Katalog produktů

Bezpečnost domova, ale čím začít?

Pokud jste se rozhodli zvýšit bezpečnost vašeho domova a nejste si jisti, čím začít, je tento článek určen přesně vám. Poradí vám, čím začít, a co si pořídit, abyste dosáhli co možná nejvyšší bezpečnosti za vaši investovanou částku.

Pokud tedy nemáte nyní žádný alarm, zabezpečovací zařízení ani požární hlásič a vrcholem zabezpečení vašeho domu je zámek na vašich dveřích, je opravdu čas se zamyslet, zdali se nevyplatí postupně investovat do bezpečnostní techniky a zvýšit tak bezpečnost vás i vašich blízkých.

Nejcennější je zdraví

Nejvhodnější je začít jako vždy u zdraví. To je na rozdíl od majetku nenahraditelné. Z tohoto důvodu je nejvhodnější jako první investovat do požárních hlásičů. Zloděje sice nezaženou, ale mohou zachránit život. Riziko vzniku požáru je všudypřítomné a jen těžko mu lze stoprocentně zabránit.

Nejběžněji používané jsou kouřové požární hlásiče provozované na baterie s minimální složitostí montáže.

Pokud máte domů zavedený plyn a používáte jej na vaření nebo vytápění, je vhodné následně investovat do plynového požárního hlásiče. V případě, že využíváte plyn i k ohřevu vody nebo k topení, je vhodné instalovat i hlásič oxidu uhelnatého. Není jen náhoda, že ve většině západních zemí Evropy jsou tyto hlásiče povinností v každé domácnosti. Nakonec i u nás jsou od roku 2008 povinné u nových bytů a domů kouřové požární hlásiče.

Základní zabezpečení proti zlodějům

Pokud již máte vybavenou domácnost potřebnými hlásiči a tím i klidnější spánek, můžete se začít soustředit na bezpečnost majetku. Bezpečnost majetku nemusí hned začínat investicí do drahého zabezpečovacího systému nebo alarmu. Velkou část zlodějů lze odradit správně zvolenou prevencí před vloupáním. Pokud si byt označíte cedulkou informující o zabezpečovacím systému nebo se se sousedy dohodnete a na společnou chodbu umístíte atrapu kamery, spousta zlodějů půjde o dům dál.

Pro rodinný domek platí obdobná pravidla. Označte viditelně přítomnost zabezpečovacího zařízení tabulkou za oknem. Velmi účinná je instalace atrapy sirény do štítu domu nebo atrapy kamery například k vjezdu do domu. Umístěte je tak, aby byly dobře vidět a zloděje odradily. Tato investice vás vyjde na méně než 1000Kč a jistě se vyplatí oproti potenciální škodě způsobené zlodějem.

Alarm nebo zabezpečovací systém

V případě, že máte doma cennější věci, je o vás v okolí známo, že máte nadprůměrný příjem nebo váš dům je pěkně opraven a udržován, může to lákat i ty otrlejší zloděje, kteří se nedají jen tak odradit. Přece jenom peníze a majetek jsou velké lákadlo. Bude nejvhodnější investicí pořízení alarmu nebo zabezpečovacího systému. Ten je pro zloděje natolik velkou překážkou, že v krádeži nebude dále pokračovat.

Zde platí jasné pravidlo, zabezpečovací systém se vybírá podle kvality nikoliv ceny. Jeho službu totiž oceníte až v momentě krádeže. Pokud však selže, nebude k ničemu a jeho pořízení nemělo cenu. Proto si určete částku, kterou jste do alarmu nebo zabezpečovacího systému ochotni investovat a v této cenové hladině si vyberte ten nejkvalitnější možný.

Kamerový systém se záznamem.

Kamerový systém je nutné pořizovat pouze v případě, kdy opravdu chcete chránit drahý majetek a chcete mít maximum možných důkazů v případě jakékoliv krádeže. Kamerový systém bývá spíše doménou obchodů a kanceláří, kde je větší pohyb osob a hrozí zde odcizení zboží nebo vybavení.

Poslední dobou se také často kamerový systém používá v případě větších sousedských problémů nebo problémů s krádežemi v bytových domech. Zde je ale nutné se seznámit s omezujícími pravidly pro montáž kamerových systémů, abyste se nedostali do rozporu se zákony ČR.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT