Katalog produktů

Mýty o zabezpečovacích systémech

Zabezpečovací systémy jsou technickou oblastí, která je pro většinu populace nezáživnou a nezajímavou. Proto se také kolem ní může vytvářet řada různým mýtů a neurčitých zkušeností, jež vycházejí z různých zážitků a úrovní znalosti problémů a obsluhy. Proto jsme připravili vysvětlení pro nejčastěji používané mýty a jejich odůvodnění, případně i cestu, kterou přišly na svět. Technologie se stále rozvíjí a spousty pravd se s mýty obrátila.

Opravdu vidí pohybový detektor přes okna ven?

Pohybové detektory pracují na principu detekce pohybujícího se objektu o teplotě blízké lidskému tělu. Tato teplota ale přes průhledné předměty jako jsou okna, neprojde. Detektor tak není schopen detekovat osobu ani těsně procházející za sklem. Proto lze bez problémů detektor namířit i na okno.

Jednoduše, nevidí

Budou mi chodit falešné poplachy, když bude zabezpečovací systém hlídat dům?

Detekce přítomnosti osob nebo narušení objektu je za dlouhá léta již na takové úrovni, že falešné poplachy jsou doménou pouze velmi levných zabezpečovacích systémů a i u těch to není zcela běžné. Dnes lze koupit minialarm s detekcí pohybu za méně než 400kč a jeho spolehlivost je velmi dobrá. Falešný poplach bývá způsoben spíše nedbalostí uživatele nebo nevhodnou montáží. U kvalitnějších detektorů a digitálních detektorů je téměř vyloučen.

Nebudou chodit

Když je dům zabezpečený tak to prý přitahuje zloděje.

Zabezpečovací systém je dnes již tak rozšířenou a běžnou věcí, že paradoxně nastává opačný jev, zloděje přitahuje nezabezpečený dům. V devadesátých letech bylo známkou bohatství mít kamerový systém a ukazovalo to na movitost majitele, dnes to však tak není. Navíc se přidávají i atrapy bezpečnostních a kamerových systémů. Proto nelze již soudit výši majetku podle úrovně zabezpečení objektu. Rozšiřující se možnosti kamerových a bezpečnostních systémů zloděje dnes spíše straší už spíše z toho důvodu, že dnes nelze projít téměř žádnou ulicí bez toho, aby byl člověk zachycen na některé kameře.

Jednoznačně dnes již odpuzuje zloděje

Zabezpečovací systém je složitý na ovládání a stresuje své uživatele.

Starší zabezpečovací systémy vyžadovaly náročnější obsluhu. Dnešní rozmach zabezpečovacích systémů ale vedl k jejich maximálnímu zjednodušení. Běžně lze ovládat zabezpečovací systém pouhým stiskem dálkového ovladače stejně jednoduše, jako ovládáte centrální zamykání u automobilu nebo otvírání garážových vrat. Dražší zabezpečovací systémy mají možnost ovládání RFID čipem, kde jej pouze přiložíte ke klávesnici a tím jej aktivujete nebo deaktivujete. Není nutné si pamatovat pin kódy ani zadávat číselné kódy.

Nikoli, ovládat jej lze pouhou klíčenkou a bez kódů

Zabezpečovací systém stejně zloděje nevyžene, nikdo na houkání dnes už nereaguje

Není to až tak pravda jak se zdá, i když v minulosti bylo často slyšet houkat nějaký alarm, zejména v automobilech. Lidé jsou stále zvědaví a vždy se někdo najde, kdo se už jen ze zvědavosti jde podívat, kdo to zas houká. Navíc zde působí psychika zloděje, který znervózní a není si už jist, že jej někdo neviděl nebo nedošlo k odeslání informace o poplachu. Případně se nezapnulo nahrávání obrazu z kamery. To naprostou většinu zlodějů odradí od dalšího postupu. Důležité je, aby po poplachu došlo ke kontrole objektu, jinak se může stát, že si zloděj počká, zdali se bude něco dít a poté se pokusí do objektu znova vlézt. Nebývá to časté ale, pokud má zloděj vyhlídnutou konkrétní věc, je ochoten více riskovat než náhodný lapka.

Zvědavost lidská je nekonečná a psychika zloděje také pracuje.

V garáži mi detektor zaznamenává pohyb od myší

Toto je typické vysvětlení pro špatně nainstalovaný nebo vadný detektor. Pokud je detektor správně nainstalován, je pro něj myš natolik malá, že ji není schopen detekovat. Aby jí detektor mohl detekovat, musela by se myš pohybovat velmi blízko detektoru v řádu centimetrů. Na vzdálenost jednoho metru a více ji detektor není schopen detekovat.

Je to omyl, detektor bude vadný nebo chybně nainstalovaný
...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT