Katalog produktů
- Produkty
- Popis kategorie
- Rady a tipy
- Srovnávání

GSM alarmy a GSM zabezpečovací systémy
Zabezpečte svůj domov proti zlodějům jednoduše a svépomocí bez drahých instalací GSM alarmem. GSM alarmy jsou přednastavené bezdrátové zabezpečovací systémy určené pro snadnou montáž a každodenní použití. Dokáží hlídat jak malé objekty, tak i velké rodinné domy a kanceláře. Budoucí rozšiřování GSM alarmů není problém. Dokoupené komponenty lze připárovat ke stávající centrální jednotce.
GSM alarmy mají vestavěný modul pro spojení s mobilní sítí jakéhokoliv českého operátora. Stačí pouze koupit SIM kartu dle své preference a vložit ji do centrální jednotky GSM alarmu. Alarm tak začne komunikovat s vaším mobilním telefonem. Informace o dění v objektu, poplachy atd. se zasílají na mobilní telefon formou SMS a voláním. GSM alarm lze také přes mobilní telefon ovládat, aktivovat hlídání, odposlouchávat objekt nebo spínat výstup na alarmu.
Nejčastější použití GSM alarmů
- Střežení bytů, domů a kanceláří.
- Hlídání chat a chalup.
- Přehled o dění v monitorovaném objektu.
- Hlídání garáží a mobilních buněk.
- Ovládání externích zařízení, topení a kotlů.
- Hlídání příchodů a odchodů zaměstnanců.
Má pro mě smysl GSM alarm?
GSM alarmy a zabezpečovací systémy jsou bezpečnostní produkty spojující jednoduchost instalace a použití a základní funkce profesionálních bezpečnostních systémů.
Zpřístupňují tak bezpečnostní techniku široké veřejnosti. Zejména svojí cenou a možností samoinstalace bez nákladných instalačních prací, jež vyžadují profesionální zabezpečovací systémy.
Pokud tedy není zabezpečovací systém vaší nejvyšší prioritou, ale i tak nechcete svůj majetek nechat úplně bez ochrany, je GSM alarm nejvhodnější cesta k pořízení zabezpečovacího systému. Potěší vás určitě následující výhody:
- Velmi jednoduchá instalace celého systému
- Přijatelná cena jednotlivých komponent
- Bezdrátová instalace bez nutnosti rozvodů složitých kabelů
- Jednoduchá obsluha s komunikací na mobilní telefon
Kdy se GSM alarmu vyhnout
GSM alarm není vhodný pro hlídání velkého majetku, kde se předpokládá i možnost narušení pachatelem s velmi dobrým technickým vzděláním. GSM alarmy nemají tak silnou schopnost odolat sofistikované sabotáži. Proto se také nehodí do míst s veřejným přístupem, kde může s komponenty manipulovat kdokoliv.
Není také vhodný pro hlídání drobností, kůlen nebo jednotlivých movitých věcí. Zde je častěji mnohem efektivní hlídání pomocí jednoduchých alarmů nebo minialarmů.
- Větší komerční objekty a výrobní prostory
- Jednotlivý movitý majetek a samostatné předměty
- Majetek s velkou hodnotou nebo cenné předměty
Jak se zorientovat v GSM alarmech
GSM alarmy jsou postaveny na stejném principu. Většina rozdílů je dána množstvím funkcí a rozsahem samotného systému. Malé jednoduché GSM alarmy pracují se základními detektory, ovládají se klíčenkami. Dražší a složitější GSM alarmy a zabezpečovací systémy již umění například zobrazovat stav systému, ovládat i číselným kódem nebo dokonce zaznamenávat a zobrazovat historii událostí. Společné všem je však následující:
- Přepínání mezi hlídacím a nehlídacím režimem přes klíčenku
- Bezdrátové připojení pohybových, magnetických a požárních detektorů
- Odesílání informací o stavu a poplachu na mobilní telefon
Jak je náročné GSM alarm nainstalovat
GSM alarmy jsou již z konceptu navržené pro samoinstalaci a domácích podmínkách. Jsou dodávány v přednastavených setech nebo je připravujeme podle požadavku zákazníka (takzvané konfigurovatelné sestavy).
Jednotlivé komponenty jsou většinou bezdrátové, proto je není nutno zapojovat. Pouze do nich vložíte baterii a oni se spojí s centrální jednotkou. Drátové komponenty, jako je siréna nebo napájecí zdroj, se vkládají do konektoru.
- Přednastavené detektory a centrální jednotka
- Bezdrátová instalace detektorů bez kabeláže
- Jednoduché nastavení základních parametrů
- Jednoduché připojení do GSM sítě vložením SIM karty
Protože GSM alarm má komunikátor mobilní sítě, stačí do něj vložit jakoukoliv SIM kartu a on se k mobilní síti připojí sám. Poté stačí nastavit telefonní čísla, na které se bude odesílat informace o stavech GSM alarmu a tím je celé nastavení hotové.
Jaké jsou možné bezpečnostní detektory
Pohybový detektor

Nejčastěji používaný detektor pro hlídání místností. Detekuje pohyb osob před detektorem a informuje centrální jednotku. Ta poté rozhoduje o reakci na tento pohyb. Detektor pohybu je schopen rozeznat pohyb člověka od pohybu neživého předmětu.
Pozor, detektor pracuje na principu tepla, při snižující se teplotě se u něj snižuje citlivost. Je vhodný zejména do vytápěných prostor.
Magnetický detektor na okna a dveře

Pro detekci otevření dveří nebo okna se používá magnetický detektor. Ten zajistí informaci v případě, že dojde k otevření okna nebo dveří. Magnetický detektor je nutné instalovat na každé okno nebo dveře, které chceme detekovat. Pokud je oken více, je vhodnější použít pohybový detektor.
Magnetické detektory nejsou závislé na teplotě, proto je vhodné je používat všude, kde teplota kolísá, jako jsou garáže, zahradní domky nebo chatky.
Požární detektor

Pro zajištění bezpečného domova a rychlé informace o vznikajícím požáru nebo unikajícím plynu se používají požární detektory. Lze pořídit jak autonomní požární hlásiče, jež nepotřebují další zařízení ke své funkci, tak systémové požární detektory. Systémové požární detektory bývají často součástí zabezpečovacího systému a při vzniku požáru informují přes centrální jednotku majitele domu a své okolí.
Speciální detektory

Často je třeba detekovat i jiné podněty než je pohyb osob a otevření okna. Využívají se například detektory rozbití okna, detektory úniku vody nebo detektory vibrací. Tyto speciální detektory fungují podobně jako ostatní detektory, jen je jejich podnět založen na jiném fyzikálním principu.
Jejich cena bývá vyšší a používají se pouze, pokud je nelze nahradit běžným detektorem.