Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

 • Produkty
 • Popis kategorie
 • Rady a tipy
 • Srovnávání
Bezdrátový GSM IG LCD 5

Bezdrátové zabezpečovací systémy GSM IG LCD 5 WiFi

Nejvyšší třída bezdrátových zabezpečovacích systémů GSM IG LCD 4 přináší kombinaci výhod bezdrátového zabezpečovacího systému a luxusního provedení. Zabezpečovací systém je vhodný do náročných nebo designově povedených interiérů. Čistý vzhled a barevný displej nejen zapadne do interiéru, ale nabídne i jednoduché ovládání a rychlý přehled stavu objektu.

Zabezpečovací systém GSM IG LCD 5 je plně bezdrátový. Obsahuje GSM komunikátor pracující s jakoukoliv SIM kartou českých operátorů. Samotnou instalaci zvládne kdokoliv. Stačí pouze rozmístit detektory po objektu a zadat telefonní čísla, na které se bude přenášet případný poplach. Alarm je také vybaven WiFi modulem pro vzdálené ovládání přes internet.

Vestavěná paměť poplachů a hodiny dovolují prohlížet historii poplachů, zóny, ve kterých vznikly. Další velkou výhodou je kombinace dálkových ovladačů (ovládání je podobné ovládání centrálního zamykání u automobilu), přístupových čipů a kódové klávesnice dovolující ovládání různými způsoby. Zabezpečovací systém můžete kdykoliv jednoduše rozšiřovat a doplňovat dalšími detektory.

Výhody zabezpečovacích systémů GSM IG LCD 5

 • Luxusní provedení s LCD displejem a dotykovou klávesnicí
 • Přenos poplachu na mobilní telefon (SMS zpráva, volání a notifikace z mobilní aplikace)
 • Přednastaveno a předpřipraveno k montáži
 • Rychlá a velmi jednoduchá montáž bezdrátových komponent
 • Uchovává historii posledních událostí a poplachů
 • Možno kdykoliv rozšiřovat a dokupovat další komponenty
 • Lze ovládat přes telefon
 • Systém je zálohován vlastní dobíjecí baterií

Jak si sestavit zabezpečovací systém na míru

 1. Projděte si návod s radami Jak vybrat zabezpečovací systém.
 2. Vyberte nejvhodnější sadu pro váš objekt (Basic, Standard, Konfigurovatelný).
 3. Nevyhovuje-li vám žádná z připravených sad využijte sadu s možností sestavení vaší konfigurace.

Tak, jak si objednávku sestavíte, vám jednotlivé části systému připravíme a nastavíme, aby byla instalace pro vás co nejjednodušší.

Bezdrátové GSM zabezpečovací systémy

Bezdrátové zabezpečovací systémy s přenosem informací na mobilní telefon přes GSM síť se stávají standardem dnešní doby. Přizpůsobení nabídky tarifů jednotlivých operátorů dovoluje za velmi nízký poplatek provozovat takovýto alarm a být informován o každém poplachu nebo výjimečném stavu zabezpečovacího systému.

Montáž zabezpečovacího systému

Bezdrátové zabezpečovací systémy nabízejí velmi snadnou a rychlou montáž bez nutnosti instalace propojovacích kabelů. Každý detektor je vybaven vlastní baterií, která zajišťuje jeho provoz. Z toho vyplývá i nevýhoda v nutnosti baterii pravidelně vyměňovat. Výdrž baterie je dána zejména četností detekce. Pokud se například pod pohybovým detektorem chodí často, baterie bude mít nižší výdrž. Modernější detektory disponují šetřícím módem prodlužujícím výdrž baterie až dvojnásobně. Běžná výdrž kvalitní baterie dosahuje přibližně jednoho roku v závislosti na typu detektoru a jeho využití.

Samotná montáž detektorů se skládá již pouze z výběru místa pro detektor a jeho upevnění k podkladu.

Dosah bezdrátových detektorů

Běžný dosah bezdrátového detektoru je u většiny typů přibližně 100m ve volném prostoru (udáváno výrobcem vždy pro srovnání). Skutečný dosah bezdrátového detektoru silně závisí na konstrukci objektu, do kterého je zabezpečovací systém montován a na jeho stavebním materiálu. Dosah detektoru je ovlivněn mnoha faktory. Obecně nelze říci, jaký bude dosah v určité budově. Nejvhodnější je vyzkoušení před finální montáží detektoru. Lze orientačně vycházet z následující tabulky sestavené na základě zkušeností:

Typ objektu Dosah skrze zeď dosah v metrech
Dřevěná budova 4-5 zdí 20-30m
Cihlová budova 3-4 zdi 10-20m
Lité budovy (panelové) 1-2 zdi 5-10m

Častý problém bývá s dosahem signálu detektoru skrze strop. Některé i dřevěné stropy mohou obsahovat vyztužovací kovové pletivo, jež silně snižuje dosah detektorů.

Komponenty zabezpečovacího systému

Zabezpečovací systémy dokáží pracovat s množstvím různých typů detektorů od jednoduchých magnetických detektorů až po komplexní speciální detektory. Jednotlivé detektory jsou vždy určeny pro detekci určitého typu narušení. Podle toho se použijí. Níže je uveden stručný přehled detektorů a jejich použití:

 • Magnetický detektor: detekuje otevření okna nebo dveří, přemístění předmětu nebo sejmutí obrazu ze zdi
 • Pohybový detektor: detekuje pohyb živé bytosti ve svém dosahu, nefunguje skrze sklo a průhledné předměty
 • Požární detektor: detekuje dle svého typu vznik požáru, únik plynu nebo vznik oxidu uhelnatého, navíc mívá vestavěnou vlastní sirénu pro lokální alarm
 • Vibrační detektor: detekuje vibrace a pohyb s předmětem, na kterém je umístěn, jeho použití je vždy vhodné dobře zvážit, může vyvolávat falešné poplachy například při bouřce
 • Detektor tříštění skla: detekuje zvuk tříštění skla, lze tak ohlídat větší prosklené stěny nebo výlohy
 • Infračervená bariéra: detekuje průchod určitým místem mezi vysílačem a přijímačem infračervené bariéry, lze tak vytvořit neviditelný plot a hlídat určité místo

  Používání zabezpečovacího systému

  Většina zabezpečovacích systémů je navržena tak, aby jejich ovládání bylo maximálně jednoduché a nevyžadovalo kvalifikovanou obsluhu. Po instalaci jej mohou využívat jak děti, tak starší osoby. Většinou jej lze ovládat pomocí dálkového ovládání ve formě malé klíčenky s tlačítkem aktivace a deaktivace. Pouhým stiskem tlačítka dojde k zapnutí či vypnutí hlídacího režimu. Komplexnější systémy nabízejí k ovládání i klávesnici s kódem nebo ovládání přes bezkontaktní kartu. Jednotlivé způsoby ovládání zabezpečovacího systému lze většinou kombinovat a nabídnout tak každému co mu vyhovuje.


 • Jak správně vybrat zabezpečovací systém

  Oblast zabezpečovacích systémů je poměrně komplikovaná a v některých případech je nutná konzultace s odborníkem. K dosažení kvalitního návrhu zabezpečovacího systému je nutné posoudit několik aspektů. Nejprve se musí určit místnosti, které chceme zabezpečit. Ve většině případů se nezabezpečuje celý objekt, ale pouze část. Zabezpečení celého objektu by bylo finančně nákladné a v některých případech i zbytečné. Většinou se zabezpečují pouze místnosti, ve kterých jsou uloženy cenné předměty a drahá elektronika. Případně přístupové cesty k těmto místnostem.


  Levný versus drahý zabezpečovací systém

  V posledních pár letech se začalo na trhu objevovat spousty různých zabezpečovacích systémů, některé již od velmi „zajímavých“ cen. Má tedy smysl utrácet velké peníze za drahý zabezpečovací systém nebo bude stačit některý ten levný čínský ze supermarketu?


  Předprogramované zabezpečovací systémy

  Abychom vám zjednodušili a přiblížili možnost namontovat si zabezpečovací systém sami, připravili jsme pro vás předprogramované zabezpečovací systémy. Tyto systémy umožňují montáž i bez znalostí z oboru elektrotechniky a bezpečnostní techniky. Vše, co je třeba z odborné oblasti, již pro vás připravili naši technici. Na vás zbývá pouze si vybrat zabezpečovací systém, který vám nejvíce vyhovuje a předpřipravené komponenty jednoduše rozmístit podle rychlého instalačního průvodce speciálně připraveného pro tyto přednastavené komponenty.


  Dobrý alarm nebo dobrý zámek?

  Při představě dobře zabezpečeného domova před zloději si většina populace představí kvalitní zámek na dveřích nebo přímo bezpečnostní dveře. Je to ale stále pravda? Elektrotechnika a nástroje jdou dopředu a zloději jsou také stále šikovnější a vynalézavější. Na rozdíl od toho uzamykací systémy využívají stále stejný princip a velkých inovací se v posledních letech nedočkaly.


  GSM alarm mám, ale jakou vybrat SIM kartu?

  Většina soudobých alarmů a zabezpečovacích systémů využívá přenos poplachu a jiných informací o stavu alarmu na mobilní telefon před GSM síť. Pro tento přenos je třeba vlastnit telefonní SIM katru. Jedná se o totožnou SIM kartu, jako se běžně používá do mobilních telefonů. Většina alarmů a zabezpečovacích systémů podporuje všechny české operátory mobilních sítí. Proto na ně nemusíme při výběru brát příliš velký ohled.

  Pokud jste si pořídili některý GSM alarm nebo zabezpečovací systém s GSM bránou případně jiné zařízení, které je ovládáno přes mobilní síť, budete si muset vybrat některou SIM kartu s vhodným tarifem.


  Bezpečnost domova, ale čím začít?

  Pokud jste se rozhodli zvýšit bezpečnost vašeho domova a nejste si jisti, čím začít, je tento článek určen přesně vám. Poradí vám, čím začít, a co si pořídit, abyste dosáhli co možná nejvyšší bezpečnosti za vaši investovanou částku.

  Pokud tedy nemáte nyní žádný alarm, zabezpečovací zařízení ani požární hlásič a vrcholem zabezpečení vašeho domu je zámek na vašich dveřích, je opravdu čas se zamyslet, zdali se nevyplatí postupně investovat do bezpečnostní techniky a zvýšit tak bezpečnost vás i vašich blízkých.


  GSM alarm a jak na něj

  Se zlevňujícími se tarify tuzemských operátorů se stávají stále dostupnější takzvané GSM alarmy. Jedná se o velmi oblíbené pomocníky při ochraně drobnějšího majetku. Dokáží totiž za velmi rozumnou cenu efektivně ohlídat menší objekt, byt i garáž. Některé typy i různé chatky, lodě a karavany.


  První Předchozí Další Poslední
   
  Řadit podle: Řadit sestupně Řadit vzestupně
  Podle abecedy
  Podle ceny
  Podle parametrů
  • Výrobci produktů
  • Detekční podnět
  • Hlídací funkce
  • Kompatibilita
  • Napájení
  • Ovládání systému
  • Poplachový výstup
  • Prostředí
  • Připojení produktu
  • Složitost montáže

  Výrobce produktů

  Vyberte požadované výrobce produktů, od kterých chcete zobrazit jejich produkty. Produkty jednotlivých výrobců lze kombinovat pouze s přihládnutím k jejich kompatibilitě (viz popis konkrétního produktu). Bližší popis jednotlivých výrobců naleznete na stránce Seznam výrobců.

  Bentech
  Intelliguard
  OEM

  Detekční podnět

  Detekční podnět je událost zpouštějící reakci detektoru, například poplach, vysílání na centrálu nebo sepnutí výstupu. Detekční podnět závisí na typu detektoru a jeho přesném určení.
  Hlídací funkce

  Kompatibilita

  Produkt může být kompatibilní s některým jiným systémem. Některé produkty petřebují k funkci nadřízený systém. Autonomní produkt nepotřebuje k funkci žádný řídící systém, funguje po zapnutí. Bližší popis kompatibility jednotlivých produktů naleznete na stránce Kompatibilita produktů.

  Napájení

  Každý elektronický produkt má svůj způsob napájení v závislosti na svém provedení a účelu. Produkty mohou být napájeni vestavěnou baterií nebo z externího zdroje jako je napájecí adaptér nebo centrální jednotka.


  Ovládání systému

  Zabezpečovací systémy a alarmy mohou být ovládány různými způsoby a jejich kombinacemi. Nejpoužívanější ovládání je přes bezdrátovou klíčenku nebo zadáváním pinu na klávesnici zabezpečovacího systému. Závisí jen na vás co budete preferovat.
  Ovládání v

  Poplachový výstup

  Základní funkcí zabezpečovacího systému je zajistit informaci o poplachu. Dějě se to pomocí poplachového výstupu, který může mít různé formy. Nejčastěji se využívá kombinace akustického poplachu sirénou a přenosu informace o poplachu na mobilní telefon.  Prostředí

  Produkt je určen k montáži do daného prostředí. V připadě montáže v jiném než udaném prostředí může produkt vykazovat odchylky od daných parametrů. Může také dojít ke zničení produktu. U venkovního prostředí se vždy informujte v detailech produktu.

  Připojení produktu

  Způsob připojení produktu k zabezpečovacímu systému.

  Složitost montáže

  Stupeň složitosti montáže produktu. Zavedli jsme pět stupňů náročnosti a odbornosti jejich montáže. Tyto stupně vyjadřují jak velkou zkušenost k montáži výrobku potřebujete a jaké nářadí budete potřebovat pro zprovoznění výrobku. Bližší popis složitosti montáže jednotlivých produktů naleznete na stránce Složitost montáže.

  Bezdrátový zabezpečovací systém GSM IG LCD 5 WiFi Basic

  Luxusní bezdrátový zabezpečovací systém s barevným displejem. GSM a WiFi modulem pro přenos poplachů na mobilní telefon. RFID karta. Nabízí všechny...
  2 090 Kč
  bez DPH 1 727,30 Kč
  Skladem > 10 ks
  Skladový kód: CIP091

  Bezdrátový pohybový detektor pro alarm IG

  Bezdrátový pohybový detektor pro zabezpečovací systém IG. Detektor slouží k zajištění místností proti vniknutí osoby.
  Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově
  269 Kč
  bez DPH 222,30 Kč
  Skladem > 10 ks
  Skladový kód: CIP009

  Bezdrátový detektor požáru pro alarmy IG

  Bezdrátový detektor požáru pro zabezpečovací systém IG. Detektor slouží k ochraně objektu před požáry.
  Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově
  - 10 %   330 Kč
  297 Kč
  bez DPH 245,50 Kč
  Skladem > 10 ks
  Skladový kód: CIP022

   

  Bezdrátový pohybový senzor plošný pro alarm IG

  Pohybový plošný detektor pro zabezpečovací systém IG. Senzor slouží k zajištění místností a s možností pohybu zvířat.
  Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie 360 stupňové zobrazení produktu
  - 10 %   400 Kč
  360 Kč
  bez DPH 297,50 Kč
  Skladem > 10 ks
  Skladový kód: CIP274

  Bezdrátový detektor úniku plynu pro alarmy IG

  Bezdrátový detektor úniku plynu pro zabezpečovací systém IG . Slouží pro ochranu domovních kotelen a plynových spotřebičů.
  Autonomní produk napájen z zásuvky 230V Produkt komunikuje bezdrátově
  410 Kč
  bez DPH 338,80 Kč
  Skladem 5 a více
  Skladový kód: CIP067

  Tlačítko na zeď pro ovládání KL modulů a SCP systémů

  Tlačítko pro ovládání KL modulů a pro přivolání pomoci v nouzi nebo při zdravotních potížích pro systémy SCP a GSM alarmy.
  Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
  - 20 %   245 Kč
  196 Kč
  bez DPH 162 Kč
  Skladem > 10 ks
  Skladový kód: CIP198

   

  Bezdrátová infračervená závora a bariéra IRFence IG-W 150m

  Infračervená bariéra je určena pro vytvoření neviditelné detekční stěny. Při průchodu touto stěnou signálizuje narušení.
  - 30 %   990 Kč
  693 Kč
  bez DPH 572,70 Kč
  Skladem
  Skladový kód: CIP116

  Bezdrátový senzor na dveře a okna pro alarm IG

  Bezdrátový magnetický senzor pro zabezpečovací systém IG. Senzor slouží k zajištění dveří a oken....
  360 stupňové zobrazení produktu Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
  150 Kč
  bez DPH 124 Kč
  Skladem > 10 ks
  Skladový kód: CIP014

  Bezdrátový zabezpečovací systém GSM IG LCD 5 WiFi konfigurovatelný set

  Luxusní bezdrátový zabezpečovací systém s barevným displejem. GSM a WiFi modulem pro přenos poplachů na mobilní telefon. Nabízí všechny funkce alarmů...
  - 1 %   2 992 Kč
  2 956 Kč
  bez DPH 2 442,90 Kč
  Stav skladu viz detail produktu
  Skladový kód: sets1S10

   

  Bezdrátový dálkový ovladač pro alarm IG Plus

  Bezdrátový dálkový ovladač slouží k ovládání centrální jednotky pro zabezpečovací systém GSM IG Touch2.
  Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
  - 10 %   220 Kč
  198 Kč
  bez DPH 163,60 Kč
  Skladem > 50 ks
  Skladový kód: CIP049

  Bezdrátový detektor na dveře a okna Intelliguard MAM IG Plus

  Bezdrátový magnetický senzor pro zabezpečovací systém IG Touch2. Detektor slouží k zajištění dveří a oken.
  Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
  - 10 %   220 Kč
  198 Kč
  bez DPH 163,60 Kč
  Skladem > 10 ks
  Skladový kód: CIP133

  Bezdrátový pohybový detektor IG PIR Plus

  Bezdrátový pohybový detektor pro zabezpečovací systém IG Touch2. Detektor slouží k zajištění místností proti vniknutí osob. Detekuje jakýkoliv pohyb osob v...
  Produkt komunikuje bezdrátově Autonomní produkt pracující na baterie
  - 10 %   330 Kč
  297 Kč
  bez DPH 245,50 Kč
  Skladem 5 a více
  Skladový kód: CIP024

   

  Bezkontaktní RFID přívěšek pro přístupové a zabezpečovací systémy 125KHz

  RFID čip pro ovládání přístupových a zabezpečovacíh systémů s RFID čtečkou. Bezdotykový RFID čip ve tvaru přívěšku standard 125kHz.
  18 Kč
  bez DPH 14,90 Kč
  Skladem > 50 ks
  Skladový kód: CIP322

  Přístupová RFID karta pro přístupové a zabezpečovací systémy 125Khz EM4100

  RFID karta pro ovládání přístupových a zabezpečovacíh systémů s RFID čtečkou. Bezdotykový RFID čip ve tvaru karty standard 125kHz.
  20 Kč
  bez DPH 16,50 Kč
  Skladem > 50 ks
  Skladový kód: CIP323

  Elegantní kožený RFID přívěšek pro přístupové a zabezpečovací systémy 125KHz

  Kožený přívěšek pro RFID čip s možností uchycení na klíčenku.
  99 Kč
  bez DPH 81,80 Kč
  Není skladem ...dodávka neznámá
  Skladový kód: CIP324

   

  Bezdrátová infračervená závora IRFence IG-W 80m

  Bezdrátová infračervená bariéra je určena pro vytvoření neviditelné detekční stěny. Při průchodu touto stěnou signálizuje narušení. Kompatibilní s GSM IG alarmy
  - 20 %   990 Kč
  792 Kč
  bez DPH 654,50 Kč
  Skladem
  Skladový kód: CIP077

  Bezkontaktní RFID přívěšek pro přístupové a zabezpečovací systémy

  RFID čip pro ovládání přístupových a zabezpečovacíh systémů s RFID čtečkou. Bezdotykový RFID čip ve tvaru přívěšku standard 125kHz.
  19 Kč
  bez DPH 15,70 Kč
  Není skladem ...dodávka neznámá
  Skladový kód: BS040

   
  První Předchozí Další Poslední