Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Senioři a zdraví

Senioři a zajištění zdraví na stáří

Se zvyšujícím se věkem a zhoršujícím zdravím většina osob začne potřebovat častější pomoc a přítomnost rodiny. Pokud to nelze zajistit, nastává stranění a uzavření seniora před okolním světem. Namáhavější pohyb a horší zdraví snižuje sebevědomí. S nízkým sebevědomím jde ruku v ruce i zdravotní stav a chátrání tělesné schránky.

Stačí jedna nepříjemná událost, napadení, zdravotní komplikace bez následné pomoci a senior přichází o zbytek životní síly. Přitom vyhnout se těmto kritickým situacím je dnes poměrně jednoduché. Základem je možnost, kdykoli si zavolat pomoc, kontaktovat blízké a zavčas zasáhnout v případě nebezpečí. Všechny tyto možnosti nabízí systémy přivolání pomoci. Pokud senior ví, že tuto možnost má a přitom není tak závislý na stálé přítomnosti rodiny, zvyšuje mu to sebevědomí a tím i chuť do života.

Co dokáží systémy přivolání pomoci

  • Přivolat pomoc při zdravotních potížích.
  • Upozornit okolí a zahnat nezvané podomní prodejce a zloděje.
  • Ohlídat zdravotní stav a pravidelný denní režim.
  • Reagovat na zapomenutý vařič nebo zhasnutý sporák.
  • Jednoduše kontaktovat nejbližší rodinu.

Náš tip

Přivolání pomoci při zdravotních potížích

S prodlužujícím se věkem dožití se začíná projevovat nutnost rychlejšího přivolání pomoci při zdravotních potížích. Je to stejně důležité jako kvalitní léčba. Bez dostatečně rychlé reakce může být jakákoliv léčba marná. Proto není vhodné tuto stránku zanedbat ani v případě domácnosti s více členy. V případě zdravotních potíží totiž hrají roli i minuty.


Napadení nebo obtěžování podomním prodejem

Bezpečnost seniorů se neomezuje pouze na zdravotní komplikace. Problematika je mnohem širší a spadá do ní i napadení nebo obtěžování podomními prodejci. Ne zřídka dokonce falešným prodejcem snažícím se obohatit na úkor slabší osoby.


Senioři vs. podvodníci - důvěřuj ale prověřuj

Senioři a starší lidé jsou skupinou, na kterou se velmi často zaměřují různí vychytralí podvodníci a zloději. Je pro ně jednodušší v přímém kontaktu přesvědčit seniora o vpuštění do bytu nebo vydání hotovosti, než násilím vykrádat byty. Stačí jim k tomu výřečnost, to správné vystupování a odvaha. Proti takový vychytralcům vydávajícím se za různé kamarády, topenáře nebo podomní prodejce je těžké použít zabezpečovací systém nebo systém pro přivolání pomoci. Zde nefunguje elektronika ale psychologie a důvěřivost.


Nejvhodnější rozmístění tísňových tlačítek po objektu

Základem úspěšného přivolání pomoci v nouzi je mít v daný okamžik k dispozici tísňové tlačítko. Není v silách žádného člověka nosit tísňové tlačítko s sebou na každém kroku. Někteří uživatelé tísňových tlačítek jej dokonce odmítají nebo často zapomínají. Proto je vhodné mít tísňových tlačítek více.


Jaké nebezpečí číhá na seniory v domácnosti

Domov a vlastní domácnost je sice synonymum pro bezpečné útočiště a pohodu. To ale neplatí vždy. Z domova se může stát past a pro seniory to platí tím spíše. Se zvyšujícím se věkem si lidé obecně hůře poradí v krizových situacích. Mohou reagovat pomaleji nebo neodhadnout výši hrozícího rizika.


Proč nestačí mobilní telefon k přivolání pomoci
Možnost přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi je jedním z nejdůležitějších faktorů pro rychlý zásah a pomoc. Jak pomoc přivolat a jak to zajistit dostatečně rychle, aby byla pomoc účinná, bývá nejsložitějším problémem. Může se zdát, že nejrychlejší a nejjednodušší je prosté vytočení telefonního čísla a zavolání o pomoc.

Srovnání systémů přivolání pomoci pro seniory
Pro přehlednější orientaci v široké nabídce systémů pro seniory jsme pro vás připravili přehledovou tabulku základních vlastností. Podle těchto vlastností jednoduše porovnáte výhody a nevýhody jednotlivých systémů a vyberete ten nejvhodnější. Zabezpečovací systémy nemusí pouze chránit majetek. Dnes existuje množství elektroniky, která má za účel chránit zdraví osob se zdravotním postižením.

Srovnání výbavy sestav systémů pro seniory
Pro přehlednější orientaci v široké nabídce bezpečnostních detektorů jsme pro vás připravili přehledovou tabulku základních vlastností. Podle těchto vlastností jednoduše porovnáte výhody a nevýhody jednotlivých typů a vyberete nejvhodnější detektor právě pro vás.