Katalog produktů

Výběr autonomní kamery vzhledem k jejímu použití

Před pořízením autonomní kamery je vhodné zvážit k jakému účelu ji budeme používat. Ne všechny autonomní kamery se obecně hodí k jakémukoliv použití. Každá má své specifické klady i zápory a ne každá vyhoví ve všech případech použití.

Co od ní očekávám

Zvažte tedy, co od autonomní kamery očekáváte. Zdali ji chcete použít pro zachycení případného zloděje, nebo např. pro přehled o stavu objektu nebo jiném majetku. Autonomní kamera se často používá také jako náhled do okolí objektu, například pro stav sněhu na horské chatě nebo na stav počasí, případně stav jiného venkovního majetku.

Autonomní kameru tedy můžete použít například takto:

  • Zachycení zloděje při krádeži.
  • Přehled o stavu objektu.
  • Náhled do objektu při vzniklém poplachu.
  • Kontrola venkovního majetku a jiných movitých věcí.
  • Přehled o počasí například na horské chatě.

Na co si dát pozor při výběru

Pokud již víte k čemu budete autonomní kamerou používat, je vhodné projít jednotlivé parametry autonomní kamery a dobře zvážit, které z nich budete potřebovat, a které vás nezajímají. Například pokud budete chtít kameru použít k zachycení zloděje, potřebujete, aby uměla pořídit kvalitní záznam a byla nenápadná. Pokud však potřebujete kameru k přehledu o stavu majetku, musí kamera umět nabídnout online náhled přes telefon. Ale již nepotřebujete záznam videa ani vysokou kvalitu rozlišení.

U online kamery je nutné zjistit, jakým způsobem se bude připojovat k vašemu mobilnímu telefonu a zdali nastavení zvládnete. Některé kamery vyžadují složité nastavení a úpravu vaší wifi sítě. Ale existují i kamery se zjednodušeným nastavením, které vyžadují pouze zadání identifikačního kódu kamery do aplikace a tím je kamera zprovozněna.

Jaké možnosti nabízí kamery

Autonomní kamery se vyrábějí v několika typech. Základním typem je kamera s lokálním záznamem. Někdy také zvaná fotopast. Může být ve formátu nenápadné maskované krabičky a nebo klasické kamery. Dovoluje pořídit záznam v případě pohybu před kamerou nebo pořídit fotografii, která bývá v lepší kvalitě.

Komplexnější kamery nabízejí i připojení na internet. Ty dovolují vzdálený náhled na aktuální obraz odkudkoliv na světě. Máte tak na svém telefonu kdykoliv možnost nahlédnout do objektu, který kamerou monitorujete. To oceníte zejména v případě poplachu od zabezpečovacího zařízení nebo po vychřici nebo jiné přírodní pohromě.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT