Katalog produktů

Dálkově ovládané vytápění chat a chalup

Příjemné praktické a jednoduché, to je ovládání topení na chatách a chalupách. Pomocí GSM termostatu lze nastavovat a zjišťovat přes telefon teplotu topného systému. Navíc zajistíte ochranu objektu před zamrznutím.

Každý chatař a chalupář jistě dobře zná víkendové návštěvy chalupy nebo chaty v jarním či podzimním období, kdy je již venkovní teplota poměrně nízká. Chalupa je vychladlá a trvá téměř celý den, než ji dostatečně ohřejete na obyvatelnou teplotu, abyste následující den opět odjeli. Polovinu času tak trávíte v chladném a nepříjemném prostředí. Proč si tedy nezatopit již den před příjezdem a přijet již do příjemně vyhřáté chalupy. S moderní technikou a běžným telefonem to lze dnes již poměrně levně zařídit.

Ovládat vytápění objektu na dálku lze dnes velmi jednoduše pomocí telefonní GSM sítě. Lze tak na dálku přes telefon nastavovat teplotu na topení, zjišťovat stav teploty v objektu případně být automaticky upozorněn, pokud teplota klesne pod nebezpečnou hladinu a zamezit tak zavčas škodám. Toto všechno dokáží dálkově ovládané GSM termostaty a topné systémy. Záleží pouze na formě a způsobu vytápění objektu.

Konkrétně vytápění chat a chalup lze realizovat dvěma způsoby právě v závislosti na typu topného systému. Pokud je většinou chata vybavena pouze omezeným topením pomocí kamen, krbu nebo podobného systému na tuhá paliva, který nelze na dálku aktivovat, je možno využít teplovzdušného topení. Pokud je většinou chalupa vybavena elektrokotlem nebo plynovým kotlem, lze ovládat přímo kotel přes chytrý termostat.

Ovládání teplovzdušného topení

Teplovzdušné topení je vhodné do objektů, kde nelze vzdáleně ovládat vlastní topný systém. Většinou se jedná o chaty vytápěné kamny nebo kotlem na tuhá paliva. V takovém případě je nejvhodnější pro krátkodobé zahřátí chaty použít běžný teplovzdušný fukar. Jeho výkon nemusí být velký, jelikož bude mít dost času na zahřátí místností. Teplovzdušný fukar (teplomet) je napájen z běžné zásuvky 230V a má vlastní pojistku proti přehřátí. Teplovzdušný fukar lze ovládat inteligentním termostatem nebo ovládací GSM zásuvkou s vestavěným termostatem. Instalace topného systému s GSM zásuvkou je velmi jednoduchá a praktická. Lze ji kdykoliv a kamkoliv přenést a opět využít.

Hlídání proti zamrznutí objektu GSM termostatem?. Ano. Jedna SMS může ušetřit desetitisíce.

Teplovzdušný fukar se zapojí přes GSM zásuvku. GSM zásuvka se poté chová jako řídící termostat a zajistí ovládání vytápění podle okolní teploty. GSM zásuvku lze pomocí SMS zprávy aktivovat a nastavit jí požadovanou teplotu. Dotazem lze zjistit aktuální teplotu. V případě že teplota klesne pod kritickou hranici, automaticky se zapne vytápění a je odeslána SMS o tomto stavu. Máte tak přehled nad děním v chalupě.

Ovládání ústředního topení

Chalupy a větší objekty, které jsou vytápěny elektrokotlem nebo plynovým kotlem, lze ovládat přímo bez nutnosti pořizování teplovzdušného topení. Většina elektrokotlů a plynových kotlů má přímo vstup pro termostat. Tímto vstupem lze ovládat kotel a zajistit tak stálou a požadovanou teplotu. Dálkové ovládání topení tak nepřinese pouze možnost zatopit si ještě pře příjezdem, ale i nastavit si příjemnou teplotu během pobytu na chalupě v chladném období a zajistit temperování objektu na nezámrznou teplotu během celé zimy.

Instalace inteligentního GSM termostatu a jeho propojení s kotlem je velmi jednoduché. Termostat je většinou napájen přes adaptér ze zásuvky. Přímo s kotlem se propojuje dvoudrátovým spojem. Termostat zajišťuje spínání kotle přes tento spoj. V případě problému s instalací propojení mezi kotlem a termostatem lze využít bezdrátový GSM termostat. Hlavní jednotka GSM termostatu se nainstaluje do vytápěné místnosti a přijímač termostatu se instaluje vedle kotle. Ten se pak již jednoduše propojí s kotlem opět dvoudrátovým spojem.

Inteligentní GSM termostat lze pomocí SMS zprávy aktivovat a nastavit mu požadovanou teplotu. Dotazem lze zjistit aktuální teplotu v objektu a stav kotle. V případě, že teplota klesne pod kritickou hranici, automaticky se zapne kotel a je odeslána informační SMS zpráva o tomto stavu. Máte tak přehled nad děním v chalupě a vyhnete se škodám při zamrznutí objektu během zimy.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT