Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Zajímavé tipy a rady

Zajímavé tipy a rady v oblasti bezpečnosti

Dlouhá léta působíme v oblasti bezpečnostní techniky a ochrany majetku. Za tuto dobu jsme sesbírali spousty zkušeností, ze kterých se dá čerpat při výběru a návrhu zabezpečovacího systému nebo automatizace objektu. Některé z nich vám zde nabízíme pro jednodušší orientaci v této oblasti.

Rok od roku se oblast bezpečnostní techniky rozšiřuje a nabízí stále více možností ochrany. Není se tedy nutné omezovat na několik typický produktů ochrany majetku, jako jsou bezpečnostní dveře nebo běžný zámek. Bohužel i zloději se přizpůsobují a zdokonalují své řemeslo. Proto je vhodné neusnout a jít s dobou zejména při výběru bezpečnostní techniky.

Rozšířené oblasti bezpečnosti

  • Ochrana majetku a osob
  • Ochrana listin a dokumentů
  • Hlídání havarijních stavů objektu
  • Ochrana osob a zdraví

Náš tip

Ochrana listin, smluv a dokumentů

Ne jen před zloději je třeba chránit majetek. Ochrana je nutná i před podvodníky a jim podobnými osobami. Ty se váš alarm nepokusí překonat a domů vám také hned tak nepřijdou. Tyto osoby využívají právní kličky, vaši neopatrnost a neznalost v některých oblastech smluvních vztahů.

Každý již dnes ví, že si má dobře přečíst smlouvu nebo listinu, kterou podepisuje, ale tím to většinou končí. Jak ale má taková smlouva opravdu formálně vypadat a jaké má mít náležitosti, aby se z ní nestala noční můra? Obsahově a formálně ji určitě nechte zkontrolovat právním zástupcem vaší strany, abyste měli jistotu, že se nezavazujete k něčemu, k čemu určitě nechcete.


Jaký je dosah bezdrátových komponent?

Jednou z nejčastějších otázek při pořizování jakéhokoliv bezdrátového zařízení, bezdrátového detektoru nebo ovladače je, jaký bude mít dosah v místě instalace. A bude vůbec stačit, aby správně fungoval. Bohužel tato otázka se velmi špatně zodpovídá, jelikož dosah bezdrátových komponent je silně závislý na konkrétním místě použití a hlavně na konstrukci okolních stěn.


Je v dnešní době zámek dostačující?

Mechanická ochrana majetku je velmi důležitá a považuje se za základní ochranu. Nikdo z nás nenechává odemčený byt. V dnešní době ale již nestačí pouze zámek nebo pevnější dveře k zamezení zlodějům v přístupu k vašemu majetku. Překonat zámek není nic těžkého a zvládá to většina zlodějů ať už hrubou silou nebo elegantnějším způsobem.


Koho vlastně chrání bezpečnostní dveře?

Bezpečnostní dveře se v poslední době stávají oblíbeným způsobem jak chránit majetek před zloději. Jestli tomu tak opravdu je a koho vlastně chrání je otázkou. Bezpečnostní dveře nejsou totiž vhodné všude a ne vždy prokáží požadovanou službu. Mohou se stát i samotnou pastí zejména pro starší osoby. Jste si jisti, že v případě potřeby překoná bezpečnostní dveře i lékař?


Ztracený dálkový ovladač a jeho naklonování

Čas od času se stane, že potřebujete dokoupit nový dálkový ovladač ke garážovým vratům nebo k zabezpečovacímu systému. Často vás čeká nemilé překvapení. Váš současný ovladač se již neprodává nebo jej prodejce již není ochoten shánět. Vám pak zbývá buďto zdlouhavě hledat jiného výrobce nebo vyměnit celý ovládací systém.


Jaké baterie si pořídit pro napájení spotřebičů

Spousta malých nebo přenosných zařízení je dnes napájena hlavně z baterií. Bohužel ne vždy v nich baterie vydrží tak dlouho, jak by si uživatel představoval. Často vydrží i mnohem méně než uvádí výrobce v parametrech výrobku. Čím je to tedy dané a jak správně vybrat baterii do konkrétního přístroje?


Jak může vzniknout falešný poplach u zabezpečovacího systému

Falešný nebo samovolný poplach je u moderních zabezpečovacích systémů výjimečný. Ve většině případů bývá způsobený uživatelem nebo nevhodnou montáží některého z detektorů, zejména pak pohybových detektorů. Naštěstí náprava je poměrně jednoduchá, stačí detektor správně namontovat nebo přemístit a falešné poplachy ustanou.


Elektronika a mráz, lze ji provozovat?
Jak funguje elektronika při nízkých teplotách a pod bodem mrazu? Většina výrobků má uvedenou provozní teplotu nad bodem mrazu a často nad 10°C. Proč tomu tak je? Lze instalovat takovou elektroniku do prostor, kde klesá teplota k nule nebo tam dokonce i mrzne?

Jak vzniká úspora při regulaci topení

Největším nákladem v energiích u bydlení je vždy náklad na vytápění obytných prostor. Výše tohoto nákladu závisí na úspornosti domu, zvycích jeho uživatele a hlavně teplotě na jakou během zimního období topíme. Náklad na topení může dosahovat až 70% celkových nákladů na energie v domácnosti. Proto na něm také lze najít největší úspory.


Jak hlídat včelí úl nebo celou včelnici proti krádeži

Dnes už ani včely neodolají zlodějům a čím dál častěji se stávají úly i celé včelnice obětí nájezdů zlodějů. Nejedná se jim ani tak o med, ale o celý úl včetně včelstva. Doplňují si tak vlastní včelnice po zimním úhynu. Je to levné, rychlé a bezpracné. Škoda ostatních je nezajímá.


Seznam virtuálních mobilních operátorů a příslušnost ke GSM sítím

Seznam takzvaných virtuálních mobilních operátorů platný k 1.1.2018 obsahuje všechny veřejně dostupné virtuální mobilní operátory na Českém trhu. Uvedená je příslušnost k jednotlivým GSM sítím provozovaným v ČR.


Kdy je legální používat kamerový systém a kdy to legální není podle GDPR

Nové nařízení evropské unie zvané GDPR upravuje legálnost použití kamerového systému v Českém právním systému. Přináší tak některé změny, které je třeba implementovat a případně upravit jak instalaci, tak samotný provoz kamerového systému.


Jak se orientovat v docházkových systémech

Na trhu existuje mnoho docházkových systémů. Pro správný výběr některého z nich je vhodné znát základní parametry. Ty umožňují jednoduché rozhodnutí pro ten správný docházkový systém.