Katalog produktů

Drátové versus bezdrátové kamerové systémy

Při pořizování kamerového bezpečnostního systému do již hotových prostor se většina z nás snaží vyhledávat bezdrátový kamerový systém. Bezdrátové alarmy a zabezpečovací systémy nebo bezdrátové ovládání je dnes běžnou praxí, tak proč ne i kamerový systém? Ano, lze pořídit bezdrátový kamerový systém ale je zde ALE. Bohužel na přenos obrazu potřebujeme mnohem větší nároky na přenosovou rychlost než u bezdrátového ovládání. Nepřenáší se zde jen jednorázově krátký kód, jako je tomu u zabezpečovacích systémů.

Přenáší se nepřetržitě velké množství obrazových dat, ve kterých i malá chyba znamená podstatné zhoršení výsledné kvality obrazu. Z tohoto důvodu nebude nikdy přenos obrazu fungovat na takovou vzdálenost, jako jsme zvyklí od ostatních bezdrátových zařízení.

Jak daleko lze bezdrátově přenést video signál?

Pro většinu bezdrátových kamerových systémů se standartní anténou dodávanou s kamerami a bezpečnostním videem to bývá maximálně 30 až 50 metrů ve volném prostoru. Bohužel situace je ve většině případů horší, jelikož chceme přenášet obraz v budově nikoliv ve volném prostoru.

Zde se vzdálenost podstatně zkracuje a silně závisí na počtu zdí a hlavně materiálu, z nichž jsou postaveny. Pokud je zeď silná a obsahuje kovovou výztuž, případně se jedná o traverzový strop, bývá problém s přenosem i přes jednu zeď. Pokud máme zdi z cihel lze při troše štěstí a chvilce hledání dosáhnout přenosu i přes dvě zdi. Silně to však závisí na konkrétních podmínkách a nelze se na to sto procentně spolehnout. Pokud bezdrátový kamerový systém nabízí možnost připojení externích antén, lze trochu zvýšit dosah, ale nebývá to o tolik.

Nejvhodnější je drátový kamerový systém

Nejčastěji se proto používají drátové kamerové systémy, kde se vždy od kamery vede propojovací kabel k záznamové jednotce. K propojení lze využít koaxiální kabel nebo při použití redukce i síťový UTP kabel, který je schopen přenést až 4 kamery současně nebo k nim přivést i napájení od záznamové jednotky.

Odměnou za námahu s instalací propojení kamerového systému nám bude mnohem kvalitnější obraz a i bezpečnější přenos bez náchylností na rušení od okolních počítačových sítí a třeba i od případného pachatele. Navíc drátové kamery jsou levnější a mívají větší rozlišení obrazu než bezdrátové kamery.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT