Doménou rozsáhlejších profesionálních bezpečnostních systémů bylo vždy sběrnicové propojení. Při velkém množství bezpečnostních detektorů se dá použitím sběrnicového zapojení značně zjednodušit a zlevnit montáž. Tato technologie již pronikla i do menších bezpečnostních systémů pro rodinné domy a byty. Ceny digitálních detektorů se dostali na úroveň běžných detektorů.
Proč tedy použít sběrnicové propojení?
Sběrnicové propojení digitálních detektorů má hned několik výhod, jež ocení profesionální i amatérský montážník:
- Několikanásobně menší množství instalovaných kabelů.
- Jednodušší struktura propojení.
- Možnost nastavování bezpečnostních detektorů přímo z centrální jednotky a počítače.
- Jednodušší zapojování bezpečnostních detektorů.
- Možnost přenosu více informací mezi bezpečnostními komponentami.
- Vyšší bezpečnost a odolnost proti sabotáži bezpečnostního systému.
Nepřekonatelnou výhodou je zejména jednoduchost instalace a minimální nároky na množství kabeláže. Není nutné instalovat kabel zvlášť ke každému detektoru. Stačí detektory propojit jedním kabelem mezi sebou tou nejkratší cestou. Případně zvolit dvě a více větví.
Jednotlivé bezpečnostní detektory jsou na kabelu pověšeny defakto jako prádlo na šňůře. Centrální jednotka se již postará o identifikaci a komunikaci mezi bezpečnostními prvky systému.

Jaké jsou nároky na instalaci sběrnicového propojení
Nároky na typ propojovacího kabelu jsou stejné jako u běžných bezpečnostních systémů. Nejvhodnější je slaboproudý stíněný kabel. Počet žil kabelu záleží na typu použitého systému, ale většina používá 4 žilový kabel. Propojovací svorky bezpečnostních detektorů bývají označeny potiskem nebo barvou. Propojují se tak vždy stejné svorky bez nutnosti vkládat balanční rezistory, jako tomu bývá u drátových systémů.