Katalog produktů

Proti úniku plynu

Potřebuji detektor úniku plynu z plynového kotle nebo sporáku

Máte doma plynový sporák nebo kotel a bojíte se, že z něj unikne při poruše plyn? Na to je jednoduché řešení. Nainstalujte si detektor hořlavých plynů. Jedná se o citlivý detektor, který rozpozná unikající plyn. Někdo si řekne, že jej přece ucítím, když bude unikat. Ale co když půjdete spát, nebo budete v jiné místnosti. To pak můžete plyn ucítit příliš pozdě.

Bohužel, detektory hořlavých plynů se nevyrábějí na baterie. Vždy mají přívodní kabel do zásuvky nebo napájecí adaptér. Technologie detekce totiž nedovoluje dlouhodobý provoz z baterií.

Je dobré vědět

Možná si ze školy pamatujete, že některé plyny jsou lehčí než vzduch a jiné těžší. Pozor v takovém případě. Podle toho, jaký plyn používáte, musíte zvolit místo instalace. Pro lehké plyny se instaluje detektor hořlavých plynů kousek pod strop. Pro těžké plyny zase kousek nad podlahu:

  • Propan butan (LPG, prodáván v PB bombách) je těžký plyn.
  • Zemní plyn (LNG, CNG, rozváděn potrubím) je lehký plyn.
  • Ropné látky jsou těžké plyny.
  • Etylén je lehký plyn.

Něco navíc pro vás

Projděte si naše rady, jak detektory hořlavých plynů nainstalovat, ať zbytečně neuděláte chybu. Pokud si nebudete pamatovat, že byste měli dělat pravidelné testy, stačí se u nás zdarma registrovat do služby připomínání revizí. My vás upozorníme e-mailem na všechny kontroly, které je vhodné u detektoru dělat.

Strana 1 z 1    Celkem 6 záznamů

ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT