Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Regulace topení

Regulace topného systému objektu

Regulace topného systému jak v bytě, tak v rodinném domě nebo v kancelářských prostorech nabízí značný komfort a vysoké úspory za topení. Běžným způsobem dnešní regulace topení je mechanická termostatická hlavice na každém topném tělese. Ta sice zabraňuje zbytečnému přetápění objektu, ale již nedokáže zajistit optimální regulaci teploty a její snížení v době, kdy v objektu nikdo není případně během noci.

Nejvyšší náklady vydané za energie v obytných a komerčních objektech jsou náklady na vytápění během topné sezóny. Tyto náklady většinou přesahují až 60% celkových nákladů objektu. Proto má smysl začít šetřit právě na nich. Málokdo zbytečně nechává svítit světlo a téci vodu, ale spousty z nás zbytečně topí i v momentě kdy to není třeba.

Správnou regulací topného systému lze ušetřit až 30% topných nákladů za sezónu. Vzhledem k vysokým cenám energií se regulační systém často dokáže zaplatit již během první sezóny od namontování.

Náš tip

Dálkově ovládané vytápění chat a chalup

Příjemné praktické a jednoduché, to je ovládání topení na chatách a chalupách. Pomocí GSM termostatu lze nastavovat a zjišťovat přes telefon teplotu topného systému. Navíc zajistíte ochranu objektu před zamrznutím.


Jak vybrat systém regulace topení

Regulaci topného systému většinou pořizujeme z důvodu snížení nákladů na topení a zvýšení teplotního komfortu objektu. Abychom toho dosáhli, je třeba správně vybrat regulační systém nebo některý z autonomních termostatů.


Výběr a instalace termoelektrické hlavice topného tělesa

Moderní termoelektrické hlavice nabízejí kvalitní a bezhlučnou regulaci topného teplovodního okruhu bez nutnosti profesionálního zásahu do topné soustavy. Jejich nízká cena a získané úspory je jednoznačně upřednostňují před ostatními způsoby regulace.


Princip ovládání termoelektrické hlavice topného tělesa

Termoelektrické hlavice pro oběhové teplovodní vytápění s připojeným termostatem nabízí efektivní využití topení a velmi jednoduchou instalaci. Jejich nasazení lze zvládnout i se základními technickými znalostmi.


Výběr vhodného místa pro regulační termostat

Správný výběr umístění regulačního termostatu v místnosti je klíčovým faktorem k dosažení maximálních úspor na topných nákladech. Špatné umístění vede k špatnému měření teploty a nemožnosti dosažení nastavených teplot.


Srovnání autonomních regulačních systémů pro jednu místnost

Pro jednodušší výběr a rychlejší orientaci jsme pro vás připravili tabulku srovnávající základní parametry autonomních regulačních systémů. Vybrané parametry určují obrysově základní vlastnosti regulačního systému. Vysvětlení technických parametrů lze najít pod tabulkou nebo podrobněji v příslušných článcích v této kategorii.


Jak vzniká úspora při regulaci topení

Největším nákladem v energiích u bydlení je vždy náklad na vytápění obytných prostor. Výše tohoto nákladu závisí na úspornosti domu, zvycích jeho uživatele a hlavně teplotě na jakou během zimního období topíme. Náklad na topení může dosahovat až 70% celkových nákladů na energie v domácnosti. Proto na něm také lze najít největší úspory.


Jak na nastavování topného programu termostatu a časté chyby

Topný program řídí teplotu v místnosti, kde je nainstalovaný termostat. Je to takový předpis o tom v jaký čas se má topit na jakou teplotu. Vytváření tohoto předpisu je závislé na typu termostatu. Avšak je nutné dodržovat určitá pravidla, aby nedocházelo k chybám v topném programu a teplotní komfort byl co největší.


