Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Osobní bezpečnost

Osobní bezpečnost a obrana při napadení

Zabezpečovací systémy a alarmy není jen hlídání majetku. Nemalou pozornost je vhodné věnovat i osobní bezpečnosti a obraně proti napadení. Není nic ojedinělého a ve větších městech se můžeme velmi jednoduše stát obětí napadení. Nemusí se ani jednat o lidského útočníka, ale o volně pobíhajícího psa. Z tohoto důvodu je vhodné mít vždy v záloze nějaké překvapení, kterým se budete bránit. Získáte tak i větší sebedůvěru a pocit bezpečí.

Při pořízení pomůcek pro osobní bezpečnost je vhodné se seznámit s jejich použitím a projít si i právní důsledky obrany a její přiměřenosti. Vyhnete se tak nevhodnému použití ze strachu nebo dokonce vlastnímu ublížení při nevhodné manipulaci.

Nejedná se pouze o obranu před napadením

Osobní bezpečnost není pouze vlastnictví pepřového spreje a jeho případného použití. Je vhodné se rozhlédnout ve svém okolí. Je zde zajištěna dostatečná bezpečnost vašich dětí před vstupem do nebezpečných míst (jezírko, skříň s čistícími přípravky nebo bazén)? I pro takové případy lze udělat maximum.

Osobní bezpečnost obsahuje také zajištění bezpečí pro vaše cennosti při cestách a na dovolené. Jakým způsobem si chráníte své peníze a doklady před kapsáři?

Kategorie osobní ochrany

  • Obrana pomocí slzných a pepřových sprejů.
  • Obrana a přivolání pomoci elektronickými osobními alarmy.
  • Ochrana dětí před pádem do bazénu a utonutím.
  • Ochrana dětí před vstupem do zakázaných oblastí.
  • Ochrana osobních věcí před zloději a kapsáři.
  • Bezpečnost na veřejných komunikacích a zvýšení viditelnosti.

Náš tip

Ochrana věcí před kapsáři

Při cestách se často dostáváme do míst s vysokou koncentrací osob. Takové místo je učiněný ráj pro různé kapsáře a zlodějíčky. Váš foťák či peněženka se tak může při chvilce nepozornosti stát kořistí nějakého kapsáře nebo pouličního zlodějíčka. Zvláště je vhodné si dávat pozor na batohy a fotobrašny. Častou kořistí se také stávají tašky a různé věci ponechané na krátkou dobu bez dozoru. Stačí pouhé otočení nebo krátká nepozornost a z dovolené se stává nepříjemná zkušenost. Způsobů, jak se takovým událostem vyvarovat, je spousta.


Jak správně vybrat obranný sprej

Každým rokem je v České republice napadeno, okradeno nebo znásilněno přibližně 5500 osob. Ve většině případů by se ale mohly oběti bránit, pokud by měly čím. Obranné spreje jsou jedním z nejúčinnějších prostředků k obraně při napadení. Útočníkovi nezpůsobí trvalé zdravotní následky a lze je mít vždy při sobě. Jejich malé rozměry a jednoduché použití vám dovolí útočníka rychle a jednoduše zneškodnit.


Co je nutná obrana a osobní bezpečnost

Co je to nutná obrana v osobní bezpečnosti, kdy se ještě jedná o nutnou obranu a kdy se bránící strana již vystavuje trestnímu stíhání za nepřiměřenou obranu. Popis vzhledem k trestnímu zákonu 140/1961 Sb. Příklady nepřiměřené obrany.


Bazénový alarm a bezpečnost vodních ploch
Vlastní bazén je jednou z nejoblíbenějších atrakcí, kterou můžete pořídit svým dětem. Bazén však skrývá i obrovské nebezpečí zejména pro menší děti. Stačí malá nepozornost a z oblíbené atrakce se stane noční můra, která může poznamenat rodiče i dítě na celý život.

Přivolání pomoci při zdravotních potížích

S prodlužujícím se věkem dožití se začíná projevovat nutnost rychlejšího přivolání pomoci při zdravotních potížích. Je to stejně důležité jako kvalitní léčba. Bez dostatečně rychlé reakce může být jakákoliv léčba marná. Proto není vhodné tuto stránku zanedbat ani v případě domácnosti s více členy. V případě zdravotních potíží totiž hrají roli i minuty.


Napadení nebo obtěžování podomním prodejem

Bezpečnost seniorů se neomezuje pouze na zdravotní komplikace. Problematika je mnohem širší a spadá do ní i napadení nebo obtěžování podomními prodejci. Ne zřídka dokonce falešným prodejcem snažícím se obohatit na úkor slabší osoby.


Senioři vs. podvodníci - důvěřuj ale prověřuj

Senioři a starší lidé jsou skupinou, na kterou se velmi často zaměřují různí vychytralí podvodníci a zloději. Je pro ně jednodušší v přímém kontaktu přesvědčit seniora o vpuštění do bytu nebo vydání hotovosti, než násilím vykrádat byty. Stačí jim k tomu výřečnost, to správné vystupování a odvaha. Proti takový vychytralcům vydávajícím se za různé kamarády, topenáře nebo podomní prodejce je těžké použít zabezpečovací systém nebo systém pro přivolání pomoci. Zde nefunguje elektronika ale psychologie a důvěřivost.


Nejvhodnější rozmístění tísňových tlačítek po objektu

Základem úspěšného přivolání pomoci v nouzi je mít v daný okamžik k dispozici tísňové tlačítko. Není v silách žádného člověka nosit tísňové tlačítko s sebou na každém kroku. Někteří uživatelé tísňových tlačítek jej dokonce odmítají nebo často zapomínají. Proto je vhodné mít tísňových tlačítek více.


Jaké nebezpečí číhá na seniory v domácnosti

Domov a vlastní domácnost je sice synonymum pro bezpečné útočiště a pohodu. To ale neplatí vždy. Z domova se může stát past a pro seniory to platí tím spíše. Se zvyšujícím se věkem si lidé obecně hůře poradí v krizových situacích. Mohou reagovat pomaleji nebo neodhadnout výši hrozícího rizika.


Proč nestačí mobilní telefon k přivolání pomoci
Možnost přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi je jedním z nejdůležitějších faktorů pro rychlý zásah a pomoc. Jak pomoc přivolat a jak to zajistit dostatečně rychle, aby byla pomoc účinná, bývá nejsložitějším problémem. Může se zdát, že nejrychlejší a nejjednodušší je prosté vytočení telefonního čísla a zavolání o pomoc.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů pepřových sprejů

Obranné pepřové spreje se vyrábějí v různých typech a náplní a typech trysek. Každý typ má svou výhodu i nevýhodu a hodí se na trošku jiný typ obrany, případně na jiné prostředí, kde očekáváme útok. Podle typu spreje je také vhodné se po obraně správně zachovat.


Srovnání různých typů obraných sprejů
Srovnávací tabulka parametrů pepřových sprejů. Obranné spreje jsou jedním z nejúčinnějších prostředků k obraně při napadení. Lze je mít vždy při sobě. Jejich malé rozměry a jednoduché použití vám dovolí útočníka zneškodnit.

Srovnání různých prostředků osobní ochrany
Pro přehlednější orientaci v možnostech osobní ochrany jsme pro vás připravili přehledovou tabulku základních možnostní. Podle těchto vlastností jednoduše porovnáte výhody a nevýhody jednotlivých variant a vyberete nejvhodnější možnost právě pro vás.