Katalog produktů
- Produkty
- Popis kategorie
- Rady a tipy
- Srovnávání

Minialarmy a alarmy na okna a dveře
Obrňte svá okna a dveře jednoduchým alarmem nebo minialarmem. Jednoduše a chytře tak ohlídáte svůj majetek. Nikdo už vám nevnikne do vašeho bytu, chaty, chalupy nebo sklepní kóje. Budete vědět o každém nevítaném otevření dveří nebo okna. Alarmy na okna a dveře dokáží za minimální náklady zajistit ochranu různorodého majetku. Jednoduše se instalují a ovládání je hračkou pro každého. Žádné kabely a rozvody, vše běží na baterie.
Neomezujte se jen na okna a dveře. Těmito alarmy lze ohlídat i vystavené nebo odložené předměty. Ohlídají vám například zahradní čerpadlo před odcizením nebo vystavené předměty před obchodem.
Kam použít alarm na dveře a okna
- Zajištění zadních vstupů a vchodů
- Hlídání sklepních okének a vstupů
- Zabezpečení zahradních domků a kůlen
- Hlídání sklepních kójí a vstupů do sklepů
- Zamezení manipulace s volně přístupnými věcmi
- Hlídání vybavení zahrad a restauračních zahrádek
- Ohlídání vstupů do bazénu a jiných nebezpečných prostor
Kdy použít detektory oken a dveří
Detektory otevření okna nebo dveří jsou velmi spolehlivá zařízení pro detekování vniknutí osoby nebo i odcizení předmětů. Jsou schopni detekovat i pohyb s předmětem na základě vzdálení jedné části detektoru od druhé. Jejich výhodou je minimální náchylnost na falešné poplachy. Dokáží dokonce fungovat i při velmi nízkých teplotách.
Jak je složitá montáž?
Detektory oken a dveří fungují na baterie a nevyžadují tak téměř žádnou montáž. Ve většině případů je stačí pouze nalepit na místo, kde chceme detekovat odcizení. V případě oken nebo dveří se jedna část nalepí na křídlo dveří a druhá na zárubeň dveří. Poté stačí pouze aktivovat detektor a při otevření dojde ke spuštění poplachu. Oproti pohybovým detektorům je nevýhoda, že se musí montovat na každé okno a dveře v místnosti pro zajištění detekce vniknutí do místnosti.
Rozdíl mezi zabezpečovacím zařízením a minialarmem
Minialarmem na rozdíl od zabezpečovacího zařízení řeší hlídání jedné konkrétní věci jako jsou například jedny dveře nebo jeden předmět. Při poplachu dochází k houkání pouze minialarmu a ve většině případů se nepřenáší poplach na jiné místo. Jsou vhodné zejména pro jednoduché hlídání menší objektu, kde lze zasáhnout ihned po koukání. Narozdíl od toho zabezpečovací zařízení jsou profesionálnější a jsou určena pro větší objekty a jejich komplexní ochranu. Při poplachu dochází k aktivaci zabezpečovacího zařízení a přenosu poplachu například na mobilní telefon nebo hlídací službu. To většinou minialarmu nezvládá. Proto je vždy vhodné zvážit, zda-li potřebujete minialarm nebo zabezpečovací zařízení.