Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

 • Produkty
 • Popis kategorie
 • Rady a tipy
 • Srovnávání
Autonomní kamery se záznamem

Autonomní kamery se záznamem

Autonomní kamery s lokálním záznamem, nejčastěji na SD kartu, umožňují pořízení důkazů o trestné činnosti, případně požadovaných snímků o pohybu v okolí kamery.

Jejich největší výhodou je velmi jednoduchá instalace bez nutnosti složité kabeláže a složitého nastavení. Lze je tak instalovat na rozličná místa a dobře je případně schovat před narušitelem. Další výhodou je velmi příznivá cena v porovnání s kamerovými systémy.

K čemu jsou vhodné

Autonomní kamery se záznamem se nejčastěji používají ke skrytému pořízení důkazu o trestné činnosti. Největší užití najdou v momentě, kdy potřebujete rychlou instalaci jednoduché kamery. Například při opakované trestné činnosti. Nebo dočasně monitorovat složený materiál, případně úrodu na zahrádce. Nejsou vhodné v místech, kde potřebujete online náhled na snímaný prostor.

Výhody kamer se záznamem

 • Nízká pořizovací cena.
 • Jednoduchá montáž bez kabeláže.
 • Variabilnost umístění při montáži.
 • Jednoduché nastavení a zprovoznění.
 • Jednoduchý přístup k záznamům.

Jaká jsou rizika

Tento typ kamer nevyžaduje připojení k internetu. Bohužel ale nenabízí náhled přes mobilní telefon. Počítá se s tím, že důkazy ze záznamu stáhnete až po zjištění trestné činnosti. S tímto se pojí jedno nebezpečí a to, že Vám pachatel může odcizit celou kameru včetně záznamu. Z tohoto důvodu se autonomní kamera většinou instaluje tak, aby byla co nejméně nápadná a nehrozilo riziko jejího zničení nebo odcizení.

Jaké mají napájení

Některé autonomní kamery se záznamem vyadují napájení z externího zdroje, jako je adaptér do zásuvky. Tento aspekt je dobrý zvážit před pořízením a zjistit, zda-li jsme schopní přivést napájení do místa instalace.

Některé typy dovolují provoz i na baterie. V tomto případě je výhodou velmi jednoduchá instalace, ale na druhou stranu je třeba počítat s pravidelnou výměnou baterií a možností, že baterie dojdou v nejméně vhodou chvíli.

Jak pořizuje záznam

Autonomní kamery pořizují dva typy záznamu. První možností je pořízení snímku. Výhodou je, že snímek má vyšší kvalitu. Nevýhodou je však, že nemusí pořídit přesné dění před kamerou například s obličejem pachatele. Druhou možností je pořizování video sekvencí. Jejich výhodou je pořízení celého dění před kamerou. Nevýhodou je však nížší kvalita záznamu a rychlejší plnění paměťové karty. V takovém příapdě autonomní kamera nabízí možnost přepisu nejstarších záznamů novými záznami.

Kdy pořizuje záznam

Autonomní kamery se záznamem využívají dva způsoby, kdy detekují moment k pořízení záznamu. První způsob je detekdce jakékoliv změny v obraze. Tato metoda má výhodu v nižší pořizovací ceně, ale nevýhodu ve větším množství pořízených záznamů. Druhý způsob využívá pohybového detektoru. Pohybový detektor je přesnější v detekci pohybu před kamerou a dovoluje kameře pracovat i na baterie. Nevýhodou je, že nefunguje přes sklo nebo okno.

Checklist - co zvážit před pořízením

Zde je několik bodů, které je vhodné zvážit před pořízením autonomní kamery se záznamem:

 • Potřebujete pořizovat snímky nebo videozáznam.
 • Lze přivést externí napájení nebe ne.
 • Budete potřebovat kameru skrýt nebo ne.
 • Kolik záznamů potřebujete uložit na SD kartu.
 • Potřebujete venkovní nebo vnitřní provedení kamery.

Vysvětlení pojmů

Pro jednodušší pochopení technických pojmu kamerových systémů jsme pro vás připravili jejich vysvětlení. Pochopení jednotlivých pojmu vám s jednodušší výběr kamerového systému.

 • Autonomní kamera - Jedná se o malý kamerový systém včetně záznamového zařízení vestavěný v kameře. Je určen pro jednodušší sledování.
 • SD karta - Jedná se o paměťovou kartu určenou pro záznam video obrazu. Je používána zejména autonomními kamerovými systémy.
 • On-line přístup ke kamerám - Většina záznamových zařízení dovoluje přístup k obrazu a náhled na kamery přes internet např. přes váš mobilní telefon. Tuto funkci nabízejí i některé autonomní kamery. Vždy je vhodné tuto funkci dobře prostudovat, zdali bude funkční na vašem internetovém připojení.
 • Detekce pohybu v obrazu - Kamerové systémy jsou schopny detekovat pohyb v obraze. Nenahrávají tak stále ale pouze pokud se před kamerou něco děje. Snižuje to množství nahraných záznamu a značně zjednodušuje vyhledávání případných záznamů.
 • Napájení kamer - Kamery se většinou napájí 12V z adaptéru do zásuvky nebo z externího zdroje. Případně lze použít speciální rozvodové kabely, které umožňují rozvod jak obrazu tak napájení.
 • IP kamera - Moderní digitální kamerové systémy pracující na principu počítačové sítě. Jedná se v současnosti o nejmodernější technologie.
 • Rozlišení kamery - Rozlišení kamery určuje kvalitu obrazu, který kamera dodává. U analogových systémů se udává v počtu řádků obrazu kamery. U digitálních IP systémů se udává v megapixelech, což je počet 1 000 000 bodů v obraze.
 • Ohnisková vzdálenost - Udává úhel záběru kamery. Čím nižší je ohnisková vzdálenost, tím větší úhel záběru má kamera. Nejběžněji mívají kamery ohniskovou vzdálenost 3,6mm, což odpovídá přibližně úhlu záběru okolo 70° (v závislosti na typu kamery).

Drátové versus bezdrátové kamerové systémy

Při pořizování kamerového bezpečnostního systému do již hotových prostor se většina z nás snaží vyhledávat bezdrátový kamerový systém. Bezdrátové alarmy a zabezpečovací systémy nebo bezdrátové ovládání je dnes běžnou praxí, tak proč ne i kamerový systém? Ano, lze pořídit bezdrátový kamerový systém ale je zde ALE. Bohužel na přenos obrazu potřebujeme mnohem větší nároky na přenosovou rychlost než u bezdrátového ovládání. Nepřenáší se zde jen jednorázově krátký kód, jako je tomu u zabezpečovacích systémů.


Nechci složitý a drahý kamerový systém

V případě, že si nechcete pořizovat složitý a drahý kamerový systém s několika kamerami a spíše potřebujete pořizovat bezpečnostní záznamy o dění v hlídaném okolí, bude vám stačit autonomní kamerový systém. Autonomní kamerové systémy jsou schopné nahrávat video sekvence na vloženou SD kartu.

Většinou se jedná o jedno zařízení obsahující kameru i záznamové zařízení s SD kartou. Některé autonomní kamerové systémy mají záznamovou jednotku oddělenou, aby mohla být schována mimo dosah narušitele.


Srovnání velikosti videozáznamu v závislosti na rozlišení
Pro lepší představu jak velký HDD budete potřebovat pro Váš kamerový systém jsme připravili přehlednou tabulku. Z tabulky tak lze snadno vyčíst přibližnou velikost záznamu při daném rozlišení.

Výběr autonomní kamery vzhledem k jejímu použití
Před pořízením autonomní kamery je vhodné zvážit k jakému účelu ji budeme používat. Ne všechny autonomní kamery se obecně hodí k jakémukoliv použití. Každá má své specifické klady i zápory a ne každá vyhoví ve všech případech použití.

Jak na instalaci autonomní kamery
Při projektování domu je vhodné zvážit, jaký vybereme způsob komunikace mezi domem a brankou. Vybraný způsob totiž vede ke zvolení vhodného propojovacího kabelu. Zde je několik způsobů jak k tomu přistoupit:

Správné označení kamerového systému
Pokud kamerový systém pořizuje obrazový záznam, vztahují se na něj zákonné podmínky o označení. Tyto podmínky je nutné dodržet, aby jste vůbec mohli kamerový systém provozovat a zejména, aby jste mohli využít případné záznamy pro trestní řízení.


Slovník pojmů kamerových systémů
Kamerové systémy jsou složitou technickou kategorii, která obsahuje spousty neznámých slov a parametrů. Při výběru vám nemusí být vše úplně jasné, proto jsme pro vás připravili vysvětlení jednotlivých pojmů v kamerových systémech. Před pořízením kamerového systému je třeba si být jist všemi parametry, které potřebujete, aby jste získali kvalitní kamerový systém řešící váš problém.


Desatero přikázání legálního kamerového systému podle GDPR
Při projektování domu je vhodné zvážit, jaký vybereme způsob komunikace mezi domem a brankou. Vybraný způsob totiž vede ke zvolení vhodného propojovacího kabelu. Zde je několik způsobů jak k tomu přistoupit:

10 kroků k legalizaci kamerového systému
Při projektování domu je vhodné zvážit, jaký vybereme způsob komunikace mezi domem a brankou. Vybraný způsob totiž vede ke zvolení vhodného propojovacího kabelu. Zde je několik způsobů jak k tomu přistoupit:

Kamerová ochrana objektů bez dostupné WiFi sítě
Při projektování domu je vhodné zvážit, jaký vybereme způsob komunikace mezi domem a brankou. Vybraný způsob totiž vede ke zvolení vhodného propojovacího kabelu. Zde je několik způsobů jak k tomu přistoupit:

Jak ohlídat staveniště
Při projektování domu je vhodné zvážit, jaký vybereme způsob komunikace mezi domem a brankou. Vybraný způsob totiž vede ke zvolení vhodného propojovacího kabelu. Zde je několik způsobů jak k tomu přistoupit:

Přenosné bezpečnostní kamery
Velmi častým problémem je hlídání odlehlých míst nebo stavenišť, kde není běžně dostupný internet ani nelze instalovat složitý kamerový systém. Navíc umístění bezpečnostního systému je často pouze dočasné. Doposud se zatímto účelem používaly fotopasti, které pořizují záznamy na SD kartu nebo je předávají přes GSM síť formou MMS na mobilní telefony v pochybné kvalitě. Zde je nebezpečí krádeže fotopasti a tím i důkazů.Bezpečnostní kamera úplně bez kabelů
Instalaci bezpečnostního kamerového systému vždy provází i instalace kabelových rozvodů. Dokonce i v případě bezdrátových bezpečnostních kamer je nutné, přivést minimálně napájení ke každé kameře. Z tohoto důvodu bývají některé místa k monitorování nepřístupná a nelze na ně nainstalovat kamerový systém.První Předchozí Další Poslední
 
Řadit podle: Řadit sestupně Řadit vzestupně
Podle abecedy
Podle ceny
Podle parametrů
 • Výrobci produktů
 • Detekční podnět
 • Kompatibilita
 • Napájení
 • Noční přisvícení scény
 • Ohnisková vzdálenost
 • Ovládání systému
 • Poplachový výstup
 • Propojení systému
 • Prostředí
 • Připojení produktu
 • Rozlišení senzoru
 • Složitost montáže
 • Výstupní konektor

Výrobce produktů

Vyberte požadované výrobce produktů, od kterých chcete zobrazit jejich produkty. Produkty jednotlivých výrobců lze kombinovat pouze s přihládnutím k jejich kompatibilitě (viz popis konkrétního produktu). Bližší popis jednotlivých výrobců naleznete na stránce Seznam výrobců.

Amiko
Bentech
Bunaty
EMOS
Ezviz
GIE

Detekční podnět

Detekční podnět je událost zpouštějící reakci detektoru, například poplach, vysílání na centrálu nebo sepnutí výstupu. Detekční podnět závisí na typu detektoru a jeho přesném určení.

Kompatibilita

Produkt může být kompatibilní s některým jiným systémem. Některé produkty petřebují k funkci nadřízený systém. Autonomní produkt nepotřebuje k funkci žádný řídící systém, funguje po zapnutí. Bližší popis kompatibility jednotlivých produktů naleznete na stránce Kompatibilita produktů.Napájení

Každý elektronický produkt má svůj způsob napájení v závislosti na svém provedení a účelu. Produkty mohou být napájeni vestavěnou baterií nebo z externího zdroje jako je napájecí adaptér nebo centrální jednotka.
Noční přisvícení scény

Udává zdali je kamera vybavena nočním infra přisvícením a na jakou vzdálenost kamera dosvítí tímto přisvícením v metrech.


Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je základním parametrem objektivu kamery a udává zorný úhel který kamera vidí na scénu. Je tak dána šířka scény před kamerou. Čím je ohnisková vzdálenost nižší tím širší má kamera výhled, ale tím drobnější budou objekty ve scéně.

Ovládání systému

Zabezpečovací systémy a alarmy mohou být ovládány různými způsoby a jejich kombinacemi. Nejpoužívanější ovládání je přes bezdrátovou klíčenku nebo zadáváním pinu na klávesnici zabezpečovacího systému. Závisí jen na vás co budete preferovat.
Ovládání v

Poplachový výstup

Základní funkcí zabezpečovacího systému je zajistit informaci o poplachu. Dějě se to pomocí poplachového výstupu, který může mít různé formy. Nejčastěji se využívá kombinace akustického poplachu sirénou a přenosu informace o poplachu na mobilní telefon.

Propojení systému

Způsob propojení detektorů definuje jakým způsobem lze k centrální jednotce připojovat jednotlivé detektory a komponenty. Některé centrální jednotky nabízejí kombinaci různých připojení. V zásadě se jedná o způsob jakým budete systém propojovat při instal

Prostředí

Produkt je určen k montáži do daného prostředí. V připadě montáže v jiném než udaném prostředí může produkt vykazovat odchylky od daných parametrů. Může také dojít ke zničení produktu. U venkovního prostředí se vždy informujte v detailech produktu.

Připojení produktu

Způsob připojení produktu k zabezpečovacímu systému.

Rozlišení senzoru

Rozlišení senzoru je hlavním ukazatelem kvality obrazu získaného z kamery. Čím je rozlišení větší tím je obraz kvalitnější. Bezpečnostní kamery mají rozlišení udávané v počtu řádků v matici bodů.


Složitost montáže

Stupeň složitosti montáže produktu. Zavedli jsme pět stupňů náročnosti a odbornosti jejich montáže. Tyto stupně vyjadřují jak velkou zkušenost k montáži výrobku potřebujete a jaké nářadí budete potřebovat pro zprovoznění výrobku. Bližší popis složitosti montáže jednotlivých produktů naleznete na stránce Složitost montáže.

Výstupní konektor

Typ výstupního konektoru kamery. BNC - CINCH lze propojit redukcí. RJ45 slouží k přímému připojení do počítačové sítě.Kamera s monitorem BabyCam B800

Digitální chůva Vám umožní vidět i slyšet Vaše děťátko během spánku z druhého pokoje nebo můžete své děti sledovat během hry...
1 250 Kč
bez DPH 1 033,10 Kč
Skladem
Skladový kód: CIP071

Kovový box pro fotopasti Bunaty

Pevný kovový box k ochraně fotopastí Bunaty. Slouží k ochraně před poškozením a odcizením.
- 35 %   580 Kč
377 Kč
bez DPH 311,60 Kč
Skladem
Skladový kód: OS084-1

Fotopast Bentech TC03

Fotopast Bentech TC03 v českém jazyce. Podporuje focení s rozlišením 12 MPx  i nahravání s rozlišením Ful HD. Možnost pořízení...
1 790 Kč
bez DPH 1 479,30 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: OS172

 

Fotopast Bentech TC06

Bentech TC06 je ideální volba pro náročné zákazníky. Fotopast pořizuje záznamy až do velikosti 32 Mpx a videa až v rozlišení...
2 590 Kč
bez DPH 2 140,50 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: OS261

Fotopast Bentech 4.0CG LTE

Zařízení Bentech 4.0CG LTE je fotopast v rychlým odesíláním a dlouhou provozní dobou. Fotopast má GSM modul a odesílá na...
5 890 Kč
bez DPH 4 867,80 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: OS189

Fotopast Bentech WF1039 WiFi

Zařízení Bentech WF1039 je unikátní fotopast s možností shlédnutí foto přímo v aplikaci pomocí WIFI. Fotopast má široký zorný úhel a...
3 190 Kč
bez DPH 2 636,40 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: OS246

 

Fotopast Bentech 3.0C

Fotopast Bentech 3.0C pořizuje kvalitní denní i noční foto. Snímky jsou pořízeny ve velikosti až 12 Mpx a videa v...
3 390 Kč
bez DPH 2 801,70 Kč
Skladem
Skladový kód: OS114

Fotopast Bunaty Wide Full HD GSM

Fotopast Bunaty Wide Full HD GSM je kvalitní a osvědčené zařízení. Díky širokému zornému poli a solidní detekční vzdálenosti Vám nic...
7 990 Kč
bez DPH 6 603,30 Kč
Skladem
Skladový kód: OS210

Fotopast Bunaty Mini Full HD

Bunaty MINI je nenápadné ale výkonné zařízení. Fotopast pořizuje foto až v rozlišení 16 Mpx a videa v FULL HD kvalitě....
2 990 Kč
bez DPH 2 471,10 Kč
Není skladem ...dodávka neznámá
Skladový kód: OS127

 

Fotopast Bunaty One Full HD

Fotopast Bunaty ONE FULL HD vyniká zejména kvalitními fotografiemi a neviditelným nočním přísvitem. Díky maskování je fotopast téměř nepostřehnutelná. Fotopast pořizuje...
3 590 Kč
bez DPH 2 966,90 Kč
Není skladem ...dodávka neznámá
Skladový kód: OS125

Fotopast Bunaty Full HD GSM

Zařízení Bunaty FULL HD GSM pracuje na velmi rychlé 4G síti. O zaznamenaném pohybu jste informování MMS nebo emailem. Nastavení fotopasti...
7 490 Kč
bez DPH 6 190,10 Kč
Skladem
Skladový kód: OS084

Autonomní bezdrátová IP kamera AMIKO BC-16

Autonomní a opravdu bezdrátová IP kamera AMIKO BC-16 je ideální do míst, kde nemáte možnost zapojení do sítě. Kamera je totiž...
- 8 %   3 290 Kč
3 025 Kč
bez DPH 2 500 Kč
Skladem
Skladový kód: CIP429

 

Autonomní bezdrátová IP kamera EZVIZ LC3

Autonomní a venkovní IP kamera EZVIZ LC3 je vhodná pro hlídání menších i větších objektů. K dispozici má snímač 4Mpx, který...
4 350 Kč
bez DPH 3 595 Kč
Skladem
Skladový kód: CIP438

Autonomní bezdrátová IP kamera EZVIZ C8C

Autonomní IP kamera EZVIZ C8C je vhodná pro venkovní použí . K dispozici má snímač 2Mpx, který dokáže snímat video v rozlišení...
2 490 Kč
bez DPH 2 057,90 Kč
Skladem
Skladový kód: CIP439

Fotopast Bentech SP1390

Fotopast Bentech SP1390 s vysokým rozlišení snímků (až 24 Mpx) a rychlostí spouště od 0,3 s disponuje velmi nízkou spotřebou...
- 15 %   3 290 Kč
2 790 Kč
bez DPH 2 305,80 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: OS290

 

Fotopast Bentech SP1390 WiFi

Fotopast Fotopast Bentech SP1390 WiFi je vylepšená verze standartní SP1390 a to jak s rozšířenou volbou kvality videa a fotek, tak...
- 13 %   3 990 Kč
3 490 Kč
bez DPH 2 884,30 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: OS291

Fotopast Bunaty Mini WiFi

Vylepšená fotopast původní velmi populární fotopasti Bunaty Mini. Tato nová verze obsahuje kromě možnosti WiFi i větší škálu kvality snímků a...
3 990 Kč
bez DPH 3 297,50 Kč
Skladem
Skladový kód: OS292

Dalekohled s nočním viděním Bentech ZSNV650

Dalekohled s nočním viděním Bentech ZSNV650, disponuje super fotocitlivým CMOS snímačem s rozlišením 5MPX. Monokulár je vybaven 6x optickým zvětšením a...
- 18 %   5 490 Kč
4 490 Kč
bez DPH 3 710,70 Kč
Skladem
Skladový kód: OS294

 

Dalekohled s nočním viděním Bentech NV1080P

NV1080P je digitální binokulár nočního vidění, který vám poskytuje rozlišení ekvivalentní tradičnímu binokuláru nočního vidění typu Gen 2.
4 990 Kč
bez DPH 4 124 Kč
Není skladem ...dodávka neznámá
Skladový kód: OS293

Fotopast BUNATY micro 4K

Fotopast BUNATY micro se 4K rozlišením videa a 32 MPX rzolišením fotografie. Jedná se o novou nejmenší fotopast na světě. Je...
3 690 Kč
bez DPH 3 049,60 Kč
Skladem
Skladový kód: OS298

Fotopast Bunaty 4K GSM 4G

Tato fotopast disponuje předeším vysokou kvalitou snímků a videí a GSM s nejrychlejším 4G modulem, díky kterému vám snímek či krátké...
8 490 Kč
bez DPH 7 016,50 Kč
Skladem
Skladový kód: OS299

 

Fotopast Bunaty Full HD GSM 4G

Moderní fotopast se 4G modulem vám bude posílat fotky a krátké videa na e-mail či mobilní telefon ať jste...
7 990 Kč
bez DPH 6 603,30 Kč
Skladem
Skladový kód: OS300

Kovový box pro Bentech 4.0CG/3.0C/3.0CG/2.6CM

Tento ochranný box zabrání poškození nebo odcizení fotopasti. Je určen pro fotopast Bentech.
790 Kč
bez DPH 652,90 Kč
Skladem
Skladový kód: OS112-1

Dětská chůvička EMOS H4052 IP-500 GUARD

Chytrá otočná dětská chůvička s kvalitním obrazem i zvukem. Má pokřočilé funkce jako rozpoznání pohybu, inteligentní detekce pláče. Můžete skrz ni...
4 649 Kč
bez DPH 3 842,10 Kč
Skladem
Skladový kód: OS322

 

Dětská chůvička Bentech BabyCam B900

Chůvička Bentech B900 s obousměrnou hlasovou komunikací, nočním viděním 8 ukolébavkami a několika režimy, které pomůžou při hlídání vašeho dítěte.
1 590 Kč
bez DPH 1 314 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: OS365

Dětská chůvička Bentech BabyCam B100

Chůvička Bentech B100 s širokým úhlem závěru, vysokým rozlišením obrazu a mnoho funkcemi, které vám pomůže při hlídání dítěte.
1 890 Kč
bez DPH 1 562 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: OS366

Fotopast Bentech TC08 4G LTE

Fotopast Bentech TC08 4G, kvalita videí Full HD, kvalita snímků 24 Mpx, PIR pohybové čidlo, mobilní aplikace a neviditelný přísvit.
4 990 Kč
bez DPH 4 124 Kč
Není skladem ...dodávka neznámá
Skladový kód: OS295

 
 
První Předchozí Další Poslední