Katalog produktů
- Produkty
- Popis kategorie
- Rady a tipy
- Srovnávání

Bezdrátové zabezpečovací systémy GSM IG
Již třetí generace řady bezdrátových bezpečnostních systémů GSM Alarm Intelliguard (IG) je ideálním řešením pro malé domácnosti, chaty, lodě a podobné objekty. Přednastavený bezdrátový zabezpečovací systém nabízí snadnou instalaci bez nutnosti instalace kabeláže. Stačí pouze rozmístit detektory po objektu, vložit SIM kartu do centrální jednotky a zapnout ji. Díky GSM modulu (součástí zabezpečovacího systému) vás zabezpečovací systém upozorní na mobilní telefon o vzniklém poplachu, případném požáru nebo úniku plynu.
Další velkou výhodou jsou dálkové ovladače (ovládání je podobné ovládání centrálního zamykání u automobilu), pomocí tlačítka dálkového ovládání alarm vypnete nebo zapnete. Zabezpečovací systém můžete kdykoliv jednoduše rozšiřovat a doplňovat dalšími detektory. Instalaci lze provést i do míst, kde není rozvod 230V (Nutno napájet z Autobaterie).
GSM Alarm IG dovoluje ovládat domácí automatizaci. Zapínat kotel pomocí mobilního telefonu. Případně další ovládání externích spotřebičů na dálku.
Výhody zabezpečovacích systémů GSM IG
- Výborný poměr cena a výkon
- Prověřená spolehlivost několikaletým prodejem
- Přenos poplachu na mobilní telefon
- Přednastaveno a předpřipraveno k montáži
- Rychlá a velmi jednoduchá montáž bezdrátových komponent
- Výběr ze tří variant podle velikosti Vašeho objektu
- Možno kdykoliv rozšiřovat a dokupovat další komponenty
- Lze ovládat a odposlouchávat přes telefon
- Ovládání externích spotřebičů a domácí automatizace přes mobilní telefon
- Hlasový popis objektu při poplachu a hlasový průvodce při nastavování a ovládání
- Kompletně počeštěno včetně hlasové navigace
Jak si sestavit zabezpečovací systém na míru
- Projděte si návod s radami Jak vybrat zabezpečovací systém.
- Vyberte nejvhodnější sadu pro váš objekt (Basic, Standard, Professional).
- Nevyhovuje-li vám žádná z připravených sad využijte sadu s možností sestavení vaší konfigurace.
Tak, jak si objednávku sestavíte, vám jednotlivé části systému připravíme a nastavíme, aby byla instalace pro vás co nejjednodušší.
Bezdrátové GSM zabezpečovací systémy
Bezdrátové zabezpečovací systémy s přenosem informací na mobilní telefon přes GSM síť se stávají standardem dnešní doby. Přizpůsobení nabídky tarifů jednotlivých operátorů dovoluje za velmi nízký poplatek provozovat takovýto alarm a být informován o každém poplachu nebo výjimečném stavu zabezpečovacího systému.
Montáž zabezpečovacího systému
Bezdrátové zabezpečovací systémy nabízejí velmi snadnou a rychlou montáž bez nutnosti instalace propojovacích kabelů. Každý detektor je vybaven vlastní baterií, která zajišťuje jeho provoz. Z toho vyplývá i nevýhoda v nutnosti baterii pravidelně vyměňovat. Výdrž baterie je dána zejména četností detekce. Pokud se například pod pohybovým detektorem chodí často, baterie bude mít nižší výdrž. Modernější detektory disponují šetřícím módem prodlužujícím výdrž baterie až dvojnásobně. Běžná výdrž kvalitní baterie dosahuje přibližně jednoho roku v závislosti na typu detektoru a jeho využití.
Samotná montáž detektorů se skládá již pouze z výběru místa pro detektor a jeho upevnění k podkladu.
Dosah bezdrátových detektorů
Běžný dosah bezdrátového detektoru je u většiny typů přibližně 100m ve volném prostoru (udáváno výrobcem vždy pro srovnání). Skutečný dosah bezdrátového detektoru silně závisí na konstrukci objektu, do kterého je zabezpečovací systém montován a na jeho stavebním materiálu. Dosah detektoru je ovlivněn mnoha faktory. Obecně nelze říci, jaký bude dosah v určité budově. Nejvhodnější je vyzkoušení před finální montáží detektoru. Lze orientačně vycházet z následující tabulky sestavené na základě zkušeností:
Typ objektu | Dosah skrze zeď | dosah v metrech |
Dřevěná budova | 4-5 zdí | 20-30m |
Cihlová budova | 3-4 zdi | 10-20m |
Lité budovy (panelové) | 1-2 zdi | 5-10m |
Častý problém bývá s dosahem signálu detektoru skrze strop. Některé i dřevěné stropy mohou obsahovat vyztužovací kovové pletivo, jež silně snižuje dosah detektorů.
Komponenty zabezpečovacího systému
Zabezpečovací systémy dokáží pracovat s množstvím různých typů detektorů od jednoduchých magnetických detektorů až po komplexní speciální detektory. Jednotlivé detektory jsou vždy určeny pro detekci určitého typu narušení. Podle toho se použijí. Níže je uveden stručný přehled detektorů a jejich použití:
- Magnetický detektor: detekuje otevření okna nebo dveří, přemístění předmětu nebo sejmutí obrazu ze zdi
- Pohybový detektor: detekuje pohyb živé bytosti ve svém dosahu, nefunguje skrze sklo a průhledné předměty
- Požární detektor: detekuje dle svého typu vznik požáru, únik plynu nebo vznik oxidu uhelnatého, navíc mívá vestavěnou vlastní sirénu pro lokální alarm
- Vibrační detektor: detekuje vibrace a pohyb s předmětem, na kterém je umístěn, jeho použití je vždy vhodné dobře zvážit, může vyvolávat falešné poplachy například při bouřce
- Detektor tříštění skla: detekuje zvuk tříštění skla, lze tak ohlídat větší prosklené stěny nebo výlohy
- Infračervená bariéra: detekuje průchod určitým místem mezi vysílačem a přijímačem infračervené bariéry, lze tak vytvořit neviditelný plot a hlídat určité místo
Používání zabezpečovacího systému
Většina zabezpečovacích systémů je navržena tak, aby jejich ovládání bylo maximálně jednoduché a nevyžadovalo kvalifikovanou obsluhu. Po instalaci jej mohou využívat jak děti, tak starší osoby. Většinou jej lze ovládat pomocí dálkového ovládání ve formě malé klíčenky s tlačítkem aktivace a deaktivace. Pouhým stiskem tlačítka dojde k zapnutí či vypnutí hlídacího režimu. Komplexnější systémy nabízejí k ovládání i klávesnici s kódem nebo ovládání přes bezkontaktní kartu. Jednotlivé způsoby ovládání zabezpečovacího systému lze většinou kombinovat a nabídnout tak každému co mu vyhovuje.