Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

 • Produkty
 • Popis kategorie
 • Rady a tipy
 • Srovnávání
Autonomní kamery

Autonomní kamerové systémy

Mějte přehled nad majetkem bez složitých kamerových systémů za přijatelné ceny. To jsou autonomní kamery. Nabízejí jednoduchou instalaci i používání. Snímky a videa lze rychle prohlédnout případně on-line nahlédnout do objektu přes PC nebo chytrý telefon. Autonomní kamery jsou takové malé kamerové systémy integrované do jednoho zařízení. Využívají základních funkcí kamerových systémů a snaží se je zpřístupnit běžné veřejnosti.

Kdy je vhodné použít autonomní kameru

Autonomní kamery jsou vhodné všude, kde je třeba mít přehled o dění. Zaznamenat trestný čin a pořídit důkazy o protiprávním jednání osob. Jednoduše všude kde je třeba jedna maximálně dvě přehledové kamery se záznamem.

Nejsou vhodné pro detailní sledování s požadavkem na vysoké rozlišení. Nejsou také vhodné do míst, kde je vyžadováno více spolupracujících kamer.

Možnosti autonomních kamer

Je vždy nutné mít na paměti, že autonomní kamery nejsou plnohodnotnou náhradou za profesionální kamerové systémy. Ani to není jejich účelem. Jsou však nejvhodnějším řešením u řady případů, kdy by byl kamerový systém příliš drahým a luxusním řešením. Jejich výhody jsou:

 • záznam obrazu při pohybu na SD kartu
 • vyvolání poplachu při detekci narušení objektu
 • přenos pořízených záznamů na mobilní telefon
 • on-line náhled do objektu přes mobilní telefon
 • jednoduchá montáž a nastavení

Použití autonomních kamer

 • Zajištění záznamu a důkazů při vniknutí zloděje do objektu.
 • Náhled na dění v objektu například při poplachu.
 • Přehled o stavu objektu a jeho kontrola na dálku.
 • Přehled o stavu počasí nebo sněhu na horské chatě.
 • Pořizování snímku procházejících zvířat.

Checklist – co zkontrolovat při výběru

Při výběru autonomní kamery je vhodné zkontrolovat následující technické parametry a zvážit, které vám budou nejlépe vyhovovat pro váš záměr použití. Projděte tedy následující:

 • Rozlišení snímků nebo videa kamery.
 • Šířka záběru autonomní kamery.
 • Maximální velikost karty pro záznam videa.
 • Způsob napájení autonomní kamery.
 • Způsob uchycení a provedení autonomní kamery.
 • Provedení pro vnitřní nebo venkovní použití.

Pokud pořizujete autonomní kameru s online přístupem, zkontrolujte ještě tyto parametry:

 • Způsob komunikace kamery a vašeho telefonu.
 • Požadované kroky pro připojení kamery do datové sítě.
 • Jakým způsobem se na kameru nahlíží (mobilní telefon nebo počítač).

Pokud si nejste jistí správným výběrem autonomní kamery použijte našeho interaktivního průvodce. Navede Vás na nejvhodnější kameru několika otázkami, které vám položí.

Vysvětlení pojmů

Pro jednodušší pochopení technických pojmu kamerových systémů jsme pro vás připravili jejich vysvětlení. Pochopení jednotlivých pojmu vám s jednodušší výběr kamerového systému.

 • Autonomní kamera - Jedná se o malý kamerový systém včetně záznamového zařízení vestavěný v kameře. Je určen pro jednodušší sledování.
 • SD karta - Jedná se o paměťovou kartu určenou pro záznam video obrazu. Je používána zejména autonomními kamerovými systémy.
 • On-line přístup ke kamerám - Většina záznamových zařízení dovoluje přístup k obrazu a náhled na kamery přes internet např. přes váš mobilní telefon. Tuto funkci nabízejí i některé autonomní kamery. Vždy je vhodné tuto funkci dobře prostudovat, zdali bude funkční na vašem internetovém připojení.
 • Detekce pohybu v obrazu - Kamerové systémy jsou schopny detekovat pohyb v obraze. Nenahrávají tak stále ale pouze pokud se před kamerou něco děje. Snižuje to množství nahraných záznamu a značně zjednodušuje vyhledávání případných záznamů.
 • Napájení kamer - Kamery se většinou napájí 12V z adaptéru do zásuvky nebo z externího zdroje. Případně lze použít speciální rozvodové kabely, které umožňují rozvod jak obrazu tak napájení.
 • IP kamera - Moderní digitální kamerové systémy pracující na principu počítačové sítě. Jedná se v současnosti o nejmodernější technologie.
 • Rozlišení kamery - Rozlišení kamery určuje kvalitu obrazu, který kamera dodává. U analogových systémů se udává v počtu řádků obrazu kamery. U digitálních IP systémů se udává v megapixelech, což je počet 1 000 000 bodů v obraze.
 • Ohnisková vzdálenost - Udává úhel záběru kamery. Čím nižší je ohnisková vzdálenost, tím větší úhel záběru má kamera. Nejběžněji mívají kamery ohniskovou vzdálenost 3,6mm, což odpovídá přibližně úhlu záběru okolo 70° (v závislosti na typu kamery).

Drátové versus bezdrátové kamerové systémy

Při pořizování kamerového bezpečnostního systému do již hotových prostor se většina z nás snaží vyhledávat bezdrátový kamerový systém. Bezdrátové alarmy a zabezpečovací systémy nebo bezdrátové ovládání je dnes běžnou praxí, tak proč ne i kamerový systém? Ano, lze pořídit bezdrátový kamerový systém ale je zde ALE. Bohužel na přenos obrazu potřebujeme mnohem větší nároky na přenosovou rychlost než u bezdrátového ovládání. Nepřenáší se zde jen jednorázově krátký kód, jako je tomu u zabezpečovacích systémů.


Nechci složitý a drahý kamerový systém

V případě, že si nechcete pořizovat složitý a drahý kamerový systém s několika kamerami a spíše potřebujete pořizovat bezpečnostní záznamy o dění v hlídaném okolí, bude vám stačit autonomní kamerový systém. Autonomní kamerové systémy jsou schopné nahrávat video sekvence na vloženou SD kartu.

Většinou se jedná o jedno zařízení obsahující kameru i záznamové zařízení s SD kartou. Některé autonomní kamerové systémy mají záznamovou jednotku oddělenou, aby mohla být schována mimo dosah narušitele.


Srovnání dohledových kamer
Pro přehlednější orientaci v široké nabídce kamer jsme pro vás připravili přehledovou tabulku základních vlastností. Podle těchto vlastností jednoduše porovnáte výhody a nevýhody jednotlivých variant a vyberete nejvhodnější kameru právě pro vás.

Srovnání velikosti videozáznamu v závislosti na rozlišení
Pro lepší představu jak velký HDD budete potřebovat pro Váš kamerový systém jsme připravili přehlednou tabulku. Z tabulky tak lze snadno vyčíst přibližnou velikost záznamu při daném rozlišení.

Výběr autonomní kamery vzhledem k jejímu použití
Před pořízením autonomní kamery je vhodné zvážit k jakému účelu ji budeme používat. Ne všechny autonomní kamery se obecně hodí k jakémukoliv použití. Každá má své specifické klady i zápory a ne každá vyhoví ve všech případech použití.

Jak na instalaci autonomní kamery
Instalace autonomní kamery není nijak složitá, i přesto je vhodné vědět, co vás čeká a zdali si na to troufnete. Proto vám nyní popíšeme, jak probíhá typická instalace autonomní kamery. Vězte, že jí zvládne téměř každý.

Správné označení kamerového systému
Pokud kamerový systém pořizuje obrazový záznam, vztahují se na něj zákonné podmínky o označení. Tyto podmínky je nutné dodržet, aby jste vůbec mohli kamerový systém provozovat a zejména, aby jste mohli využít případné záznamy pro trestní řízení.


Slovník pojmů kamerových systémů
Kamerové systémy jsou složitou technickou kategorii, která obsahuje spousty neznámých slov a parametrů. Při výběru vám nemusí být vše úplně jasné, proto jsme pro vás připravili vysvětlení jednotlivých pojmů v kamerových systémech. Před pořízením kamerového systému je třeba si být jist všemi parametry, které potřebujete, aby jste získali kvalitní kamerový systém řešící váš problém.


Desatero přikázání legálního kamerového systému podle GDPR
Provozujete-li bezpečnostní kamerový systém nebo se ho chystáte provozovat, je vhodné si napřed zjistit co vás vlastně čeká. Co všechno budete muset dodržovat, abyste se nedostali do konfliktu s legislativou. Kamerový systém není jen o instalaci, ale hlavně o dodržování soukromí zaznamenávaných osob.10 kroků k legalizaci kamerového systému
Provozujete-li bezpečnostní kamerový systém ve vašem objektu, může se vás týkat nařízení GDPR o nakládání s osobními údaji zaznamenaných osob. V takovém případě je nutné dodržovat veškeré platné nařízení o nakládání s těmito osobními údaji. V opačném případě vám hrozí značné pokuty od Úřadu pro ochranu osobních údajů.Kamerová ochrana objektů bez dostupné WiFi sítě
Ochrana v majetku v místech, jako jsou staveniště, kde není dostupný internet bývá velmi problematická a složitě řešitelná. Moderní GSM sítě však nabízí možnost, jak začít monitorovat takováto prostranství s minimálními náklady. Lze využít tzv. 4G kamer, které dokáží přinášet aktuální obraz na cloudové úložiště a zde jej bezpečně zaznamenávat.Jak ohlídat staveniště
Nejčastějším způsobem, jak ohlídat staveniště, je použití fotopasti, které zajistí důkazy v případě ztráty stavebního materiálu. Nevýhodou tohoto řešení je však nebezpečí krádeže fotopasti a tím veškerých důkazů. Modernějším způsobem je pořízení 4G bezpečnostní kamery, která dokáže zajistit přenos obrazu mimo staveniště a tím ho bezpečně uložit na cloudovém serveru.Přenosné bezpečnostní kamery
Velmi častým problémem je hlídání odlehlých míst nebo stavenišť, kde není běžně dostupný internet ani nelze instalovat složitý kamerový systém. Navíc umístění bezpečnostního systému je často pouze dočasné. Doposud se zatímto účelem používaly fotopasti, které pořizují záznamy na SD kartu nebo je předávají přes GSM síť formou MMS na mobilní telefony v pochybné kvalitě. Zde je nebezpečí krádeže fotopasti a tím i důkazů.Bezpečnostní kamera úplně bez kabelů
Instalaci bezpečnostního kamerového systému vždy provází i instalace kabelových rozvodů. Dokonce i v případě bezdrátových bezpečnostních kamer je nutné, přivést minimálně napájení ke každé kameře. Z tohoto důvodu bývají některé místa k monitorování nepřístupná a nelze na ně nainstalovat kamerový systém.První Předchozí Další Poslední
 
Řadit podle: Řadit sestupně Řadit vzestupně
Podle abecedy
Podle ceny
Podle parametrů
 • Výrobci produktů
 • Detekční podnět
 • Kompatibilita
 • Napájení
 • Noční přisvícení scény
 • Ohnisková vzdálenost
 • Ovládání systému
 • Poplachový výstup
 • Propojení systému
 • Prostředí
 • Připojení produktu
 • Rozlišení senzoru
 • Složitost montáže
 • Výstupní konektor
 • Způsob připojení k internetu

Výrobce produktů

Vyberte požadované výrobce produktů, od kterých chcete zobrazit jejich produkty. Produkty jednotlivých výrobců lze kombinovat pouze s přihládnutím k jejich kompatibilitě (viz popis konkrétního produktu). Bližší popis jednotlivých výrobců naleznete na stránce Seznam výrobců.

Evolveo
GIE
Grain Media
Jablotron
Koenig
Nedis Holland
Partizan
Technaxx
ValueLine

Detekční podnět

Detekční podnět je událost zpouštějící reakci detektoru, například poplach, vysílání na centrálu nebo sepnutí výstupu. Detekční podnět závisí na typu detektoru a jeho přesném určení.


Kompatibilita

Produkt může být kompatibilní s některým jiným systémem. Některé produkty petřebují k funkci nadřízený systém. Autonomní produkt nepotřebuje k funkci žádný řídící systém, funguje po zapnutí. Bližší popis kompatibility jednotlivých produktů naleznete na stránce Kompatibilita produktů.Napájení

Každý elektronický produkt má svůj způsob napájení v závislosti na svém provedení a účelu. Produkty mohou být napájeni vestavěnou baterií nebo z externího zdroje jako je napájecí adaptér nebo centrální jednotka.
Noční přisvícení scény

Udává zdali je kamera vybavena nočním infra přisvícením a na jakou vzdálenost kamera dosvítí tímto přisvícením v metrech.


Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je základním parametrem objektivu kamery a udává zorný úhel který kamera vidí na scénu. Je tak dána šířka scény před kamerou. Čím je ohnisková vzdálenost nižší tím širší má kamera výhled, ale tím drobnější budou objekty ve scéně.Ovládání systému

Zabezpečovací systémy a alarmy mohou být ovládány různými způsoby a jejich kombinacemi. Nejpoužívanější ovládání je přes bezdrátovou klíčenku nebo zadáváním pinu na klávesnici zabezpečovacího systému. Závisí jen na vás co budete preferovat.
Ovládání v

Poplachový výstup

Základní funkcí zabezpečovacího systému je zajistit informaci o poplachu. Dějě se to pomocí poplachového výstupu, který může mít různé formy. Nejčastěji se využívá kombinace akustického poplachu sirénou a přenosu informace o poplachu na mobilní telefon.


Propojení systému

Způsob propojení detektorů definuje jakým způsobem lze k centrální jednotce připojovat jednotlivé detektory a komponenty. Některé centrální jednotky nabízejí kombinaci různých připojení. V zásadě se jedná o způsob jakým budete systém propojovat při instal

Prostředí

Produkt je určen k montáži do daného prostředí. V připadě montáže v jiném než udaném prostředí může produkt vykazovat odchylky od daných parametrů. Může také dojít ke zničení produktu. U venkovního prostředí se vždy informujte v detailech produktu.


Připojení produktu

Způsob připojení produktu k zabezpečovacímu systému.Rozlišení senzoru

Rozlišení senzoru je hlavním ukazatelem kvality obrazu získaného z kamery. Čím je rozlišení větší tím je obraz kvalitnější. Bezpečnostní kamery mají rozlišení udávané v počtu řádků v matici bodů.


Složitost montáže

Stupeň složitosti montáže produktu. Zavedli jsme pět stupňů náročnosti a odbornosti jejich montáže. Tyto stupně vyjadřují jak velkou zkušenost k montáži výrobku potřebujete a jaké nářadí budete potřebovat pro zprovoznění výrobku. Bližší popis složitosti montáže jednotlivých produktů naleznete na stránce Složitost montáže.


Výstupní konektor

Typ výstupního konektoru kamery. BNC - CINCH lze propojit redukcí. RJ45 slouží k přímému připojení do počítačové sítě.Způsob připojení k internetu

Udává způsob, jakým se bezpečnostní kamera připojuje do počítačové sítě nebo k internetu. Konektor RJ45 je standardní síťový konektor.IP kamera s plug and play technologií IPCam Easy

IP kamera s plug and play technologií nepotřebuje pevnou IP adresu. Rozlišení 640x480pix při 30fps. Detekce pohybu se záznamem na email.
Plug and Play funkce pro jednoduchou instalaci Produkt lze ovládat přes mobilní telefon
650 Kč
bez DPH 537,20 Kč
Skladem
Skladový kód: w1902

Kamera s monitorem BabyCam B800

Digitální chůva Vám umožní vidět i slyšet Vaše děťátko během spánku z druhého pokoje nebo můžete své děti sledovat během hry...
- 30 %   980 Kč
686 Kč
bez DPH 566,90 Kč
Skladem
Skladový kód: w2824

Otočná autonomní IP kamera WiFi IPCAM s náhledem přes mobilní telefon

Sledujte svůj domov a své blízké prostřednictvím interiérové IP kamery a budete vždy přesně vědět, co se děje v daném okamžiku.
1 290 Kč
bez DPH 1 066,10 Kč
Na objednávku
Skladový kód: w2883

 

Digitální bezdrátová kamera pro kamerové systémy

Venkovní digitální bezdrátová kamera ke kamerovému systému Konig Trans60.
- 70 %   2 990 Kč
897 Kč
bez DPH 741,30 Kč
Skladem
Skladový kód: w3076

Bezdrátová vnitřní kamera 2,4 GHz SAS-TRCAM20

Kamera nabízí velmi ostrý a stabilní obraz, přesnou detekci pohybu díky PIR senzoru a je také vybavena infračervenými LED diodami, které...
- 30 %   2 190 Kč
1 533 Kč
bez DPH 1 266,90 Kč
Skladem
Skladový kód: w3364

Autonomní Wifi IP kamera WIPC1A s bezpečnostním bezdrátovým alarmem

Bezpečnostní IP kamera s on-line přístupem přes chytrý telefon. Umožňuje záznam na SD kartu. Vhodná pro přehledové nahlížení i k pořizování...
- 20 %   1 400 Kč
1 120 Kč
bez DPH 925,60 Kč
Skladem
Skladový kód: w3387

 

Minialarm s PIR čidlem a kamerou SP62C

Minialarm s integrovanou kamerou a pohybovým čidlem, při narušení začne houkat a pořidí důkazy o trestné činnosti.
- 30 %   490 Kč
343 Kč
bez DPH 283,50 Kč
Skladem > 10 ks
Skladový kód: w3394

Panoramatická 180st IP kamera IPCMP10CWT s náhledem přes telefon

Bezpečnostní IP kamera s on-line přístupem přes chytrý telefon. Umožňuje záznam na microSD kartu. Vhodná pro přehledové nahlížení i k pořizování...
- 30 %   1 700 Kč
1 190 Kč
bez DPH 983,50 Kč
Skladem
Skladový kód: w3424

Videoverifikační IP kamera JI-111C

Bezpečnostní IP kamera s on-line přístupem přes chytrý telefon. Vhodná pro přehledové nahlížení i k pořizování důkazů ve vašem domě.
5 629 Kč
bez DPH 4 652,10 Kč
Na objednávku ...do 7 dnů
Skladový kód: w3428

 

Videoverifikační IP kamera JI-112C

Bezpečnostní IP kamera s on-line přístupem přes chytrý telefon. Vhodná pro přehledové nahlížení i k pořizování důkazů ve vašem domě.
6 544 Kč
bez DPH 5 408,30 Kč
Skladem
Skladový kód: w3429

Autonomní Wifi kamera AN-H360-1 s náheldem přes mobil

Bezpečnostní WiFi kamera s on-line přístupem přes chytrý telefon. Umožňuje ukládat záznam na SD kartu. Vhodná pro přehledové nahlížení i k...
- 30 %   700 Kč
490 Kč
bez DPH 405 Kč
Skladem
Skladový kód: w3463

Bezdrátový zabezpečovací systém Evolveo Securix ALM500-IP-CAM

Zabezpečovací systém s wifi kamerou s on-line přístupem přes chytrý telefon. Praktická kombinace kamery a zabezpečovacího zařízení, nabízí možnost vzdáleného náhledu...
2 520 Kč
bez DPH 2 082,60 Kč
Není skladem
Skladový kód: w3554

 

Fotopast Wild Cam TX-69 pro zachycení zloděje

Maskovaná kamera odolná vůči povětrnostním vlivům pro natáčení videí a pořizování snímků. Vhodná pro vzdálené sledování objektů nebo divoké přírody.
- 25 %   2 400 Kč
1 800 Kč
bez DPH 1 487,60 Kč
Skladem
Skladový kód: w3588

