Katalog produktů

Požární hlásiče

Požární hlásiče a detektory

Požární hlásiče a detektory plynu patří dnes neodmyslitelně k základnímu vybavení všech moderních bytů a domů. Jejich pořizovací cena a minimální údržba, oproti službě, kterou mohou v případě požáru nabídnout, je zanedbatelná.

Pokud uvažujete o pořízení požárního hlásiče nebo detektoru plynu, pečlivě si přečtěte následující řádky s postupem správného výběru požárního hlásiče. Ušetříte si následné problémy s nevhodným výběrem nebo výměnu špatně vybraného požárního hlásiče.

Jak jednoduše vybrat správný požární hlásič

Správným výběrem požárního hlásiče zajistíte optimální ochranu a minimalizujete případné škody při vzniku požáru nebo úniku plynu a jiné komplikace při použití.

  • Kouřový požární hlásič (detektor kouře): Je nejuniverzálnější pro použití jak v domácnosti, tak v kancelářích a je nejžádanější. Využívá se v 95 procentech instalací. Nevykazuje žádné falešné poplachy a je schopen pracovat na běžnou baterii i více než rok. Není vhodný do prostor s tvorbou páry nebo velké prašnosti (koupelny, prašné provozy) nebo do místností s krbem či kamny, kde může vzniknout kouř.
  • Teplotní požární hlásič (detektor teploty): Je nejvhodnější zejména do místností, kde může dojít k vytvoření kouře během provozu, jako jsou kotelny, místnosti s kamny nebo krbem. Teplotní požární hlásič funguje na principu rychlého nárůstu teploty, proto mu případný vznik kouře nevadí. Lze ho provozovat na baterie s dlouhou výdrží.
  • Hlásič hořlavých plynů (detektor plynu): Používá se k hlídání plynových spotřebičů a uskladněných plynových bomb. Plynový hlásič zajistí včasnou informovanost okolí při závadě a úniku plynu. Bohužel plynové hlásiče lze provozovat pouze z 220V což je dáno principem detekce. Při montáži dbejte na jeho umístění dle typu plynu, který budete potřebovat detekovat. Plynový hlásič reaguje na všechny silně hořlavé plyny používané běžně v domácnostech.
  • Hlásič oxidu uhelnatého (detektor CO): Umisťuje se ke karmám a kotlům. Hlásič oxidu uhelnatého, také označován jako CO, upozorní na tvorbu jedovatého oxidu uhelnatého. Ten začne vznikat při závadě na plynovém spotřebiči, špatném přisávání kyslíku ke spotřebiči nebo závadě na kouřovodu. Vzhledem ke zrádnosti oxidu uhelnatého se doporučuje zejména k domácím kotlům a karmám. Lze ho provozovat na baterie s dlouhou výdrží.

Strana 1 z 1    Celkem 24 záznamů

ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT