Katalog produktů

Zámky s vestavěným alarmem

Jak funguje zámek s vestavěným alarmem a kdy jej nejlépe využijete pro ochranu svého majetku. Proč je vestavěný alarm v zámku účinnější než samotný mechanický zámek.

Mechanický zámek je nejpoužívanější způsob zabezpečení majetku. Bohužel konstrukce mechanického zámku se ani za století nezměnila a i moderní zámky stále spoléhají na staletí známý princip. To je také důvod proč mechanický zámek dokáže překonat kdejaký zloděj.

Nejjednodušší pro zloděje jsou klasické visací zámky na petlice a sklepní kóje a lankové zámky na jízdní kola. Ty lze překonat během několika vteřin a bez jakéhokoliv hluku a upozornění okolí. To také zloděje táhne, a proto vykrádají různé kůlny, garáže, sklepní kóje a zaparkované jízdní kola.

Jak zámek s alarmem pomáhá

Základem úspěšného odrazení zloděje o krádeže je upozornění okolí na jeho jednání a na krádež samotnou. Upozornění na krádež a páchání trestných činů je největší zbraní na zloděje. Žádný zloděj nechce být chycen ani identifikován a proto se jakékoliv pozornosti vyhýbají a při známce prozrazení okamžitě utečou. A to i přesto, že dnešní imunita okolí na jakékoliv houkání je poměrně vysoká.

Z tohoto důvodu je nejvhodnější nespoléhat pouze na běžný mechanický zámek, se kterým si může zloděj v klidu a tichosti dělat co chce a má dost času na jeho překonání různými prostředky nezávisle na jeho odolnosti proti vypáčení.

Nejjednodušším způsobem, jak zloději dát najevo aby „šel o dům dál“, je použití zámku s vestavěným akustickým alarmem. Zámek je schopen odolávat mechanickému překonávání natolik dlouho, aby dostatečně upozornil okolí na pokus o jeho otevření bez klíčů.

Jak zámek s alarmem funguje

Zámek s alarmem je vybaven elektronikou, která rozezná manipulaci se zámkem případně s předmětem na který je přichycen. Pokud elektronika vyhodnotí napadení zámku, spustí velmi hlasitý poplach. Poplach je spouštěn i opakovaně, pokud zloděj nenechá zámek být. Inteligentní algoritmus elektroniky rozpozná odemykání klíčem a poplach nespustí. Elektronika je uvnitř zámku dobře ukryta a nelze se k ní dostat bez odemčení zámku. Pevné kovové pouzdro zámku chrání elektroniku proti poškození hrubým zacházením.

Upozornění na trestnou činnost je nejlepší ochrana před zloději!

Možné použití zámku s alarmem

  • Uzamčení sklepní kóje (nejlepší ochrana před zloději).
  • Uzamčení zahradní chatky nebo kůlny.
  • Připevnění stojanu nebo zboží před obchodem.
  • Uzamčení kola nebo motorky (jakákoliv manipulace vyvolá poplach).
  • Ochrana proti manipulaci s předmětem (jakýkoliv pohyb předmětu vyvolá poplach).
...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT