Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Komplexní regulace topení v objektu a její výhody

Rating:     
Napsáno: 26 srpna 2016     Autor: Petr Honzík
Komplexní regulace topení v objektu a její výhody Komplexní regulace topení dokáže zajistit maximální úspory na topení, zejména u teplovodních topných systémů. Regulace probíhá jak na úrovni jednotlivých místností, tak celého systému. Lze se tak vyhnout zbytečnému natápění soustavy a tím dosáhnout dalších úspor. Centrální řízení navíc přináší další výhody jako vzdálené ovládání a řízení z jednoho bodu.

Bohužel komplexní řízení vyžaduje větší investici do regulačního systému. Často bývá součástí chytrého řízení domácnosti a tím může využít i informace od ostatních senzorů. Není tomu však podmínkou.

Výhody komplexní regulace

  • Maximální úspory na topných nákladech.
  • Maximální teplotní komfort.
  • Vzdálené ovládání a zapojení do inteligentního systému.

Nevýhody komplexní regulace

  • Nákladné pořízení celého systému.
  • Složitá instalace a složitější údržba.

Jak funguje komplexní regulace

Komplexní regulace funguje tak, že je v každé místnosti instalován snímač teploty a regulační ventil. Veškeré naměřené informace o teplotách se přenášejí na centrální jednotku. Centrální řídící jednotka dokáže regulovat celý dům, místnost po místnosti a k tomu zajistit správnou regulaci oběhové topné vody. Dále pak může využívat i informace z ostatních systémů nebo umožnit vzdálený přístup a ovládání přes internet.

Schéma zapojení ovládání topného tělesa termostatem
Schéma zapojení komplexní regulace topení v objektu

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.