Jak připojit termostat k centrálnímu kotli

Samotná regulace centrálního kotle, který vytápí celý dům, bývá nejjednodušší formou regulace topení. Lze tak za minimální náklady ušetřit na výdajích za topení. Nelze tak dosáhnout nejlepší úspory a teplotního komfortu, ale i přesto lze ušetřit na topení a pořídit systém za zajímavou cenu.


Jak připojit k termostatu elektronický regulační ventil

Pokud je objekt vytápěn oběhovým topným systémem a je požadavek na regulaci jednotlivých místností, lze to realizovat pouze přes regulační ventily na jednotlivých topných tělesech. Ty lze samostatně regulovat termostaty a dosáhnout tak nezávisle požadované teploty v každé místnosti.


Jak propojit termostat s elektrickým přímotopem

Elektronické přímotopy a topné obrazy jsou jedním z nejdražších způsobů vytápění objektů. Ale také jedním z nejjednodušeji regulovatelných topných systémů s rychlým náběhem a dobrou odezvou na regulaci. Proto se je vyplatí regulovat a snížit si tak náklady na topení.


Video ukázka výměny termoregulační hlavice na radiátoru

Mnoho z vás by rádo instalovalo do své domácnosti regulační systém topení a začalo šetřit na topných nákladech. Často ale slýcháváme, že nechtějí zasahovat do funkční topné soustavy. Ve skutečnosti ale nemusí, termoregulační hlavice lze montovat i v topné sezóně a velmi jednoduše.


Přehled redukcí k ventilům topných těles

Většina regulačních a termostatických hlavic nabízených na trhu a v našem internetovém obchodě je určena primárně na ventily Heimeier. Jedná se o nejrozšířenější typ ventilu v České republice a nejvíce výrobců ostatních ventilů jej podporuje.


Možné způsoby nastavení regulace topení

Nasazení moderní regulace topení ještě nemusí být zárukou vysokých úspor a perfektního teplotního komfortu. Samotná regulace úspory nevytváří. Ty se vytváří zejména jejím správným nastavením a využíváním. Pokud regulace běží se základním nastavením, nemusí být úspora žádná a investice do regulace byla promarněna.


Základní regulace topení v objektu

Základní regulace topení je tou nejjednodušší a nejlevnější cestou k regulaci teploty v objektu. Má však některá úskalí a nevýhody. Ruku v ruce s tím jde i nižší úspora na topných nákladech. Může být však začátkem k následné autonomní regulaci objektu.


Autonomní regulace topení v objektu a její výhody
Autonomní regulace jednotlivých místností v domě je jednou z nejoblíbenějších forem regulace topení. Je to kompromis mezi základní regulací a komplexní regulací topení. Lze s ní dosáhnout jak dobrých úspor na topných nákladech, tak i teplotního komfortu, aniž by pořizovací cena byla závratná.

Komplexní regulace topení v objektu a její výhody
Komplexní regulace topení dokáže zajistit maximální úspory na topení, zejména u teplovodních topných systémů. Regulace probíhá jak na úrovni jednotlivých místností, tak celého systému. Lze se tak vyhnout zbytečnému natápění soustavy a tím dosáhnout dalších úspor. Centrální řízení navíc přináší další výhody jako vzdálené ovládání a řízení z jednoho bodu.

Srovnání GSM a WiFi termostatů a řízení topení

Pro přehlednější orientaci v široké nabídce Wifi termostatů a GSM termostatůjsme pro vás připravili přehledovou tabulku základních vlastností. Podle těchto vlastností jednoduše porovnáte výhody a nevýhody jednotlivých typů termostatů a vyberete nejvhodnější termostat právě pro vás.Srovnání hlásičů dle použití
Pro přehlednější orientaci v široké nabídce hlásičů jsme pro vás připravili přehledovou tabulku základních možností použití. Podle těchto vlastností jednoduše porovnáte výhody a nevýhody jednotlivých variant a vyberete nejvhodnější možnost právě pro vás.