Katalog produktů

Testovací sada SAFE 400 pro detektory CO

Není skladem

Testovací sprej pro detektory CO a tabákového kouře, simulující oxid uhelnatý.

  • 429 Kč s DPH
  • 354,50 Kč bez DPH
Katalogové číslo: OS397
Značka: Jablotron
Záruka: 24 měsíců
Jednotka: ks
Kompatibilita Složitost montáže

Popis:

Testovací sprej pro detektory CO a tabákového kouře. Sprej vystačí na 10 kompletních testů a funguje na všechny detektory dle BS/ČSN/EN 50291 a UL 2034.

Použití

Testování funkčnosti detektorů CO a tabákového kouře

Vlastnosti

  • Snadné a bezpečené použití
  • Testování provozuschopnosti detektoru
  • Testuje všechny CO detektory dle BS/ČSN/EN 50291 a UL 2034, včetně detetektorů tabákového kouře
  • Neobsahuje škodlivé freony
  • Kalibrovaný testovací plyn
  • Na 10 kompletních testů

Způsob provádění testu na detoktor CO:

Umístěte hlásič CO do fóliového izolačního pouzdra. Na plastový rozprašovač nasaďte přiloženou kapilární trubičku. Zasuňte trubičku do izolačního pouzdra s hlásičem a pouzdro utěsněte stažením konců šňůrek po obvodu izolačního pouzdra. Neodstraňujte vzduch, který zůstává v pouzdru. Stlačte rozprašovač po dobu 3 s. Vytáhněte kapilární trubičku a pouzdro znovu utěsněte stažením šňůrek. Senzor hlásiče by měl spustit alarm do 3 minut. V případě, že hlásič alarm nespustí, opakujte test po uplynutí 15 minut. Pokud nedojde ke spuštění alarmu ani po opakovaném testu vyměňte hlásič za nový. Po ukončení testování vyjměte hlásič z pouzdra a dočasně umístěte na místo poskytující přístup čerstvého vzduchu,, např. v blízkosti otevřeného okna. S jednou plechovkou lze provést až 10 testů. Kontrola hlásiče pomocí testovacího plynu by měla být prováděna při instalaci hlásiče a následně v rámci jeho pravidelné kontroly každých 6 měsíců v dobře větratelné místnosti.

Způsob provádení testu tabákového hlásiče:

Test může být proveden bez umístění hlásiče do izolačního pouzdra. Držte kapilární trubičku ve vzdálenosti 3 - 5 cm od komory senzoru a stlačte rozprašovač po dobu cca 1 s. Senzor hlásiče by měl spustit alarm do několika sekund.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT