Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

 • Produkty
 • Popis kategorie
 • Rady a tipy
 • Srovnávání
GSM přivolání pomoci

Systémy přivolání pomoci pro seniory a nemohoucí

Starší, nemohoucí nebo nemocní lidé vyžadují větší péči a častější pomoc svého okolí. Hlavně v kritických situacích nebo při zdravotních potížích. A to zejména žijí-li sami a chtějí využít svého práva na nezávislý život i ve stáří.

Avšak, ne zřídka se také stávají obětí různých násilníků a podvodníků vydávajících se za podomní prodejce. Pro jejich ochranu a zvýšení bezpečnosti lze využít moderní bezpečnostní systémy a emergency systémy pro přivolání pomoci, které dokáží rychle reagovat na kritickou situaci a zavolat pomoc okolí nebo kontaktovat osobu přes mobilní telefon.

Rychlé přivolání pomoci často zachraňuje život.

Jak pomáhají systémy přivolání pomoci

Modulární GSM Emergency systém pro přivolání pomoci dokáží velmi účinně pomoci v těchto situacích.

 • Pomoc při zdravotních potížích
 • Pomoc při upadnutí nebo náhlé nemoci
 • Při přepadení a obtěžování
 • Pomoc při požáru, unikajícím plynu čí přetékající vaně
 • Hlídají pravidelný pohyb v bytě
 • Připomínají pravidelné dávky prášků
 • Jedním stiskem vytočí nastavená telefonní čísla
 • Kontrolují krevní tlak a tep

Podrobnější členění kategorie

Systémy přivolání pomoci v nesnázích nabízejí vysokou variabilitu a možnost přizpůsobení jednotlivých funkcí podle požadavků uživatele, jeho hendikepu nebo zdravotního stavu. Zajistí rychlou a účinnou pomoc při všech nejčastějších problémech, které mohou u starších, nemohoucích nebo nemocných lidí vzniknout.

Jak fungují systémy přivolání pomoci

Systémy přivolání pomoci fungují na principu GSM sítě podobně jako mobilní telefony, dokáží při vzniklé kritické situaci zaslat informaci formou SMS na jakýkoliv mobilní telefon. SMS zpráva obsahuje text informující, o jakou událost se jedná. Rozlišíte tak volání o pomoc, pád na zem, požár v objektu nebo dlouhou absenci pohybu. Po SMS následuje upozornění prozvoněním. Tento systém vyžaduje SIM kartu jakéhokoliv operátora v ČR.

Nečekejte, až budete systémy přivolání pomoci potřebovat, to už může být příliš pozdě.

Systémy přivolání pomoci při zdravotních problémech a pro zdravotní péči jsou určeny pro seniory a lidi se zdravotním hendikepem. Těmto lidem umožňují žít nezávislý život i v pokročilém věku nebo v případě zdravotního omezení. Zajišťují jim totiž tolik potřebnou a včasnou pomoc, aniž by museli být stále v něčí přítomnosti nebo pod dohledem. Uživatel systému včasné pomoci se tak může cítit mnohem bezpečněji a to má velký vliv na psychiku osobnosti, zejména ve stáři. Zdravotní hledisko je totiž u starších a nemocných osob jedním z nejdůležitějších faktorů psychiky a tím i kvality života. Stačí jedna špatná zkušenost například s pádem a následným několika hodinovým ležením a čekáním na pomoc a postižená osoba již nikdy nebude cítit tak bezpečně jako před pádem a nebude prožívat stejně kvalitní a pohodový život.

Moderní systémy přivolání pomoci dokáží monitorovat velký okruh rizik číhající v domácnosti zejména samostatně žijících starších osob. V případě zjištění nějakého nebezpečí nebo při žádosti o pomoc systém okamžitě informuje registrovaná telefonní čísla a to ve formě popisu události. Následně lze seniora kontaktovat hlasovým voláním a zjistit bližší informace, případně přivolat zdravotní pomoc.

Jaké rizika monitorují systémy přivolání pomoci?

Typ rizik, která jsou monitorována systémem přivolání pomoci, jsou dána centrální jednotkou a zejména typem připojených detektorů. Ty zajistí hlídání a přenos informace na centrální jednotku systému pro zajištění pomoci. Ta již informuje okolí a zajistí pomoc Lze hlídat tyto události:

 • Přivolání pomoci při stisku tísňového tlačítka.
 • Přivolání pomoci při pádu osoby na zem.
 • Přivolání pomoci při vzniku požáru nebo úniku plynu nebo vody.
 • Monitoring krevního tlaku a pulzu
 • Hlídání mezních hodnot zdravotního stavu
 • Zajišťuje dávkování léčiv v nastavené časy.
 • Monitoruje denní režim a informuje o odchylce od něj.

Ovládání systému a komunikace s monitorovanou osobou

Vzhledem k tomu, že monitorovaná osoba bývá vyššího věku a ve většině případů ovládá moderní technologie jen velmi omezeně, jsou systémy pro přivolání pomoci navrženy tak, aby vyžadovali minimální obsluhu. Ve většině případů je nutno systém přivolání pomoci pouze nastavit na počátku užívání. Poté již funguje zcela autonomně a uživatel pouze nosí tísňové tlačítko pro případ nouze. Ostatní prvky fungují bez obsluhy.

Ochrana věcí před kapsáři

Při cestách se často dostáváme do míst s vysokou koncentrací osob. Takové místo je učiněný ráj pro různé kapsáře a zlodějíčky. Váš foťák či peněženka se tak může při chvilce nepozornosti stát kořistí nějakého kapsáře nebo pouličního zlodějíčka. Zvláště je vhodné si dávat pozor na batohy a fotobrašny. Častou kořistí se také stávají tašky a různé věci ponechané na krátkou dobu bez dozoru. Stačí pouhé otočení nebo krátká nepozornost a z dovolené se stává nepříjemná zkušenost. Způsobů, jak se takovým událostem vyvarovat, je spousta.


Přivolání pomoci při zdravotních potížích

S prodlužujícím se věkem dožití se začíná projevovat nutnost rychlejšího přivolání pomoci při zdravotních potížích. Je to stejně důležité jako kvalitní léčba. Bez dostatečně rychlé reakce může být jakákoliv léčba marná. Proto není vhodné tuto stránku zanedbat ani v případě domácnosti s více členy. V případě zdravotních potíží totiž hrají roli i minuty.


Napadení nebo obtěžování podomním prodejem

Bezpečnost seniorů se neomezuje pouze na zdravotní komplikace. Problematika je mnohem širší a spadá do ní i napadení nebo obtěžování podomními prodejci. Ne zřídka dokonce falešným prodejcem snažícím se obohatit na úkor slabší osoby.


Senioři vs. podvodníci - důvěřuj ale prověřuj

Senioři a starší lidé jsou skupinou, na kterou se velmi často zaměřují různí vychytralí podvodníci a zloději. Je pro ně jednodušší v přímém kontaktu přesvědčit seniora o vpuštění do bytu nebo vydání hotovosti, než násilím vykrádat byty. Stačí jim k tomu výřečnost, to správné vystupování a odvaha. Proti takový vychytralcům vydávajícím se za různé kamarády, topenáře nebo podomní prodejce je těžké použít zabezpečovací systém nebo systém pro přivolání pomoci. Zde nefunguje elektronika ale psychologie a důvěřivost.


Nejvhodnější rozmístění tísňových tlačítek po objektu

Základem úspěšného přivolání pomoci v nouzi je mít v daný okamžik k dispozici tísňové tlačítko. Není v silách žádného člověka nosit tísňové tlačítko s sebou na každém kroku. Někteří uživatelé tísňových tlačítek jej dokonce odmítají nebo často zapomínají. Proto je vhodné mít tísňových tlačítek více.


Jaké nebezpečí číhá na seniory v domácnosti

Domov a vlastní domácnost je sice synonymum pro bezpečné útočiště a pohodu. To ale neplatí vždy. Z domova se může stát past a pro seniory to platí tím spíše. Se zvyšujícím se věkem si lidé obecně hůře poradí v krizových situacích. Mohou reagovat pomaleji nebo neodhadnout výši hrozícího rizika.


Proč nestačí mobilní telefon k přivolání pomoci
Možnost přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi je jedním z nejdůležitějších faktorů pro rychlý zásah a pomoc. Jak pomoc přivolat a jak to zajistit dostatečně rychle, aby byla pomoc účinná, bývá nejsložitějším problémem. Může se zdát, že nejrychlejší a nejjednodušší je prosté vytočení telefonního čísla a zavolání o pomoc.

První Předchozí Další Poslední
 
Řadit podle: Řadit sestupně Řadit vzestupně
Podle abecedy
Podle ceny
Podle parametrů
 • Výrobci produktů
 • Detekční podnět
 • Hlídací funkce
 • Kompatibilita
 • Napájení
 • Poplachový výstup
 • Prostředí
 • Připojení produktu
 • Složitost montáže

Výrobce produktů

Vyberte požadované výrobce produktů, od kterých chcete zobrazit jejich produkty. Produkty jednotlivých výrobců lze kombinovat pouze s přihládnutím k jejich kompatibilitě (viz popis konkrétního produktu). Bližší popis jednotlivých výrobců naleznete na stránce Seznam výrobců.

Intelliguard

Detekční podnět

Detekční podnět je událost zpouštějící reakci detektoru, například poplach, vysílání na centrálu nebo sepnutí výstupu. Detekční podnět závisí na typu detektoru a jeho přesném určení.

Hlídací funkce
Kompatibilita

Produkt může být kompatibilní s některým jiným systémem. Některé produkty petřebují k funkci nadřízený systém. Autonomní produkt nepotřebuje k funkci žádný řídící systém, funguje po zapnutí. Bližší popis kompatibility jednotlivých produktů naleznete na stránce Kompatibilita produktů.Napájení

Každý elektronický produkt má svůj způsob napájení v závislosti na svém provedení a účelu. Produkty mohou být napájeni vestavěnou baterií nebo z externího zdroje jako je napájecí adaptér nebo centrální jednotka.Poplachový výstup

Základní funkcí zabezpečovacího systému je zajistit informaci o poplachu. Dějě se to pomocí poplachového výstupu, který může mít různé formy. Nejčastěji se využívá kombinace akustického poplachu sirénou a přenosu informace o poplachu na mobilní telefon.Prostředí

Produkt je určen k montáži do daného prostředí. V připadě montáže v jiném než udaném prostředí může produkt vykazovat odchylky od daných parametrů. Může také dojít ke zničení produktu. U venkovního prostředí se vždy informujte v detailech produktu.


Připojení produktu

Způsob připojení produktu k zabezpečovacímu systému.

Složitost montáže

Stupeň složitosti montáže produktu. Zavedli jsme pět stupňů náročnosti a odbornosti jejich montáže. Tyto stupně vyjadřují jak velkou zkušenost k montáži výrobku potřebujete a jaké nářadí budete potřebovat pro zprovoznění výrobku. Bližší popis složitosti montáže jednotlivých produktů naleznete na stránce Složitost montáže.

Tlačítko na zeď pro ovládání KL modulů a SCP systémů

Tlačítko pro ovládání KL modulů a pro přivolání pomoci v nouzi nebo při zdravotních potížích pro systémy SCP a GSM alarmy.
Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
- 20 %   245 Kč
196 Kč
bez DPH 162 Kč
Skladem > 50 ks
Skladový kód: w1320

Detektor požáru SCP Smoke pro systémy přivolání pomoci

Bezdrátový detektor požáru pro systémy přivolání pomoci SCP. Detektor slouží k ochraně objektu a osob před požáry.
360 stupňové zobrazení produktu Detekuje vznik požáru a kouře Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově
- 10 %   440 Kč
396 Kč
bez DPH 327,30 Kč
Skladem > 50 ks
Skladový kód: w1326

Tísňové tlačítko na krk SCP Neck pro systém přivolání pomoci

Tísňové tlačítko pro přivolání pomoci určené k systémům přivolání pomoci SCP. Při stisku vyšle signál centrále k zavolání pomoci.
360 stupňové zobrazení produktu Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově
- 10 %   330 Kč
297 Kč
bez DPH 245,50 Kč
Skladem
Skladový kód: w1327

 

Dohledový detektor magnetický SCP Mam pro systém přivolání pomoci

Bezdrátový dohledový detektor magnetický pro hlídání běžného denního režimu opatrované osoby.
360 stupňové zobrazení produktu Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
- 10 %   370 Kč
333 Kč
bez DPH 275,20 Kč
Skladem > 50 ks
Skladový kód: w1338

