Katalog produktů

Jak hlídat včelí úl nebo celou včelnici proti krádeži

Při instalaci bezpečnostních systémů narazíte na dva způsoby propojení bezpečnostních komponent. Existuje bezdrátový způsob propojení a drátový způsob propojení. Oba způsoby mají své nesporné klady a také nevýhody. Záleží zejména na typu objektu. My si zde povíme něco o drátovém propojení a to přímo o sběrnicovém drátovém propojení.

Doménou rozsáhlejších profesionálních bezpečnostních systémů bylo vždy sběrnicové propojení. Při velkém množství bezpečnostních detektorů se dá použitím sběrnicového zapojení značně zjednodušit a zlevnit montáž. Tato technologie již pronikla i do menších bezpečnostních systémů pro rodinné domy a byty. Ceny digitálních detektorů se dostali na úroveň běžných detektorů.

Proč tedy použít sběrnicové propojení?

Sběrnicové propojení digitálních detektorů má hned několik výhod, jež ocení profesionální i amatérský montážník:

  • Několikanásobně menší množství instalovaných kabelů.
  • Jednodušší struktura propojení.
  • Možnost nastavování bezpečnostních detektorů přímo z centrální jednotky a počítače.
  • Jednodušší zapojování bezpečnostních detektorů.
  • Možnost přenosu více informací mezi bezpečnostními komponentami.
  • Vyšší bezpečnost a odolnost proti sabotáži bezpečnostního systému.

Nepřekonatelnou výhodou je zejména jednoduchost instalace a minimální nároky na množství kabeláže. Není nutné instalovat kabel zvlášť ke každému detektoru. Stačí detektory propojit jedním kabelem mezi sebou tou nejkratší cestou. Případně zvolit dvě a více větví.

INSTALACE JE SKORO JAKO: „OD PAN TÁTY VEDOU DRÁTY…“ RYCHLÁ A JEDNODUCHÁ.

Jednotlivé bezpečnostní detektory jsou na kabelu pověšeny defakto jako prádlo na šňůře. Centrální jednotka se již postará o identifikaci a komunikaci mezi bezpečnostními prvky systému.

Výhody sběrnicové instalace bezpečnostního systému

Jaké jsou nároky na instalaci sběrnicového propojení

Nároky na typ propojovacího kabelu jsou stejné jako u běžných bezpečnostních systémů. Nejvhodnější je slaboproudý stíněný kabel. Počet žil kabelu záleží na typu použitého systému, ale většina používá 4 žilový kabel. Propojovací svorky bezpečnostních detektorů bývají označeny potiskem nebo barvou. Propojují se tak vždy stejné svorky bez nutnosti vkládat balanční rezistory, jako tomu bývá u drátových systémů.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT