Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Ztracený dálkový ovladač a jeho naklonování

Rating:     
Napsáno: 04 srpna 2015     Autor: Petr Honzík
Ztracený dálkový ovladač a jeho naklonování

Čas od času se stane, že potřebujete dokoupit nový dálkový ovladač ke garážovým vratům nebo k zabezpečovacímu systému. Často vás čeká nemilé překvapení. Váš současný ovladač se již neprodává nebo jej prodejce již není ochoten shánět. Vám pak zbývá buďto zdlouhavě hledat jiného výrobce nebo vyměnit celý ovládací systém.

Bohužel ne vždy se vám podaří dohledat výrobce nebo prodejce ovládacího systému, ke kterému ovladač sháníte. Často se tento systém již nevyrábí. S tímto stavem se nejčastěji setkáte u prodejních řetězců typu hobby-market. Hobby-markety nakoupí jeden typ systému za co nejnižší cenu a již se nestarají, co bude za dva a více let, kdy jim končí záruka. Takový systém může přijít dost draho, pokud jej budete měnit s každým rozbitým nebo ztraceným ovladačem.

Vypadá stejně, ale nefunguje!

Nenechte se unést obrázkem v internetových obchodech. To, že dálkový ovladač co prodává jiný obchod, pod jiným názvem vypadá úplně stejně, nemusí vůbec znamenat, že je kompatibilní s tím Vaším. Je to nejběžnější chyba při hledání náhrady. Výrobci využívají z důvodu snížení ceny stejné producenty plastových krytů a dílů ovladačů. Pouze si do nich sestaví vlastní elektroniku. Najdete tak na trhu i 10 stejných ovladačů a ani jeden nebude kompatibilní s druhým. A to i přes to, že všechny mají stejný princip kódování a stejnou vysílací frekvenci. Bohužel, jejich tlačítka nevysílají stejná kódovaná data a tak neovládají stejná zařízení.

Jak tedy funguje univerzální ovladač

Univerzální ovladač s klonovací funkcí dokáže nahradit většinu běžně používaných dálkových ovladačů. Princip je v jeho schopnosti se učit vysílaná data vašeho stávajícího ovladače. Můžete tak jednotlivá tlačítka univerzálního ovladače naučit tlačítka stávajícího ovladače. Učení univerzálního ovladače probíhá v těsné blízkosti původního ovladače. Není tak možné univerzální ovladač zneužít k okopírování jiných ovladačů na dálku, například když otvíráte vrata garáže.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.