Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

  • Produkty
  • Popis kategorie
  • Rady a tipy
  • Srovnávání
Profesionální systémy

Profesionální zabezpečovací systémy

Profesionální zabezpečovací systémy a alarmy známých značek nabízejí nadstandardní způsob zabezpečení majetku se všemi technickými možnostmi současné doby. Profesionální alarmy jsou určeny pro zajištění spolehlivého hlídání vašeho majetku. Zejména pak prostor s veřejným přístupem jako jsou obchody a komerční provozy.

Proč profesionální alarm? Je vždy vyroben nejmodernější technologií s maximálním zaměřením na spolehlivost provozu. Nehrozí zde žádné falešné poplachy ani v náročnějších podmínkách. Minimalizují se poruchy a možnosti jakékoliv sabotáže a zneškodnění zabezpečovacího systému ze strany zlodějů. Kvalita provedení a výroby nabízí dlouhou životnost instalovaného zabezpečovacího systému.

Možnosti profesionálních zabezpečovacích systémů

  • Kvalitní provedení komponent.
  • Ochrana proti sabotáži a vyřazení systému.
  • Možnosti ovládání externích zařízení.
  • Rozdělení objektu na samostatné podsystémy.
  • Ovládání přes GSM, klávesnici a RFID čipy.
  • Dlouhá životnost a stabilita parametrů komponent.
  • Připojení k pultu centrální ochrany.

Podrobnější členění kategorie

Jaké jsou možné bezpečnostní detektory

Pohybový detektor

Pohybový detektor

Nejčastěji používaný detektor pro hlídání místností. Detekuje pohyb osob před detektorem a informuje centrální jednotku. Ta poté rozhoduje o reakci na tento pohyb. Detektor pohybu je schopen rozeznat pohyb člověka od pohybu neživého předmětu.

Pozor, detektor pracuje na principu tepla, při snižující se teplotě se u něj snižuje citlivost. Je vhodný zejména do vytápěných prostor.

 

Magnetický detektor na okna a dveře

Magnetický detektor

Pro detekci otevření dveří nebo okna se používá magnetický detektor. Ten zajistí informaci v případě, že dojde k otevření okna nebo dveří. Magnetický detektor je nutné instalovat na každé okno nebo dveře, které chceme detekovat. Pokud je oken více, je vhodnější použít pohybový detektor.

Magnetické detektory nejsou závislé na teplotě, proto je vhodné je používat všude, kde teplota kolísá, jako jsou garáže, zahradní domky nebo chatky.

 

Požární detektor

Požární detektor

Pro zajištění bezpečného domova a rychlé informace o vznikajícím požáru nebo unikajícím plynu se používají požární detektory. Lze pořídit jak autonomní požární hlásiče, jež nepotřebují další zařízení ke své funkci, tak systémové požární detektory. Systémové požární detektory bývají často součástí zabezpečovacího systému a při vzniku požáru informují přes centrální jednotku majitele domu a své okolí.

 

Speciální detektory

Speciální detektor

Často je třeba detekovat i jiné podněty než je pohyb osob a otevření okna. Využívají se například detektory rozbití okna, detektory úniku vody nebo detektory vibrací. Tyto speciální detektory fungují podobně jako ostatní detektory, jen je jejich podnět založen na jiném fyzikálním principu.

Jejich cena bývá vyšší a používají se pouze, pokud je nelze nahradit běžným detektorem.

 

Ostatní komponenty bezpečnostních systémů

Ústředna zabezpečovacího systému

Ústředna

Centrálním mozkem celého zabezpečovacího systému je centrální jednotka, často také nazývaná zabezpečovací ústředna. Centrální jednotka vyhodnocuje jednotlivé informace od detektorů a ovládacích klávesnic. Na jejich základě vydává informaci o poplachu. Rozlišuje jednotlivé bezpečnostní módy jako je hlídání, částečné hlídání nebo požární poplach.

 

Bezpečnostní siréna

Sirena

Většina zabezpečovacích systémů využívá jako základní prvek k vyhlášení poplachu venkovní nebo vnitřní bezpečnostní sirénu. Bezpečnostní siréna zajistí akusticky, někdy i opticky, informovanost okolí o narušení objektu a hlavně zloděje znejistí při jeho trestné činnosti.

 

Komunikátor pro přenos poplachu

Komunikator

Rozšiřující bezpečnostní zařízení pro přenos informací z bezpečnostního systému k uživateli nebo na pult centrální ochrany. Forma přenosu může být přes GSM síť, po pevné telefonní lince nebo přes internet. Většina bezpečnostních systémů jej má již vestavěn. Příkladem, můžou být GSM alarmy, jež mají GSM modul součástí centrální jednotky a stačí pouze vložit SIM kartu.

 

Rozšiřující moduly

Rozšiřující moduly

Zabezpečovací systém lze rozšířit i o další funkce jako je ovládání externích zařízení nebo řízení teploty v objektu. Rozšiřující moduly mohou být ovládány samotným bezpečnostním systémem (uzavření vody při aktivaci hlídání) nebo povely od uživatele přes bezpečnostní klávesnici. V případě instalovaného komunikátoru také vzdáleně formou SMS z telefonu.

 

Jak správně vybrat zabezpečovací systém

Oblast zabezpečovacích systémů je poměrně komplikovaná a v některých případech je nutná konzultace s odborníkem. K dosažení kvalitního návrhu zabezpečovacího systému je nutné posoudit několik aspektů. Nejprve se musí určit místnosti, které chceme zabezpečit. Ve většině případů se nezabezpečuje celý objekt, ale pouze část. Zabezpečení celého objektu by bylo finančně nákladné a v některých případech i zbytečné. Většinou se zabezpečují pouze místnosti, ve kterých jsou uloženy cenné předměty a drahá elektronika. Případně přístupové cesty k těmto místnostem.


Zabezpečovací systém v rodinném domě

Tento půdorys zobrazuje klasické rozvržení rodinného domu. Zabezpečovací systém pro rodinný dům bývá složitější, jelikož zde vzniká možnost vniknutí mnoha způsoby. Proto je vhodné dobře rozmyslet které místnosti obsahují cenné věci a zdali je opravdu nutné všechny zajišťovat zabezpečovacím systémem. Nejspolehlivějším a bezpečným způsobem, jak zabezpečit místnost s okny a několika vstupy, je detektor pohybu. Ten pokrývá téměř celou místnost (zorný úhel je přes 150 stupňů). V tomto případě jsme zabezpečili pokoje a obývací pokoj detektory pohybu. Hlavní vchod, jež bývá často místem vniknutí, je jištěn magnetickým kontaktem.


Mýty o zabezpečovacích systémech

Zabezpečovací systémy jsou technickou oblastí, která je pro většinu populace nezáživnou a nezajímavou. Proto se také kolem ní může vytvářet řada různým mýtů a neurčitých zkušeností, jež vycházejí z různých zážitků a úrovní znalosti problémů a obsluhy. Proto jsme připravili vysvětlení pro nejčastěji používané mýty a jejich odůvodnění, případně i cestu, kterou přišly na svět. Technologie se stále rozvíjí a spousty pravd se s mýty obrátila.


Jak může vzniknout falešný poplach u zabezpečovacího systému

Zabezpečovací systémy jsou technickou oblastí, která je pro většinu populace nezáživnou a nezajímavou. Proto se také kolem ní může vytvářet řada různým mýtů a neurčitých zkušeností, jež vycházejí z různých zážitků a úrovní znalosti problémů a obsluhy. Proto jsme připravili vysvětlení pro nejčastěji používané mýty a jejich odůvodnění, případně i cestu, kterou přišly na svět. Technologie se stále rozvíjí a spousty pravd se s mýty obrátila.


První Předchozí Další Poslední
 
Řadit podle: Řadit sestupně Řadit vzestupně
Podle abecedy
Podle ceny
Podle parametrů
  • Výrobci produktů
  • Detekční podnět
  • Kompatibilita
  • Napájení
  • Ovládání systému
  • Poplachový výstup
  • Propojení systému
  • Prostředí
  • Připojení produktu
  • Složitost montáže

Výrobce produktů

Vyberte požadované výrobce produktů, od kterých chcete zobrazit jejich produkty. Produkty jednotlivých výrobců lze kombinovat pouze s přihládnutím k jejich kompatibilitě (viz popis konkrétního produktu). Bližší popis jednotlivých výrobců naleznete na stránce Seznam výrobců.

Satel

Detekční podnět

Detekční podnět je událost zpouštějící reakci detektoru, například poplach, vysílání na centrálu nebo sepnutí výstupu. Detekční podnět závisí na typu detektoru a jeho přesném určení.

Kompatibilita

Produkt může být kompatibilní s některým jiným systémem. Některé produkty petřebují k funkci nadřízený systém. Autonomní produkt nepotřebuje k funkci žádný řídící systém, funguje po zapnutí. Bližší popis kompatibility jednotlivých produktů naleznete na stránce Kompatibilita produktů.


Napájení

Každý elektronický produkt má svůj způsob napájení v závislosti na svém provedení a účelu. Produkty mohou být napájeni vestavěnou baterií nebo z externího zdroje jako je napájecí adaptér nebo centrální jednotka.

Ovládání systému

Zabezpečovací systémy a alarmy mohou být ovládány různými způsoby a jejich kombinacemi. Nejpoužívanější ovládání je přes bezdrátovou klíčenku nebo zadáváním pinu na klávesnici zabezpečovacího systému. Závisí jen na vás co budete preferovat.
Ovládání v


Poplachový výstup

Základní funkcí zabezpečovacího systému je zajistit informaci o poplachu. Dějě se to pomocí poplachového výstupu, který může mít různé formy. Nejčastěji se využívá kombinace akustického poplachu sirénou a přenosu informace o poplachu na mobilní telefon.

Propojení systému

Způsob propojení detektorů definuje jakým způsobem lze k centrální jednotce připojovat jednotlivé detektory a komponenty. Některé centrální jednotky nabízejí kombinaci různých připojení. V zásadě se jedná o způsob jakým budete systém propojovat při instal

Prostředí

Produkt je určen k montáži do daného prostředí. V připadě montáže v jiném než udaném prostředí může produkt vykazovat odchylky od daných parametrů. Může také dojít ke zničení produktu. U venkovního prostředí se vždy informujte v detailech produktu.

Připojení produktu

Způsob připojení produktu k zabezpečovacímu systému.

Složitost montáže

Stupeň složitosti montáže produktu. Zavedli jsme pět stupňů náročnosti a odbornosti jejich montáže. Tyto stupně vyjadřují jak velkou zkušenost k montáži výrobku potřebujete a jaké nářadí budete potřebovat pro zprovoznění výrobku. Bližší popis složitosti montáže jednotlivých produktů naleznete na stránce Složitost montáže.



Bezdrátový PIR detektor pohybu MPD-300 pro systémy Micra

Detektor MPD-300 slouží k zachycení pohybu v chráněném prostoru. Tento detektor se používá ve spojení s ústřednou MICRA. Komunikuje na frekvenci...
999 Kč
bez DPH 825,60 Kč
Skladem
Skladový kód: CIP222

Bezdrátový magnetický kontakt MMD-300 pro systémy Micra

Magnetický kontakt otevření dveří / oken představující „první linii ochrany“. Magnetický kontakt MMD-300 je schopen vygenerovat poplach ještě před tím, než narušitel...
- 23 %   903 Kč
699 Kč
bez DPH 577,70 Kč
Skladem
Skladový kód: CIP224

Bezdrátový opticko-teplotní hlásič požáru MSD-300 pro systémy Micra

Kouřový a teplotní detektor slouží jako včasná detekce vznikajícího požáru. Kromě přenesení informace o nebezpečí na ústřednu, MSD-300 signalizuje nebezpečí integrovanou...
1 240 Kč
bez DPH 1 024,80 Kč
Není skladem ...dodávka neznámá
Skladový kód: CIP407

 

Dálkový ovladač MPT-350 pro systémy Perfecta

Univerzální dálkový ovladač pro ovládání systému PERFECTA 16-WRL. Ovladač umožňuje kromě snadného ovládání zapínání a vypínání systému také přivolání pomoci.
590 Kč
bez DPH 487,60 Kč
Skladem
Skladový kód: CIP219

Bezdrátová klávesnice PRF-LCD-WRL pro systémy Perfecta

Bezdrátová klávesnice k systému PERFECTA umožňuje zapnout / vypnout systém, ovládat zařízení připojená k modulu bez nutnosti mít vlastní ovladač a obousměrná...
3 240 Kč
bez DPH 2 677,70 Kč
Není skladem ...dodávka neznámá
Skladový kód: CIP225

Bezdrátový GSM zabezpečovací systém Satel Micra ECO

Základní bezdrátový zabezpečovací systém vhodný k zabezpečení menších objektů jako jsou byty, malé kanceláře a apod. Vestavěný GSM přenos na váš...
Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 1 %   6 976 Kč
6 940 Kč
bez DPH 5 735,50 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: sets1S07

 
 
První Předchozí Další Poslední