Katalog produktů

Levný versus drahý zabezpečovací systém

V posledních pár letech se začalo na trhu objevovat spousty různých zabezpečovacích systémů, některé již od velmi „zajímavých“ cen. Má tedy smysl utrácet velké peníze za drahý zabezpečovací systém nebo bude stačit některý ten levný čínský ze supermarketu?

 • Na to se dá odpovědět pouze takto: lepší ten ze supermarketu než žádný a lepší ten kvalitní než ten ze supermarketu.

  Lidé jsou zvyklí nakupovat levnou elektroniku bez ohledu na značku a její kvalitu. Vždyť je to tak levné, že si radši koupím tři levné než jeden drahý. Ano, je to pravda, vždyť levné rádio taky hraje a až se rozbije, koupím nové nebo ho vyreklamuji. V oblasti zabezpečovacích systémů toto pravidlo neplatí. Až se rozbije, koupit si nový zabezpečovací systém je sice hezké, ale jak zjistíte, že se zabezpečovací systém rozbil, nebo některá z jeho komponent nefunguje? Vy to většinou nezjistíte, zjistí to zloděj, který se k vám vkrade.

  Jaké jsou tedy parametry pro výběr zabezpečovacího systému?

  Ano, rozhodně to není cena. Ta většinou spíše naznačuje kvalitu. Nejdůležitější jsou tyto parametry:

  • Spolehlivost zařízení: zajistí funkčnost zabezpečovacího systému právě v momentě, kdy jej nejvíc potřebujete. Navíc vás nebude trápit falešnými poplachy z různých nezjistitelných příčin.
  • Komfort ovládání: zabezpečovací systém budete používat rutinně denně při odchodu a příchodu. Ovládání by mělo být co nejjednodušší. Většinou stiskem tlačítka na ovladači nebo prostým zadáním kódu na klávesnici. 99 procent uživatelů využívá pouze aktivaci a deaktivaci, zbylé funkce použijete jen výjimečně.

  Kolik tedy investovat do zabezpečovacího systému?

  Nejosvědčenější strategie je investovat maximální částku, kterou mám na zabezpečovací systém určenou s tím, že jej budu používat co nejdéle. Profesionální zabezpečovací systémy jako je řada Profi nebo řada Oasis vydrží až 15 let. Levné supermarketové systémy dosahují životnosti 2 až 4 let. Jsou totiž vyráběny s ohledem na cenu nikoliv životnost.

  Mám tedy zabezpečovat garáž drahým systémem?

  Nelze přímo odsuzovat všechny levné zabezpečovací systémy. Furt je dobré mít na paměti, že je lepší levný zabezpečovací systém nežli žádný.

  Pokud budete zabezpečovat malý objekt jako je chatka, garáž nebo sklep, je vhodné s ohledem na výši zabezpečovaného majetku počítat i s cenovou hladinou zabezpečovacího systému. Navíc lidská tvořivost většinou zloděje překvapí nejvíce a dost nečekaně.

  Takže mu to nedejte zadarmo a ukažte mu, kdo je u vás pánem domu.
 • ...
  ...
  ...
  ZAVŘÍT

  Informace

  ZAVŘÍT