Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

 • Produkty
 • Popis kategorie
 • Rady a tipy
 • Srovnávání
Autonomní regulace

Autonomní regulace místnosti nebo kotle

Autonomní nezávislá regulace místnosti nebo topného kotle je nejčastěji používaná pro automatickou regulaci teploty v menších objektech. Nenabízí takové možnosti jako regulační systémy ale dokáže značně zvýšit úsporu na topných nákladech. Používá se pro regulaci teploty vždy jen v jedné místnosti nebo pro přímou regulaci kotle. Autonomní regulace se většinou skládá z termostatu a ovládací jednotky nebo regulační hlavice. Pracuje nezávisle na termoregulačním systému a lze ji provozovat samostatně bez dalších nadřízených zařízení. Její výstup přímo ovládá elektronický ventil topného tělesa nebo kotle a tím dosahuje nastavené teploty v místnosti nebo v celém objektu.

Propojení termostatu s elektronickým ventilem na topném tělese může být drátové nebo bezdrátové. Ve většině případů jsou autonomní termostaty napájeny z baterií s dlouhou výdrží. Zjednodušuje se tak instalace samotného termostatu.

Autonomní termostaty a jednobodová regulace

Autonomní termostaty s jednobodovým měřením nabízejí řešení regulace topení pro jednu místnost. Toto řešení je vhodné jako kompromis mezi pořizovacími náklady a užitností regulace topení. Autonomní termostatická regulace zajišťuje regulaci teploty nezávisle v každé místnosti bez vzájemného propojení. Jedná se o propojení autonomního termostatu s regulační hlavicí nebo topným tělesem. Výhodou je jednoduchá instalace, levné pořízení a kvalitní regulace. Nevýhodou tohoto řešení je nemožnost kooperace jednotlivých místností a většinou nemožnost dálkového ovládání přes mobilní telefon.

Topné systémy a možnost regulace

Vzhledem ke geografickému pásu naší země se u nás využívají komplexnější topné systémy většinou pro celý objekt. Nejčastějším způsobem vytápění je teplovodní oběhové topení buďto s lokálním zdrojem tepla (většinou rodinné domy) nebo vzdáleným zdrojem tepla (panelové domy). V některých objektech se lze setkat s elektrickými přímotopy a ve starších objektech i s plynovým topením WAV.

Regulace celého objektu jedním termostatem

V některých případech je vyžadováno regulovat celý objekt na stejnou teplotu. Často se tento způsob využívá u chalup a menších objektů, například pro zajištění minimální teploty během dlouhodobější nepřítomnosti obyvatel. V takovém případě se reguluje termostatem přímo zdroj tepla (kotel) nebo oběhové čerpadlo. Kotel bývá vybaven vstupem pro tuto regulaci. Stačí pouze propojit termostat s kotlem a nastavit program teplot. Oběhové čerpadlo stačí pouze spínat přímo termostatem a tím dojde k cirkulaci teplé vody po objektu.

Vzdálené ovládání teploty v objektu mobilním telefonem

Často je vyžadována vzdálená regulace teploty v objektu a její kontrola. Nejčastější případ bývá regulace teploty na chalupě. Před příjezdem si lze pomocí mobilního telefonu nastavit požadovanou teplotu a přijet již do vyhřátého objektu. Většina termostatů s dálkovým ovládáním dovoluje i hlídání mezní teploty. Lze tak zabránit zmrznutí objektu například při poruše kotle. Princip ovládání funguje nejčastěji ve formě SMS zpráv. Ovládací termostat obsahuje běžnou SIM kartu, jež zajišťuje komunikaci termostatu s telefonní sítí. Složitější a komplexnější regulační systémy lze spravovat i přes internetové připojení.

Jaký je kompromis pro regulaci topení

Do každého objektu je vhodný trošku jiný typ regulace. Nejčastěji se však dnes realizuje autonomní regulace pro každou místnost zvlášť. Stačí tedy programovatelný termostat a regulační hlavice nebo jednotka. Jejich propojením získáte kvalitní regulaci za rozumnou cenu. Většinou se takováto regulace vrátí v naspořených nákladech do několika let.

Pro zjednodušení instalace lze vybrat bezdrátový set regulačního termostatu s ovládací jednotkou, která se přímo vkládá do běžné zásuvky 230V. Touto formou lze zvládnout instalaci i bez technických znalostí a nářadí.

Regulační systémy a co je co

Pro jednodušší orientaci v regulačních systémech a v regulaci teploty je zde základní vysvětlení nejčastějších pojmů. Pro další seznámení s technickými aspekty regulace topení navštivte kategorii článků Automatizace a regulace.

Autonomní termostat

Jedná se o regulační systém určený pro jednu místnost. Většinou se používá v bytech se vzdáleným zdrojem tepla. V součinnosti s regulační hlavicí nebo topným tělesem řídí autonomní termostat teplotu místnosti podle nastaveného programu bez závislosti na ostatních místnostech.

Topný program

Topný program je seznam hodnot požadované teploty v místnosti v daný časový bod. Nastavuje se tak teplota podle využití místnosti. Například během noci se sníží a naopak před návratem do objektu se zvýší. Lze tak ušetřit nemalé náklady a zpříjemnit teplotní komfort místnosti. Topný program bývá zadán v termostatu.

Jak fungují

Autonomní termostat má nastavenou teplotu, kterou má udržovat v místnosti. Nastavená teplota se může měnit podle denního programu. Většina termostatů podporuje dvě nebo více úrovní nastavení teploty, které lze zvolit po hodinách. Takovýto program si můžete nastavit na každý den v týdnu. Lze tak zvýšit teplotu před příchodem z práce a zase ji snížit v době spánku.

Jak se montují

Samotný termostat se umístí nejlépe na opačnou stranu místnosti, aby nebyl ovlivňován topným tělesem. Výstup termostatu je spínací. Zapíná a vypíná elektronický ventil na topném tělese nebo zapíná elektronický přímotop. Elektronický ventil se montuje místo ručního ventilu, není tak nutné zasahovat do topného systému a lze jej montovat i během topné sezóny.

Jak vybrat systém regulace topení

Regulaci topného systému většinou pořizujeme z důvodu snížení nákladů na topení a zvýšení teplotního komfortu objektu. Abychom toho dosáhli, je třeba správně vybrat regulační systém nebo některý z autonomních termostatů.


Výběr a instalace termoelektrické hlavice topného tělesa

Moderní termoelektrické hlavice nabízejí kvalitní a bezhlučnou regulaci topného teplovodního okruhu bez nutnosti profesionálního zásahu do topné soustavy. Jejich nízká cena a získané úspory je jednoznačně upřednostňují před ostatními způsoby regulace.


Výběr vhodného místa pro regulační termostat

Správný výběr umístění regulačního termostatu v místnosti je klíčovým faktorem k dosažení maximálních úspor na topných nákladech. Špatné umístění vede k špatnému měření teploty a nemožnosti dosažení nastavených teplot.


Jak vzniká úspora při regulaci topení

Největším nákladem v energiích u bydlení je vždy náklad na vytápění obytných prostor. Výše tohoto nákladu závisí na úspornosti domu, zvycích jeho uživatele a hlavně teplotě na jakou během zimního období topíme. Náklad na topení může dosahovat až 70% celkových nákladů na energie v domácnosti. Proto na něm také lze najít největší úspory.


Jak na nastavování topného programu termostatu a časté chyby

Topný program řídí teplotu v místnosti, kde je nainstalovaný termostat. Je to takový předpis o tom v jaký čas se má topit na jakou teplotu. Vytváření tohoto předpisu je závislé na typu termostatu. Avšak je nutné dodržovat určitá pravidla, aby nedocházelo k chybám v topném programu a teplotní komfort byl co největší.


První Předchozí Další Poslední
 
Řadit podle: Řadit sestupně Řadit vzestupně
Podle abecedy
Podle ceny
Podle parametrů
 • Výrobci produktů
 • Detekční podnět
 • Kompatibilita
 • Napájení
 • Ovládací výstup
 • Poplachový výstup
 • Prostředí
 • Připojení produktu
 • Rozsah ovládání topného systému
 • Složitost montáže
 • Typ topného systému
 • Způsob ovládání a nastavení

Výrobce produktů

Vyberte požadované výrobce produktů, od kterých chcete zobrazit jejich produkty. Produkty jednotlivých výrobců lze kombinovat pouze s přihládnutím k jejich kompatibilitě (viz popis konkrétního produktu). Bližší popis jednotlivých výrobců naleznete na stránce Seznam výrobců.

Elektrobock
Flame
Heimeier
Salus

Detekční podnět

Detekční podnět je událost zpouštějící reakci detektoru, například poplach, vysílání na centrálu nebo sepnutí výstupu. Detekční podnět závisí na typu detektoru a jeho přesném určení.

Kompatibilita

Produkt může být kompatibilní s některým jiným systémem. Některé produkty petřebují k funkci nadřízený systém. Autonomní produkt nepotřebuje k funkci žádný řídící systém, funguje po zapnutí. Bližší popis kompatibility jednotlivých produktů naleznete na stránce Kompatibilita produktů.


Napájení

Každý elektronický produkt má svůj způsob napájení v závislosti na svém provedení a účelu. Produkty mohou být napájeni vestavěnou baterií nebo z externího zdroje jako je napájecí adaptér nebo centrální jednotka.


Ovládací výstup

Pokud je produkt schopem svým výstupem ovládat další produkt, je zde uvedeno jaký typ produktu je schopen ovládat nebo jaký typ ovládacího výstupu jde

Poplachový výstup

Základní funkcí zabezpečovacího systému je zajistit informaci o poplachu. Dějě se to pomocí poplachového výstupu, který může mít různé formy. Nejčastěji se využívá kombinace akustického poplachu sirénou a přenosu informace o poplachu na mobilní telefon.

Prostředí

Produkt je určen k montáži do daného prostředí. V připadě montáže v jiném než udaném prostředí může produkt vykazovat odchylky od daných parametrů. Může také dojít ke zničení produktu. U venkovního prostředí se vždy informujte v detailech produktu.

Připojení produktu

Způsob připojení produktu k zabezpečovacímu systému.


Rozsah ovládání topného systémuSložitost montáže

Stupeň složitosti montáže produktu. Zavedli jsme pět stupňů náročnosti a odbornosti jejich montáže. Tyto stupně vyjadřují jak velkou zkušenost k montáži výrobku potřebujete a jaké nářadí budete potřebovat pro zprovoznění výrobku. Bližší popis složitosti montáže jednotlivých produktů naleznete na stránce Složitost montáže.
Typ topného systému


Způsob ovládání a nastavení
Bezdrátová digitální regulační hlavice na topné těleso PH-HD23

Bezdrátová digitální termoregulační hlavice pro regulaci topného tělesa. Možno autonomní funkce i funkce v systému Pocket Home. Bateriový provoz.
Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově Schopen ovládat teplovodní topení nebo kotel
- 20 %   1 180 Kč
944 Kč
bez DPH 780,20 Kč
Na objednávku
Skladový kód: w2512

Bezdrátová digitální regulační hlavice PH-HD03

Bezdrátová digitální termoregulační hlavice pro regulaci topného tělesa. Funkcev systému Pocket Home. Vestavěné měření teploty. Bateriový provoz.
Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově Schopen ovládat teplovodní topení nebo kotel
- 20 %   931,30 Kč
745 Kč
bez DPH 615,70 Kč
Není skladem
Skladový kód: w2515

Bezdrátová centrální jednotka řízení elektro topení PH-BSP

Bezdrátová centrální jednotka regulačního topného systému pro ovládání elektrického topení v jedné místnosti. 9 programů, 6 teplot na den. Možno dálková...
360 stupňové zobrazení produktu Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově Regulační systém pro jednu místnost nebo kotel
1 480 Kč
bez DPH 1 223,10 Kč
Na objednávku ...do 3 dnů
Skladový kód: w2517

 

Bezdrátová zásuvka pro spínání elektrických topení PH-SP3

Bezdrátová ovládací jednotka pro ovládání elektrického přímotopu. Určeno pro řídící jednotky PH-BSP nebo PH-CJ37. Jednoduchá instalace přímo do zásuvky 230V.
Autonomní produk napájen z zásuvky 230V nebo adaptéru Produkt komunikuje bezdrátově Schopen přímo ovládat elektrický přímotop
- 10 %   1 240 Kč
1 116 Kč
bez DPH 922,30 Kč
Na objednávku ...do 3 dnů
Skladový kód: w2518

Termoelektrický pohon SEH01-NC 230V typ NC

Elektrická ovládací hlavice topného tělesa pro regulaci topení. Určeno pro autonomní programovatelné termostaty. Napájení 230V typ NC.
Autonomní produk napájen z zásuvky 230V nebo adaptéru Schopen ovládat teplovodní topení nebo kotel
- 15 %   465 Kč
395,30 Kč
bez DPH 326,70 Kč
Na objednávku ...do 7 dnů
Skladový kód: w2538

Elektronická termostatická hlavice Heimeier EMO T 230V NC 0.8m

Kvalitní elektrická ovládací hlavice topného tělesa pro regulaci topení. Určeno pro autonomní programovatelné termostaty. Napájení 230V typ NC. Indikátor stavu hlavice.
360 stupňové zobrazení produktu Autonomní produk napájen z zásuvky 230V nebo adaptéru Schopen ovládat teplovodní topení nebo kotel
- 10 %   800 Kč
720 Kč
bez DPH 595 Kč
Skladem
Skladový kód: w2542

 

Bezdrátová centrální jednotka řízení termostatických hlavic topení PH-BHD

Bezdrátová centrální jednotka regulačního topného systému pro ovládání topné soustavy v jedné místnosti. 9 programů, 255 hlavic, 6 teplot na den....
360 stupňové zobrazení produktu Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově Regulační systém pro jednu místnost nebo kotel
- 20 %   1 813,80 Kč
1 451 Kč
bez DPH 1 199,20 Kč
Na objednávku ...do 3 dnů
Skladový kód: w2520

Bezdrátová regulace oběhového topení pro jednu místnost PocketHome Room

Bezdrátový regulační systém sestavovaný na míru pro regulaci oběhového topení v rámci jedné místnosti. Digitální centrální jednotka s bezdrátovými hlavicemi a...
360 stupňové zobrazení produktu Možnost zvolit vlastní konfiguraci produktu Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově Regulační systém pro jednu místnost nebo kotel
- 19 %   2 835,10 Kč
2 286 Kč
bez DPH 1 889,30 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: cfg110a

Regulační systém topení Comfort Pro

Drátový regulační systém sestavovaný na míru pro regulaci topení v rámci jedné místnosti. Digitální termostat s programem a termostatické hlavice pro...
Možnost zvolit vlastní konfiguraci produktu Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 10 %   1 395 Kč
1 255,30 Kč
bez DPH 1 037,50 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: cfg112a

 

Bezdrátový regulační systém topení Comfort Pro Wireless

Bezdrátový regulační systém sestavovaný na míru pro regulaci topení v rámci jedné místnosti. Digitální termostat s programem a termostatická hlavice pro...
Možnost zvolit vlastní konfiguraci produktu Produkt komunikuje bezdrátově Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
- 2 %   3 095 Kč
3 025,30 Kč
bez DPH 2 500,30 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: cfg113a

Bezdrátová regulace elektro topení pro jednu místnost PocketHome Electro

Bezdrátový regulační systém sestavovaný na míru pro regulaci elektro topení v rámci jedné místnosti. Digitální centrální jednotka s bezdrátovými spínači a...
360 stupňové zobrazení produktu Možnost zvolit vlastní konfiguraci produktu Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově Regulační systém pro jednu místnost nebo kotel
- 4 %   2 810 Kč
2 686 Kč
bez DPH 2 219,80 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: cfg115a

Bezdrátový termostat s modulem Flame RF-U

Bezdrátový pokojový termostat s velkým přehledným displejem pro ovládání topné soustavy nebo topných těles. Jednoduchá montáž a ovládání....
360 stupňové zobrazení produktu Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově Regulační systém pro jednu místnost nebo kotel
- 20 %   1 350 Kč
1 080 Kč
bez DPH 892,60 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: w2608

 

Bezdrátový termostat se zásuvkou Flame RF-P

Bezdrátový pokojový termostat s velkým přehledným displejem pro ovládání topné soustavy nebo topných těles. Jednoduchá montáž přímo do zásuvky 230V....
360 stupňové zobrazení produktu Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově Regulační systém pro jednu místnost nebo kotel
- 20 %   1 420 Kč
1 136 Kč
bez DPH 938,80 Kč
Skladem > 50 ks
Skladový kód: w2609

Bezdrátový autonomní regulační systém Flame RF-S pro teplovodní topení

Sestavte si vlastní bezdrátový autonomní regulační systém pro regulaci topení v rámci jedné místnosti z komponentů Flame. Získáte ucelenou a předpřipravenou...
Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově Možnost zvolit vlastní konfiguraci produktu
- 17 %   2 065 Kč
1 711,30 Kč
bez DPH 1 414,30 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: cfg116

Designový autonomní regulační systém Flame TS s dotykovým displejem

Sestavte si vlastní designový autonomní regulační systém Flame TS pro regulaci topení v rámci jedné místnosti. Získáte ucelenou a předpřipravenou sadu...
Možnost zvolit vlastní konfiguraci produktu Autonomní produk napájen z zásuvky 220V
- 27 %   4 615 Kč
3 354,30 Kč
bez DPH 2 772,20 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: cfg117

 

Bezdrátový autonomní regulační systém Flame RF-S pro teplovodní topení

Bezdrátový autonomní regulační systém pro regulaci v rámci jedné místnosti. Dotekový programovatelný termostat. Ucelená a předpřipravená sada. Jednoduchá instalace bez technických...
Autonomní produkt pracující na baterie Produkt komunikuje bezdrátově
- 18 %   1 931 Kč
1 577,30 Kč
bez DPH 1 303,50 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set115

Přijímač a ovladač přímotopu pod vypínač PH-SP1

Bezdrátová ovládací jednotka pro ovládání elektrického přímotopu. Určeno do pod-omítkové instalační krabice. Určeno pro řídící jednotky PH-BSP nebo PH-CJ37.
- 20 %   1 290 Kč
1 032 Kč
bez DPH 852,90 Kč
Skladem
Skladový kód: w2561

Přijímač a ovladač přímotopu nástěnný PH-SP2

Bezdrátová ovládací jednotka pro ovládání elektrického přímotopu. Určeno pro řídící jednotky PH-BSP nebo PH-CJ37.
- 20 %   1 240 Kč
992 Kč
bez DPH 819,80 Kč
Skladem
Skladový kód: w2562

 

Bezdrátová ovládací jednotka pro termostaty Flame RF Modul

Přídavná bezdrátová ovládací jednotka pro termostaty řady Flame RF. Umožňuje spínat připojené spotřebiče na základě nastavené teploty.
Regulační systém pro jednu místnost nebo kotel Schopen přímo ovládat elektrický přímotop Schopen ovládat teplovodní topení nebo kotel
- 30 %   850 Kč
595 Kč
bez DPH 491,70 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: w2701

Bezdrátová ovládací zásuvka pro termostaty Flame RF Zásuvka

Přídavná bezdrátová ovládací zásuvka pro termostaty řady Flame RF. Umožňuje spínat připojené spotřebiče na základě nastavené teploty.
Schopen přímo ovládat elektrický přímotop Regulační systém pro jednu místnost nebo kotel
880 Kč
bez DPH 727,30 Kč
Není skladem
Skladový kód: w2702

Inteligentní prostorový termostat PT32

PT32 je inteligentní prostorový autonomní digitální termostat. Je vhodný ke všem kotlům, které vyžadují bezpotencionální (beznapěťové) spínací kontakty (např. plynové kotle,...
1 598 Kč
bez DPH 1 320,70 Kč
Na objednávku
Skladový kód: w2758

 

Wifi termostat s barevným dotykovým displejem Flame Wifi FT-2

Pokojový Wifi termostat s barevným dotekovým displejem pro ovládání topné soustavy nebo topných těles. Přehledné a intuitivní ovládání s možností ovládání...
360 stupňové zobrazení produktu Autonomní produk napájen z zásuvky 230V nebo adaptéru Regulační systém pro jednu místnost nebo kotel
- 30 %   3 970 Kč
2 779 Kč
bez DPH 2 296,70 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: w2763

Přijímač pro kotle s OpenTherm PH-PK25 pro systémy PocketHome

PH-PK25 se připojuje pomocí komunikační linky OpenTherm přímo ke kotli. Její funkce je získávat od kotle potřebné informace a předávat je...
- 30 %   3 500 Kč
2 450 Kč
bez DPH 2 024,80 Kč
Skladem
Skladový kód: w2909

Bezdrátový regulační systém PocketHome Room Basic

Bezdrátový regulační systém pro regulaci oběhového topení v rámci jedné místnosti. Digitální centrální jednotka s bezdrátovou hlavicí a možností ovládání přes...
- 20 %   2 745,10 Kč
2 196 Kč
bez DPH 1 814,90 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set97

 

Bezdrátový GSM regulační systém PocketHome Room GSM

Bezdrátový regulační systém pro regulaci oběhového topení v rámci jedné místnosti. Digitální centrální jednotka s bezdrátovou hlavicí a možností ovládání přes...
- 29 %   6 431,30 Kč
4 595 Kč
bez DPH 3 797,50 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set98

Bezdrátový regulační systém PocketHome Electro Basic

Bezdrátový regulační systém pro regulaci oběhového topení v rámci jedné místnosti. Digitální centrální jednotka s ovladačem přímotopu .
- 9 %   2 720 Kč
2 472 Kč
bez DPH 2 042,90 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set99

Bezdrátový regulační systém PocketHome Electro Plug

Bezdrátový regulační systém pro regulaci oběhového topení v rámci jedné místnosti. Digitální centrální jednotka s bezdrátovou ovládací zásuvkou .
- 5 %   2 720 Kč
2 596 Kč
bez DPH 2 145,40 Kč
Stav skladu viz detail produktu
Skladový kód: set100

 
 
První Předchozí Další Poslední