Drátové požární hlásiče
Drátové požární a plynové hlásiče
Drátové požární hlásiče se používají do drátově propojovaných zabezpečovacích systémů a alarmů, případně do kombinovaných zabezpečovacích systémů. Drátový požární hlásič je většinou napájen přímo z centrální jednotky nebo z externího zdroje napětí.
Při detekci kouře nebo plynu, podle typu požárního hlásiče, je vyvolán poplach akusticky lokálně vestavěnou sirénou. Navíc je tato informace o poplachu přenesena na centrální jednotku po připojovacím kabelu.
Kompatibilita a připojení požárního hlásiče
Drátové požární hlásiče přenášejí informaci o poplachu po připojovacím kabelu. Přenos může být dvojí formou.
- Sepnutím/rozepnutím obvodu: požární hlásič tvoří obvod s centrální jednotkou. V případě poplachu je tento obvod rozpojen nebo spojen dle typu hlásiče. Tím je přenesena informace o poplachu. Jedná se o nejběžnější způsob připojení požárního hlásiče do zabezpečovacího systému. Tyto požární hlásiče lze většinou zaměňovat, pokud mají stejný výstup.
- Sběrnicový přenos: sběrnicový požární hlásič přenáší informaci o poplachu datovou formou po sběrnici, kterou sdílí s ostatními detektory. Tyto požární hlásiče jsou kompatibilní většinou pouze s konkrétním zabezpečovacím systémem, pro který jsou vyráběny. Nelze zaměňovat za jiné sběrnicové ani drátové hlásiče. Výhodou drátových požárních hlásičů je jejich minimální údržba. Není nutné pravidelně měnit baterie jako u autonomních a bezdrátových hlásičů. Tato výhoda je vykoupena nutností instalace kabelových rozvodů.
Strana 1 z 1 Celkem 8 záznamů