Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Koho vlastně chrání bezpečnostní dveře?

Rating:     
Napsáno: 10 července 2015     Autor: Petr Honzík
Koho vlastně chrání bezpečnostní dveře?

Bezpečnostní dveře se v poslední době stávají oblíbeným způsobem jak chránit majetek před zloději. Jestli tomu tak opravdu je a koho vlastně chrání je otázkou. Bezpečnostní dveře nejsou totiž vhodné všude a ne vždy prokáží požadovanou službu. Mohou se stát i samotnou pastí zejména pro starší osoby. Jste si jisti, že v případě potřeby překoná bezpečnostní dveře i lékař?

Zabezpečení majetku je komplexní oblast a nedá se řešit nákupem bezpečnostních dveří od stolu, aniž bychom se zamysleli, co chceme chránit. Jakým způsobem to budeme chránit a hlavně proti jakým metodám vniknutí do objektu se chceme chránit.

Mají samotné bezpečnostní dveře smysl

Bezpečnostní dveře sice dokáží zamezit vniknutí většině pachatelů do bytu, ale jejich odolnost je závislá zejména na kvalitě použitého zámku. Avšak po překonání tohoto zámku je cesta volná. Jedná se totiž o pasivní mechanickou zábranu, která nedokáže upozornit okolí na pachatele. Dají se spíše přirovnat k primitivním obranám z dob hradů nežli jako prvek ochrany majetku v 21 století.

Jaká rizika přinášejí bezpečnostní dveře

Bezpečnostní dveře nejsou jen překážkou pro zloděje a mohou se také stát překážkou pro vás nebo v horším případě pro lékařskou pomoc. Toto platí zejména pro starší osoby a malé děti. V případě požáru nebo zdravotních potíží jsou zavřené bezpečnostní dveře velký problém pro přicházející pomoc. Zloděj má dost času si hrát se zámkem, ale lékař na tuto překážku není připraven a času má také mnohem méně.

V případě požáru je nutné čekat na příjezd hasičů, kteří jsou schopni překonat bezpečnostní dveře, ale to už může být pozdě.

Kdy tedy použít bezpečnostní dveře

Před pořízením bezpečnostních dveří je nutné zvážit všechny možnosti a okolnosti, které mohou nastat. Je dobré, aby existovala ještě jiná cesta do bytu, která je zabezpečena jinou formou a lze ji v případě nouze použít. Bohužel tato cesta může snižovat účinnost bezpečnostních dveří. Pokud taková cesta neexistuje, je třeba mít na paměti i rizika, které bezpečnostní dveře přinášejí. Pokud tyto rizika nejste ochotni podstupovat, zvolte raději jiný druh ochrany majetku.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.