Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Proč nestačí mobilní telefon k přivolání pomoci

Rating:     
Napsáno: 07 října 2015     Autor: Petr Honzík
Proč nestačí mobilní telefon k přivolání pomoci Možnost přivolání pomoci při zdravotních potížích nebo v nouzi je jedním z nejdůležitějších faktorů pro rychlý zásah a pomoc. Jak pomoc přivolat a jak to zajistit dostatečně rychle, aby byla pomoc účinná, bývá nejsložitějším problémem. Může se zdát, že nejrychlejší a nejjednodušší je prosté vytočení telefonního čísla a zavolání o pomoc.

Bohužel realita je poněkud složitější, a ne tak přímočará, jak vypadá v momentě, kdy pomoc nepotřebujeme.

Přivolání pomoci při zdravotních potížích

Při zdravotních potížích nebo například při pádu na zem a úrazu, bývá ve většině případů velmi složité vyhledat v telefonním seznamu to správné číslo a zavolat na něj. Postižená osoba bývá v poloze, kdy je pro ni těžké se k telefonu dostat. Mívá k tomu volnou pouze jednu ruku a dost často je ve stresu a má bolesti. V takovém stavu, i když se k telefonu dostane, nebo jej dokáže vytáhnou z kapsy je poměrně problém jej ovládat. Zejména starší osoby toho nemusí být schopny.

Mnohem jednodušší na přivolání pomoci je tísňové tlačítko, které se nosí na krku nebo jako hodinky. U něj stačí jeden stisk prstem nebo jakýmkoliv jiným způsobem pro aktivaci volání o pomoc. Ještě vhodnější je pádový senzor, jenž situaci detekuje a sám zavolá o pomoc. Tísňové tlačítko je stále k dispozici, nepřekáží a tím zajistí, že jej uživatel má stále při sobě a na dosah ruky.

Přivolání pomoci v nouzi

Pokud se člověk a zejména starší osoba dostane do nouzové situace, jako je vypuknutí požáru v bytě, únik vody nebo nepříjemný podomní prodejce, je pro ni nejbezpečnější zavolat si pomoc. Bohužel v takovém případě se člověk ocitá pod tlakem a ve značném stresu. V takovém stavu je poměrně složité a zdlouhavé, vyhledávat telefonní číslo a volat o pomoc, vysvětlovat co se děje.

Je třeba rychlý zásah, a ten zajistí jen rychlé přivolání pomoci. Takovou pomoc může přivolat přímo postižená osoba stiskem tísňového tlačítka. Případně pomoc přivolá automaticky vhodně umístěný detektor požáru nebo jiného nebezpečného stavu jako je únik vody, plynu nebo vznik oxidu uhelnatého.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.