Dohledový detektor pohybový SCP PIR pro systém přivolání pomoci

Bezdrátový dohledový detektor pohybový pro hlídání běžného denního režimu opatrované osoby.
360 stupňové zobrazení produktu Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
- 10 %   490 Kč
441 Kč
bez DPH 364,50 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: w1339

Detektor úniku plynu SCP Gas pro systém přivolání pomoci

Bezdrátový detektor úniku plynu pro systémy přivolání pomoci. Slouží pro ochranu před zapomenutým zapnutým plynovým vařičem.
360 stupňové zobrazení produktu Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produk napájen z zásuvky 230V nebo adaptéru Detekuje únik hořlavých plynů
- 30 %   500 Kč
350 Kč
bez DPH 289,30 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: w1340

 

Tísňové tlačítko na ruku SCP Clock pro systém přivolání pomoci

Tísňové tlačítko pro přivolání pomoci určené k systémům přivolání pomoci SCP. Při stisku vyšle signál centrále k zavolání pomoci.
360 stupňové zobrazení produktu Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
- 30 %   280 Kč
196 Kč
bez DPH 162 Kč
Skladem > 50 ks
Skladový kód: w1344

GSM systém pro přivolání pomoci SCP Helper Basic

Systém pro základní ochranu a přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi. Odesílá informace na mobilní telefon. Zajistí možnost přivolání...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
1 788 Kč
bez DPH 1 477,70 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set160

GSM systém pro komplexní zdravotní péčii SCP Telecare Basic

Komplexní systém pro zdravotní péči a přivolání pomoci. Sledování krevního tlaku a tepu. Komunikace přes GSM síť. S tísňovým tlačítkem. Možno...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
2 978 Kč
bez DPH 2 461,10 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set170

 

GSM systém pro přivolání pomoci SCP Helper Standard

Systém pro ochranu a přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi. Odesílá informace na mobilní telefon. Dvě tísňová tlačítka a...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 5 %   2 493 Kč
2 374 Kč
bez DPH 1 962 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set161

GSM systém pro přivolání pomoci SCP Helper Maxi

Systém pro ochranu a přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi. Odesílá informace na mobilní telefon. Dvě tísňová tlačítka, monitor...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 5 %   2 883 Kč
2 753 Kč
bez DPH 2 275,20 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set162

Konfigurovatelný GSM systém pro přivolání pomoci SCP Helper Pro

Zákaznicky konfigurovatelný systém pro ochranu a přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi. Odesílá informace na mobilní telefon. Obsah dle...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 4 %   2 590 Kč
2 476 Kč
bez DPH 2 046,30 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: cfg160

 

GSM systém pro komplexní zdravotní péčii SCP Telecare Standard

Komplexní systém pro zdravotní péči a přivolání pomoci. Sledování krevního tlaku a tepu. Komunikace přes GSM síť. Se dvěma tísňovými tlačítky...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 2 %   3 593 Kč
3 507 Kč
bez DPH 2 898,30 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set171

GSM systém pro komplexní zdravotní péčii SCP Telecare Maxi

Komplexní systém pro zdravotní péči a přivolání pomoci. Sledování krevního tlaku a tepu. Komunikace přes GSM síť. S tísňovými tlačítky a...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 5 %   4 463 Kč
4 262 Kč
bez DPH 3 522,30 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set172

Konfigurovatelný GSM systém pro komplexní zdravotní péčii SCP Telecare Pro

Zákaznicky konfigurovatelný komplexní systém pro zdravotní péči a přivolání pomoci. Sledování krevního tlaku a tepu, detekce pádu, tísňová tlačítka. Monitoruje aktivitu...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 1 %   2 930 Kč
2 897 Kč
bez DPH 2 394,30 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: cfg170

 

Tísňové tlačítko na krk SCP Neck 2 s pojistkou pro systém přivolání pomoci

Tísňové tlačítko s pojistkou pro přivolání pomoci určené k systémům přivolání pomoci SCP. Při stisku nebo vytažení šňůrky vyšle signál centrále...
Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově
- 30 %   350 Kč
245 Kč
bez DPH 202,50 Kč
Skladem
Skladový kód: w2903

 
První Předchozí Další Poslední