Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Ochrana věcí před kapsáři

Rating:     
Napsáno: 14 srpna 2014     Autor: Petr Honzík
Ochrana věcí před kapsáři

Při cestách se často dostáváme do míst s vysokou koncentrací osob. Takové místo je učiněný ráj pro různé kapsáře a zlodějíčky. Váš foťák či peněženka se tak může při chvilce nepozornosti stát kořistí nějakého kapsáře nebo pouličního zlodějíčka. Zvláště je vhodné si dávat pozor na batohy a fotobrašny. Častou kořistí se také stávají tašky a různé věci ponechané na krátkou dobu bez dozoru. Stačí pouhé otočení nebo krátká nepozornost a z dovolené se stává nepříjemná zkušenost. Způsobů, jak se takovým událostem vyvarovat, je spousta.

Prvním a nejdůležitějším je zvýšená pozornost a ostražitost. Nošení cenných věcí v baťůžku na zádech nebo v brašně je holá nerozvážnost. Cennosti tak nemáte na očích a během chvilky se mohou stát kořistí zlodějíčka. Cennější věci je vhodné dát tam, kde nad nimi máme přehled, do ledvinky, vnitřní kapsy oblečení nebo je zajistit některou z elektronických ochránců.

Pro ochranu osobních věcí lze využít například kartičky Moneyguard reagující na vytažení peněženky z batohu nebo jeho otevření. Dokáže vás tak upozornit na kapsáře dříve, než se vám stihne ztratit váš fotoaparát nebo doklady.

Další možností, jak hlídat osobní věci, je hlídač vzdálenosti, který vás upozorní, pokud se vzdálí taška od přijímače. Ten okamžitě spustí poplach. Hlídač vzdálenosti lze také využít k uhlídání dětí při výletě či zavazadla při cestě na dovolenou.

Peníze a doklady lze také ohlídat pomocí bezpečnostní taštičky. Jedná se o látkovou tenkou kapsičku na krk, která se dá jednoduše schovat pod tričko nebo bundu. Není tak v dosahu kapsářů a nemusíte ji stále hlídat.

Jak vyzrát na kapsáře:
  • Cennosti nikdy nedávat do batohu na zádech
  • Cennosti schovat do bezpečnostní taštičky
  • Do kufru vložit hlídač vzdálenosti
  • Brašnu s fotoaparátem vybavit kartičkou citlivou na světlo
   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.