Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Vysvětlení pojmů

Vysvětlení technických pojmů zabezpečení a automatizace objektu

Zabezpečovací systémy a bezpečnostní technika patří do odborné oblasti elektrotechniky a automatizace domácnosti nebo komerčního provozu. Proto se zde vyskytuje spousta odborných výrazů a zažitých pojmenování známých zejména odborníkům z elektrotechnické oblasti.

Víme, že ne každý z našich zákazníků je odborník na bezpečnostní techniku, proto pro vás připravujeme a postupně doplňujeme odborný slovník pojmů. Pokud při výběru nebo seznamování se s možnostmi zabezpečovacích systémů, kamerových systémů nebo požární signalizace narazíte na výraz nebo pojmenování, se kterým nejste dobře seznámeni, měli byste je najít níže.

Technické oblasti automatizace objektů

  • Zabezpečení před vniknutím neoprávněných osob
  • Regulace topných nákladů a ventilace
  • Ovládání a správa osvětlení objektu
  • Měření energií a nákladů na užití objektu
  • Zajištění včasného varování havarijních stavů infrastruktury objektu

Náš tip

Zabezpečovací systémy

Kategorie zabezpečovací systémy obsahuje produkty bezpečnostní techniky určené pro hlídání objektů a majetku. Jednotlivé nabízené zabezpečovací systémy obsahují nutné prvky k instalaci a použití. Nejedná se tedy o komponenty, ale o celé zabezpečovací systémy a alarmy určené k přímému použití.


Zabezpečovací komponenty

Každý větší zabezpečovací systém se skládá z bezpečnostních komponent a prvků. Například: detektory různých podnětů, ovládací klávesnice, bezpečnostní sirény a centrální jednotky, které celý systém řídí. Pokud si budete sestavovat zabezpečovací systém z jednotlivých bezpečnostních komponent, je nutné znát jejich kompatibilitu. Při pořizování zabezpečovacího systému touto cestou je nutné vědět, které prvky zakoupit pro úspěšné zprovoznění celého systému.


Kamerové bezpečnostní systémy

Bezpečnostní kamery a kamerové systémy jsou nejlepší bezpečnostní komponenty pro pořizování důkazů o trestné činnosti. Navíc bezpečnostní kamery odrazují pachatele od jejich činů nejlépe ze všech způsobů ochrany majetku.


Osobní bezpečnost

Osobní bezpečnost a osobní obrana je obor týkající se způsobu obrany při napadení útočníkem na veřejném i neveřejném prostoru. Zejména osobní obrana se týká každého z nás. Případů kdy dochází k napadení, ať už útočníkem za účelem získání majetkového prospěchu nebo například volně pobíhajícím psem, stále přibývá.


Regulace vytápění objektu

Moderní technologie nabízejí rozsáhlé možnosti regulace topných systémů budov a bytů. Se zvedající cenou za energie se regulační systémy nasazují stále častěji. Hlavně z důvodu jejich vysoké účinnosti na úspory za vytápění budov. Při správné regulaci vytápění lze dosáhnout až 30% úspor na energiích. Tyto úspory velmi rychle vrátí investici do regulačního systému.


Seznam virtuálních mobilních operátorů a příslušnost ke GSM sítím

Seznam takzvaných virtuálních mobilních operátorů platný k 1.1.2018 obsahuje všechny veřejně dostupné virtuální mobilní operátory na Českém trhu. Uvedená je příslušnost k jednotlivým GSM sítím provozovaným v ČR.


Kdy je legální používat kamerový systém a kdy to legální není podle GDPR

Nové nařízení evropské unie zvané GDPR upravuje legálnost použití kamerového systému v Českém právním systému. Přináší tak některé změny, které je třeba implementovat a případně upravit jak instalaci, tak samotný provoz kamerového systému.


Jak se orientovat v docházkových systémech

Na trhu existuje mnoho docházkových systémů. Pro správný výběr některého z nich je vhodné znát základní parametry. Ty umožňují jednoduché rozhodnutí pro ten správný docházkový systém.