neukazovat a neříkat jak se ovládají. Zloděj tak nedostane příležitost alarm zneškodnit už před krádeží.

Právě překvapení násobí efekt minialarmu a zvyšuje ochranu vašich věcí.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.