Katalog produktů
- Produkty
- Popis kategorie
- Rady a tipy
- Srovnávání

Profesionální zabezpečovací systémy
Profesionální zabezpečovací systémy a alarmy známých značek nabízejí nadstandardní způsob zabezpečení majetku se všemi technickými možnostmi současné doby. Profesionální alarmy jsou určeny pro zajištění spolehlivého hlídání vašeho majetku. Zejména pak prostor s veřejným přístupem jako jsou obchody a komerční provozy.
Proč profesionální alarm? Je vždy vyroben nejmodernější technologií s maximálním zaměřením na spolehlivost provozu. Nehrozí zde žádné falešné poplachy ani v náročnějších podmínkách. Minimalizují se poruchy a možnosti jakékoliv sabotáže a zneškodnění zabezpečovacího systému ze strany zlodějů. Kvalita provedení a výroby nabízí dlouhou životnost instalovaného zabezpečovacího systému.
Možnosti profesionálních zabezpečovacích systémů
- Kvalitní provedení komponent.
- Ochrana proti sabotáži a vyřazení systému.
- Možnosti ovládání externích zařízení.
- Rozdělení objektu na samostatné podsystémy.
- Ovládání přes GSM, klávesnici a RFID čipy.
- Dlouhá životnost a stabilita parametrů komponent.
- Připojení k pultu centrální ochrany.
Podrobnější členění kategorie
Jaké jsou možné bezpečnostní detektory
Pohybový detektor

Nejčastěji používaný detektor pro hlídání místností. Detekuje pohyb osob před detektorem a informuje centrální jednotku. Ta poté rozhoduje o reakci na tento pohyb. Detektor pohybu je schopen rozeznat pohyb člověka od pohybu neživého předmětu.
Pozor, detektor pracuje na principu tepla, při snižující se teplotě se u něj snižuje citlivost. Je vhodný zejména do vytápěných prostor.
Magnetický detektor na okna a dveře

Pro detekci otevření dveří nebo okna se používá magnetický detektor. Ten zajistí informaci v případě, že dojde k otevření okna nebo dveří. Magnetický detektor je nutné instalovat na každé okno nebo dveře, které chceme detekovat. Pokud je oken více, je vhodnější použít pohybový detektor.
Magnetické detektory nejsou závislé na teplotě, proto je vhodné je používat všude, kde teplota kolísá, jako jsou garáže, zahradní domky nebo chatky.
Požární detektor

Pro zajištění bezpečného domova a rychlé informace o vznikajícím požáru nebo unikajícím plynu se používají požární detektory. Lze pořídit jak autonomní požární hlásiče, jež nepotřebují další zařízení ke své funkci, tak systémové požární detektory. Systémové požární detektory bývají často součástí zabezpečovacího systému a při vzniku požáru informují přes centrální jednotku majitele domu a své okolí.
Speciální detektory

Často je třeba detekovat i jiné podněty než je pohyb osob a otevření okna. Využívají se například detektory rozbití okna, detektory úniku vody nebo detektory vibrací. Tyto speciální detektory fungují podobně jako ostatní detektory, jen je jejich podnět založen na jiném fyzikálním principu.
Jejich cena bývá vyšší a používají se pouze, pokud je nelze nahradit běžným detektorem.
Ostatní komponenty bezpečnostních systémů
Ústředna zabezpečovacího systému

Centrálním mozkem celého zabezpečovacího systému je centrální jednotka, často také nazývaná zabezpečovací ústředna. Centrální jednotka vyhodnocuje jednotlivé informace od detektorů a ovládacích klávesnic. Na jejich základě vydává informaci o poplachu. Rozlišuje jednotlivé bezpečnostní módy jako je hlídání, částečné hlídání nebo požární poplach.
Bezpečnostní siréna

Většina zabezpečovacích systémů využívá jako základní prvek k vyhlášení poplachu venkovní nebo vnitřní bezpečnostní sirénu. Bezpečnostní siréna zajistí akusticky, někdy i opticky, informovanost okolí o narušení objektu a hlavně zloděje znejistí při jeho trestné činnosti.
Komunikátor pro přenos poplachu

Rozšiřující bezpečnostní zařízení pro přenos informací z bezpečnostního systému k uživateli nebo na pult centrální ochrany. Forma přenosu může být přes GSM síť, po pevné telefonní lince nebo přes internet. Většina bezpečnostních systémů jej má již vestavěn. Příkladem, můžou být GSM alarmy, jež mají GSM modul součástí centrální jednotky a stačí pouze vložit SIM kartu.
Rozšiřující moduly

Zabezpečovací systém lze rozšířit i o další funkce jako je ovládání externích zařízení nebo řízení teploty v objektu. Rozšiřující moduly mohou být ovládány samotným bezpečnostním systémem (uzavření vody při aktivaci hlídání) nebo povely od uživatele přes bezpečnostní klávesnici. V případě instalovaného komunikátoru také vzdáleně formou SMS z telefonu.