Katalog produktů
- Produkty
- Popis kategorie
- Rady a tipy
- Srovnávání

Analogové kamerové systémy
Analogové kamerové bezpečnostní systémy dovolují zaznamenávat dění v hlídaném prostoru a pořizovat tak dokonalé důkazy o páchané trestné činnosti nebo pohybu osob. Analogové kamerové systémy nabízejí atraktivní ceny při dodržení dostatečných kvalit záznamů pro následné zpracování.
Nahrává se jen pohyb před kamerou nebo nonstop
Kamerové systémy dokáží rozeznat pohyb před kamerou, nenahrávají tak zbytečně non-stop záznamy, ale pořídí vždy jen ucelený záznam o pohybu opatřený údaji o datu a čase. Poté je velmi jednoduché vyhledávat v seznamu zaznamenaných videosekvencí podle data a času. Zaznamenané videosekvence se ukládají v digitální podobě na pevný disk, ze kterého je lze kdykoliv přenést do počítače a dále s nimi pracovat.
Podrobnější členění kategorie
Výhody kamerových systémů
- Pořízení obrazové dokumentace trestné činnosti
- Viditelný kamerový systém funguje jako nejlepší prevence
- Záznam pouze při pohybu před kamerou
- Možnost připojení více kamer na jedno bezpečnostní video
- Jednoduché propojení kamer a videa jedním kabelem
- Žádné složité nastavování
- Vzdálený přístup přes internet odkudkoliv
- Kamerový systém dle vašich požadavků
Kamerový systém podle vašich požadavků
Abychom splnili všechny vaše požadavky na kamerový systém, připravili jsme pro vás takzvanou konfigurovatelnou sestavu. Tato sestava umožňuje volit typy kamer a příslušenství podle Vašich požadavků. Na základě tohoto výběru vám konkrétní kamerový systém sestavíme a připravíme.
Při sestavování a výběru jednotlivých částí kamerového systému již vidíte aktuální cenu, kterou bude kompletní kamerový systém stát, včetně jeho přípravy. Výhodou oproti běžně nabízeným kamerovým systémům je možnost přizpůsobení přesně vašemu konkrétnímu cíli bez nutnosti kupování kamer, které nepotřebujete.
Kolik kamer potřebuji
Počet kamer a jejich typy které potřebujete k monitorování objektu vychází zejména z velikosti prostranství, které chcete monitorovat. Ve většině případů se vejdete do počtu 4 kamer. Pro větší objekty se vyrábějí kamerové systémy pro 8 kamer, případně až 16 kamer.
Rozmístění bezpečnostních kamer
Bezpečnostní kamery kamerového systému se většinou rozmisťují okolo objektu tak, aby pokrývaly veškeré přístupové cesty, kudy by mohl případný narušitel přijít. Nejčastěji se používá několik přehledových kamer a jedna detailní kamera, která sleduje vchod do objektu. Toto doporučení se týká zejména rodinných domů.
Pokud je třeba sledovat komerční prostor nebo větší prostor s pohybem více lidí, je nutné rozdělit kamery na dvě skupiny. První skupina monitoruje obecně majetek proti jeho poškozování nebo odcizování a zabírá většinou větší část prostoru. Druhá skupina kamer funguje pro identifikaci a zabírá přístupové cesty do objektu. Tyto kamery by měly zabírat zejména detail přicházejících osob, v nejlepším případě jejich obličeje, nebo předměty, které nesou pro případné další rozpoznávání.
Zapojení analogového kamerového systému
Zapojení kamerového systému spočívá ve správném zapojení koaxiálních a napájecích kabelů. Pro připojení monitoru se nejčastěji používá VGA popř. HDMI kabel.

Lze na kamerový systém nahlížet přes internet?
Pokud je kamerový systém připojen do počítačové sítě, lze na něj přistupovat odkudkoliv pomocí běžného internetového prohlížeče nebo chytrého telefonu. Přes počítač tak lze stahovat záznamy a dále je uchovávat. To samé lze provádět i přes internet po nastavení připojení.
Připravené kamerové systémy
Pokud vám nebude vyhovovat žádný z připravených kamerových setů, které obsahují vše potřebné k montáži a zprovoznění, můžete si nakonfigurovat vlastní kamerový systém dle vašich požadavků. Takto vámi sestavený kamerový systém vám připravíme, otestujeme a odešleme. Dostanete tak přesně to, co jste si vybrali a včetně všeho příslušenství k rychlému zprovoznění bez nutnosti dalších objednávek a návštěv specializovaných obchodů.
Co je legální a co není
Pokud si pořizujete kamerový systém na vlastní pozemek bez přístupu veřejnosti a nemonitorujete s ním veřejné prostranství, je kamerový systém čistě vaší věcí. Pokud však monitorujete místo s přístupem veřejnosti, jako jsou společné chodby bytových domů nebo komerční prostory, je nutno splnit několik podmínek. Zejména je nutno informovat vstupující osoby o monitorování a poskytovat bližší informace o zpracování pořízeného video materiálu. V případě, že potřebujete monitorovat přímo veřejná prostranství, je nutno velmi zvážit za jakým účelem a poradit se s právním zástupcem, zdali je to vůbec možné a zdali váš oprávněný důvod je dostatečně silný k použití monitorování. Více najdete v našich článcích týkající se GDPR a kamerových systémů.
Vysvětlení pojmů
Pro jednodušší pochopení technických pojmu kamerových systémů jsme pro vás připravili jejich vysvětlení. Pochopení jednotlivých pojmu vám s jednodušší výběr kamerového systému.
- Analogová kamera - Dnes již zastaralá technologie umožňující přenos obrazu v analogovém režimu. Většina moderních analogových záznamových zařízení umí s těmito kamerami pracovat. Jejich rozlišení je však příliš malé pro dnešní požadavky.
- Záznamové zařízení DVR - Záznamové zařízení pro analogové kamerové systémy. Zajišťuje ukládání záznamu na pevný disk vestavěný v záznamovém zařízení. Dále zajišťuje detekci pohybu a případně připojení k internetu.
- AHD kamera - Analogové kamery s vysokým rozlišením umožňující kvalitní záznam na původních koaxiálních kabelech. Jedná se o plnohodnotnou variantu k digitálním IP kamerovým systémům. Technologie nabízí jednoduchou instalaci a nastavení.
- Detekce pohybu v obrazu - Kamerové systémy jsou schopny detekovat pohyb v obraze. Nenahrávají tak stále ale pouze pokud se před kamerou něco děje. Snižuje to množství nahraných záznamu a značně zjednodušuje vyhledávání případných záznamů.
- Napájení kamer - Kamery se většinou napájí 12V z adaptéru do zásuvky nebo z externího zdroje. Případně lze použít speciální rozvodové kabely, které umožňují rozvod jak obrazu tak napájení.
- Rozlišení kamery - Rozlišení kamery určuje kvalitu obrazu, který kamera dodává. U analogových systémů se udává v počtu řádků obrazu kamery. U digitálních IP systémů se udává v megapixelech, což je počet 1 000 000 bodů v obraze.
- Koaxiální kabel - Rozvodový kabel pro analogové kamerové systémy umožňující přenos obrazu. Není schopen přenášet napájení ke kamerám.
- BNC konektor - Připojovací konektor k analogovým kamerovým systémům. Při pořizování pozor na dva typy: pro lisovací konektor potřebujete speciální kleště. Šroubovací typ konektoru sestavíte i bez kleští.