Katalog produktů
- Produkty
- Popis kategorie
- Rady a tipy
- Srovnávání

Autonomní kamerové systémy
Mějte přehled nad majetkem bez složitých kamerových systémů za přijatelné ceny. To jsou autonomní kamery. Nabízejí jednoduchou instalaci i používání. Snímky a videa lze rychle prohlédnout případně on-line nahlédnout do objektu přes PC nebo chytrý telefon. Autonomní kamery jsou takové malé kamerové systémy integrované do jednoho zařízení. Využívají základních funkcí kamerových systémů a snaží se je zpřístupnit běžné veřejnosti.
Kdy je vhodné použít autonomní kameru
Autonomní kamery jsou vhodné všude, kde je třeba mít přehled o dění. Zaznamenat trestný čin a pořídit důkazy o protiprávním jednání osob. Jednoduše všude kde je třeba jedna maximálně dvě přehledové kamery se záznamem.
Nejsou vhodné pro detailní sledování s požadavkem na vysoké rozlišení. Nejsou také vhodné do míst, kde je vyžadováno více spolupracujících kamer.
Podrobnější členění kategorie
Možnosti autonomních kamer
Je vždy nutné mít na paměti, že autonomní kamery nejsou plnohodnotnou náhradou za profesionální kamerové systémy. Ani to není jejich účelem. Jsou však nejvhodnějším řešením u řady případů, kdy by byl kamerový systém příliš drahým a luxusním řešením. Jejich výhody jsou:
- záznam obrazu při pohybu na SD kartu
- vyvolání poplachu při detekci narušení objektu
- přenos pořízených záznamů na mobilní telefon
- on-line náhled do objektu přes mobilní telefon
- jednoduchá montáž a nastavení
Použití autonomních kamer
- Zajištění záznamu a důkazů při vniknutí zloděje do objektu.
- Náhled na dění v objektu například při poplachu.
- Přehled o stavu objektu a jeho kontrola na dálku.
- Přehled o stavu počasí nebo sněhu na horské chatě.
- Pořizování snímku procházejících zvířat.
Checklist – co zkontrolovat při výběru
Při výběru autonomní kamery je vhodné zkontrolovat následující technické parametry a zvážit, které vám budou nejlépe vyhovovat pro váš záměr použití. Projděte tedy následující:
- Rozlišení snímků nebo videa kamery.
- Šířka záběru autonomní kamery.
- Maximální velikost karty pro záznam videa.
- Způsob napájení autonomní kamery.
- Způsob uchycení a provedení autonomní kamery.
- Provedení pro vnitřní nebo venkovní použití.
Pokud pořizujete autonomní kameru s online přístupem, zkontrolujte ještě tyto parametry:
- Způsob komunikace kamery a vašeho telefonu.
- Požadované kroky pro připojení kamery do datové sítě.
- Jakým způsobem se na kameru nahlíží (mobilní telefon nebo počítač).
Pokud si nejste jistí správným výběrem autonomní kamery použijte našeho interaktivního průvodce. Navede Vás na nejvhodnější kameru několika otázkami, které vám položí.
Vysvětlení pojmů
Pro jednodušší pochopení technických pojmu kamerových systémů jsme pro vás připravili jejich vysvětlení. Pochopení jednotlivých pojmu vám s jednodušší výběr kamerového systému.
- Autonomní kamera - Jedná se o malý kamerový systém včetně záznamového zařízení vestavěný v kameře. Je určen pro jednodušší sledování.
- SD karta - Jedná se o paměťovou kartu určenou pro záznam video obrazu. Je používána zejména autonomními kamerovými systémy.
- On-line přístup ke kamerám - Většina záznamových zařízení dovoluje přístup k obrazu a náhled na kamery přes internet např. přes váš mobilní telefon. Tuto funkci nabízejí i některé autonomní kamery. Vždy je vhodné tuto funkci dobře prostudovat, zdali bude funkční na vašem internetovém připojení.
- Detekce pohybu v obrazu - Kamerové systémy jsou schopny detekovat pohyb v obraze. Nenahrávají tak stále ale pouze pokud se před kamerou něco děje. Snižuje to množství nahraných záznamu a značně zjednodušuje vyhledávání případných záznamů.
- Napájení kamer - Kamery se většinou napájí 12V z adaptéru do zásuvky nebo z externího zdroje. Případně lze použít speciální rozvodové kabely, které umožňují rozvod jak obrazu tak napájení.
- IP kamera - Moderní digitální kamerové systémy pracující na principu počítačové sítě. Jedná se v současnosti o nejmodernější technologie.
- Rozlišení kamery - Rozlišení kamery určuje kvalitu obrazu, který kamera dodává. U analogových systémů se udává v počtu řádků obrazu kamery. U digitálních IP systémů se udává v megapixelech, což je počet 1 000 000 bodů v obraze.
- Ohnisková vzdálenost - Udává úhel záběru kamery. Čím nižší je ohnisková vzdálenost, tím větší úhel záběru má kamera. Nejběžněji mívají kamery ohniskovou vzdálenost 3,6mm, což odpovídá přibližně úhlu záběru okolo 70° (v závislosti na typu kamery).