Autonomní WiFi kamera do zásuvky TX-57 s online přístupem

Autonomní kamera TX-57 je ideální volba pro sledování vnitřních částí domu nebo kanceláře. Na kameru lze nahlížet přes aplikaci v mobilním...
1 850 Kč
bez DPH 1 528,90 Kč
Na objednávku ...do 15 dnů
Skladový kód: w3593

Autonomní WiFi kamera TX-58 do objímky se závitem E27 s online přístupem

Autonomní kamera TX-58 je ideální volba pro sledování vnitřních částí domu nebo kanceláře. Na kameru lze nahlížet přes aplikaci v mobilním...
2 898 Kč
bez DPH 2 395 Kč
Na objednávku ...do 15 dnů
Skladový kód: w3594

 

Autonomní venkovní WiFi kamera TX-83 s LED světlem

Autonomní kamera pro venkovní použití s LED světlme, dálkovým ovládáním přes WiFi a IP66 ochranou. Ideální pro monitorování venkovních prostor.
- 30 %   1 700 Kč
1 190 Kč
bez DPH 983,50 Kč
Skladem
Skladový kód: w3599

Fotopast Trail Cam H55 s rozlišením 16 Mpx

Maskovaná kamera odolná vůči povětrnostním vlivům pro natáčení videí a pořizování snímků. Vhodná pro vzdálené sledování objektů nebo divoké přírody.
1 795 Kč
bez DPH 1 483,50 Kč
Na objednávku
Skladový kód: w3634

Fotopast Trail Cam H65 s rozlišením 12 Mpx

Maskovaná kamera odolná vůči povětrnostním vlivům pro natáčení videí a pořizování snímků. Vhodná pro vzdálené sledování objektů nebo divoké přírody.
- 30 %   2 500 Kč
1 750 Kč
bez DPH 1 446,30 Kč
Skladem
Skladový kód: w3635

 

Fotopast Trail Cam H70 s rozlišením 20 Mpx

Maskovaná kamera odolná vůči povětrnostním vlivům pro natáčení videí a pořizování snímků. Vhodná pro vzdálené sledování objektů nebo divoké přírody.
- 20 %   2 490 Kč
1 992 Kč
bez DPH 1 646,30 Kč
Skladem
Skladový kód: w3636

Dobíjecí venkovní WiFi kamera s pohybovým čidlem kompletně bezdrátová

WiFi kamera s pohybovým čidlem do vnitřího i venkovního prostředí. Kompletně bezdrátové bateriové řešení. Dobíjecí akumulátor s výdrží až 4 měsíce.
2 099 Kč
bez DPH 1 734,70 Kč
Není skladem
Skladový kód: w3653

WiFi IP kamera Q10 s online náhledem přes mobilní telefon

Vnitříní WiFi kamera s možností online náhledu přes internet. Vhodná do vnitřního prostředí. Kamera umí nahrávat na SD kartu na základě...
- 30 %   710 Kč
497 Kč
bez DPH 410,70 Kč
Skladem
Skladový kód: w3657

 

Bezpečnostní kamera pro 4G LTE Partizan IPO-2SP Cloud se záznamem na internet

4G LTE kamera pro provoz v místě kde není pevné připojení k internetu. Kamera funguje z datového tarifu vložné SIM karty (...
5 000 Kč
bez DPH 4 132,20 Kč
Na objednávku ...do 10 dnů
Skladový kód: w3678

Bateriová bezpečnostní bezdrátová IP kamera s WiFi MBC-Bullet

Kompletně bezdrátová WiFi kamera s integrovaný akumulátorem pro vzdálené sledování přes internet a záznamem na microSD kartu.
2 625 Kč
bez DPH 2 169,40 Kč
Na objednávku ...do 10 dnů
Skladový kód: w3679

Bateriová bezpečnostní bezdrátová IP kamera s WiFi MBC-Cubic

Kompletně bezdrátová WiFi kamera s integrovaný akumulátorem pro vzdálené sledování přes internet a záznamem na microSD kartu.
- 10 %   2 700 Kč
2 430 Kč
bez DPH 2 008,30 Kč
Na objednávku ...do 10 dnů
Skladový kód: w3680

 
 
První Předchozí Další Poslední