Katalog produktů

Má smysl investovat do zabezpečovacího systému?

Tato otázka trápí většinu majitelů bytů a domů či kohokoliv, kdo má nějaký majetek a nemůže v noci klidně spát. Proto jsme se rozhodli sepsat tento článek, abychom vám poskytli pár informací pro jednodušší rozhodování. Většina těchto informací je založena na 20-ti letech našich zkušeností, ale zejména zkušeností našich zákazníků s kriminalitou.

Dost často se setkáváme s odmítavým postojem k pořízení zabezpečovacího systému se slovy „já to nepotřebuji, mě nikdo ještě nevykradl“. Problém je ve slově „ještě“. Dost často se totiž za půl roku nebo za rok setkáme s tím samým člověkem, ale v pozici „potřeboval bych rychle zabezpečovací systém, včera mě vykradli“. Bohužel je tomu tak. Ale kriminalita se týká nás všech, a pokud si svůj majetek neohlídáme sami, nikdo jiný to za nás neudělá.

Náš právní systém se v tomto ohledu nijak nelepší a spíše nahrává pachatelům a zlodějům, kteří si často mohou myslet, že jsou nepostižitelní (bohužel to tak i bývá). Policie si vás ráda vyslechne, případ si zanese do tabulek, a když se jí zadaří tak i najde zloděje. Ale tím to končí. Vy se postavíte do řady již čekajících poškozených, které zloděj také vykradl. Ten většinou bude odsouzen s následným příkazem k náhradě škody a příslibem několika měsíců ubytování a stravy na účet nás všech v nápravném zařízení. Tím to také končí. Škodu z něj nikdo nevymůže. A ono taky kde není, co brát není co vymáhat a většina zlodějů žádný majetek a práci nemá. Proč by taky jinak kradla. Škodu nesete vy a zloděj po propuštění opět pokračuje ve své oblíbené obživě.

Jak na něj tedy vyzrát?

Dá se říci, že jen velmi těžko, když se vlastně nemá zloděj čeho bát. Ruce se nesekají a v kriminálu se pracovat nemusí. Přece jenom se zloději bojí a to zbytečných problémů s policií. Jsou jednodušší, líní a můžou jít kamkoliv. Proto jdou většinou cestou nejmenšího odporu a najdou si nějakou bezproblémovou oběť. Pokud narazí na problém, utečou a půjdou jinam. Základem je tedy co nejvíce jim znepříjemnit průběh krádeže a to tak, aby se necítili bezpečně a nerušeně.

Přidaný lepší nebo přídavný zámek není překážka, jen to trvá déle otevřít. Bezpečnostní dveře jsou sice pěkná věc, ale na zloděje neupozorní a okolí při krádeži také nevzbudí. Spíše zkomplikují případný zásah lékaře v případě, že jej někdy budete potřebovat přivolat při vážných zdravotních potížích. Zloděj se bojí pozornosti okolí a nechce, aby ho chytli přímo při činu.

Takže jak na ně?

  • Odraďte ho: použijte atrapu některého bezpečnostního prvku jako je siréna, kamera nebo aspoň jej upozorněte na zabezpečovací systém tabulkou. Větší část jich půjde o dům dál.
  • Upozorněte na něj: místo investice do drahých zámků radši pořiďte v té samé ceně nějaký alespoň základní zabezpečovací systém, který se rozhouká a zloděje vyžene. Nadělá vám tak míň škody.
  • Zajistěte místo krádeže: často se stane, že zloděje sice vyženete, ale dveře jsou již otevřeny. Pokud se o tom nedoví někdo z okolí, zůstanou tak, až do vašeho příjezdu. Pověřte souseda kontrolou domu nebo použijte GSM přenos poplachu, abyste na krádež mohli reagovat.

Závěrem vám nebudeme, jako prodejci zabezpečovací techniky, říkat kupte si zabezpečovací systém, stejně by nám to nikdo nevěřil. Je to vaše rozhodnutí a váš majetek. Pokud znáte někoho v okolí, kdo již měl tu čest být nechtěným hostitelem nezvané návštěvy, zeptejte se ho, co si myslí a jak by dnes reagoval.

Pokud jste se rozhodli pro zabezpečovací systém, dbejte pečlivě při výběru na jeho kvalitu. Nekupujete si vysavač ale věc, která v případě potřeby musí fungovat, jinak je k ničemu. Vysavač vyměníte kdykoliv, zabezpečovací systém ale až po úspěšném vloupání.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT