Katalog produktů

Možné způsoby nastavení regulace topení

Nasazení moderní regulace topení ještě nemusí být zárukou vysokých úspor a perfektního teplotního komfortu. Samotná regulace úspory nevytváří. Ty se vytváří zejména jejím správným nastavením a využíváním. Pokud regulace běží se základním nastavením, nemusí být úspora žádná a investice do regulace byla promarněna.

Úspory na topných nákladech lze nalézt pouze tam, kde dosud docházelo k plýtvání a zbytečnému natápění objektu. Pokud předchozí instalace nevyužívala žádných regulací nebo pouze termoventilů, je zde poměrně slušná šance na úspory. Termoventil topí na stálou teplotu celých 24 hodin. Termostatem lze dosáhnout různých teplot v různých dobách v různých místnostech.

Kde leží naše úspory za topení

Základem úspor je snížení teploty v místnostech v době, kdy nejsou používané. U některých místností to může být až dvě třetiny dne. Způsob topení v jednotlivých místnostech:

  • Obývací pokoj – Topí se pouze v přítomnosti osob, na noc a po dobu, co jsou všichni v práci, lze teplotu snížit.
  • Lze šetřit až 17 hodin.
  • Koupelna – Topí se pouze ráno a večer na dobu využívání koupelny. Po zbytek času lze teplotu snížit
  • Lze šetřit až 22 hodin.
  • Ložnice – Topí se večer a ráno. Přes noc stačí teplotu pouze částečně snížit pro lepší spánek.
  • Lze šetřit 15 až 21 hodin.

Co když mám jen jeden termostat na celý dům

Bohužel touto nejlevnější metodou regulace lze ušetřit pouze minimum nákladů na vytápění. Částečně lze snižovat teplotu po dobu nepřítomnosti osob v domě. Případně lze snížit teplotu přes noc. Nelze ale dosáhnout stejných úspor jako při regulaci jednotlivých místností.

K regulaci lze přistupovat tak, že každá regulace je lepší než žádná. Pokud se investuje do regulace menší obnos, přináší to menší úsporu. Stále se ale jedná o úsporu nemalých nákladů, které velmi rychle zajistí návratnost investice.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT